Menu
Майже півмільярда спрямували платники Буковини на соціальний захист громадян

Майже півмільярда спрямували платники Буковини на соціальний захист громадян

By In Новини, Роз'яснення On 07.03.2019


За січень – лютий 2019 року платники Чернівецької області перерахували до бюджету 492,3 млн.грн., це на 26 відсотків більше аналогічного періоду минулого року, (390,1 млн грн.). Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак. Таким чином, за словами посадовця, надходження в порівнянні з минулим роком збільшились на 102,2 млн.грн., виконання планового показника становить 110,4 відсотків.

Традиційно лідерами по наповненню соціальних фондів є платники м. Чернівці, які забезпечили 285,8 млн.грн.

Серед  районних громад,  першість займає громада Сторожинецького району, платники якої перерахували 30,6 млн.грн. Громада Кіцманського району отримала 24,2 млн.грн.  Громади Глибоцького, Новоселицького та Вижницького районів спрямували на соціальні потреби 22,9 млн.грн., 22,8 млн.грн. та 21,9 млн.грн відповідно. Решта районних громад на соціальні потреби отримали від 9 до 17 млн.грн.

Найбільшу питому вагу в загальній сумі надходжень єдиного внеску, що становить майже 80 відсотків, склав єдиний соціальний внесок нарахований роботодавцями на суми заробітної плати та винагороди за договорами цивільно – правового характеру, а це 388,2 млн.грн.

У фіскальній службі Буковини зазначають, що соціальна захищеність громадян значною мірою залежить від своєчасної і у повному обсязі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, наявність у суб’єктів господарювання заборгованості зі сплати єдиного внеску є ризиком не лише безпосередньо для таких суб’єктів, а й для найманих працівників, які у майбутньому недоотримають зароблений розмір пенсії та недорахуються страхового стажу. Тому погашення заборгованості суб’єктами господарювання з єдиного соціального внеску, який формує дохідну частину Пенсійного фонду України у фіскальних органів на особливому контролі – наголошують у відомстві.

Деклараційна кампанія – 2019: оподаткування земельних паїв

У фіскальному відомстві Буковини звертають увагу, що спеціальні норми, які стосуються оподаткування саме доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), містяться в п. 170.1 Податкового кодексу, відповідно до якого податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (пп. 170.1.1 ПК). Доходи від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю) оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ПК, тобто 18 %.

Обов’язкове подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) громадянами виникає, зокрема, у разі отримання у 2018 році доходів від оренди майна фізичної особи, в тому числі оренди земельного паю, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання. Тобто, власник земельного паю (орендодавець) повинен самостійно нараховувати та сплачувати в бюджет податок, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання.

Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції (ставка ПДФО – 18 відсотків).

Крім того, з суми орендної плати за земельну ділянку (пай) стягується також військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Нагадаємо: деклараційна кампанія 2019 року, яка триває з 1 січня 2019 року по 02 травня 2019 року, пов’язана з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб вимог Податкового кодексу України.

Детальна інформація про порядок декларування розміщена за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2019/

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.