Menu
Місцеві скарбниці від роздрібної торгівлі підакцизними товарами отримали понад 57 мільйонів гривень

Місцеві скарбниці від роздрібної торгівлі підакцизними товарами отримали понад 57 мільйонів гривень

By In Новини On 21.07.2020


У першому півріччі 2020 року суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів сплатили до місцевих скарбниць області 50 млн грн акцизного податку, індикативний показник виконано на 109,4 відсотків – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Залучення додаткових резервів по сплаті акцизного податку шляхом протидії незаконному обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива, виявлення ймовірних ризиків та схем ухилення суб’єктами господарювання від сплати акцизного податку є одним з пріоритетних напрямків діяльності податкової служби Буковини.

Станом на 01.07.2020 року на території Чернівецької області зареєстровано 2041 суб’єкт господарювання, які здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та  тютюновими виробами.

Зазначеними суб’єктами господарювання отримано 4543 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в тому числі 2509 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2034 ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. У червні зокрема видано 504 ліцензії. Надходження від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за цей же період склали 7,3 млн грн.

За несвоєчасну сплату чергового платежу з початку року призупинено дію 222 ліцензій. Крім того, у зв’язку із встановленням факту продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку згідно статті 15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» анульовано 7 ліцензій.

У податковому відомстві нагадують, що інформація щодо виданих, призупинених та анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також реєстр місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється субсайті територіальних органів ДПС у Чернівецькій області офіційного веб-порталу ДПС України за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/

Запитання від платника:

Приватний підприємець припинив діяльність: в який термін подається звіт та сплачується єдиний внесок?

У Головному упаравлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють,  у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, зазначених у п. 2 розділу ІІІ Порядку № 435, такі особи зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 10 розділу ІІІ Порядку № 435).

Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» формують та подають до контролюючого органу страхувальники, зазначені у п. 2 розділу ІІІ Порядку № 435, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 11 розділу ІІІ Порядку № 435).

Відповідно до пп. 1 п. 13 розділу ІV Інструкції № 449 для платників, зазначених у пп. 3 п. 1 розділу II Інструкції № 449, останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення.

Єдиний внесок сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

 

Запитання від платника: як громадянину отримати інформацію про наявність або відсутність податкового боргу?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють: платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу (п. 100.2 ст. 100 Податкового Кодексу).

Розстроченням (відстроченням) грошових зобов’язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день прийняття рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу.

Податкові органи мають право приймати рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, а також про списання безнадійного податкового боргу у порядку, передбаченому законодавством.

Розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) вважається наданим, якщо на підставі заяви платника податків прийнято відповідне рішення податкового органу та укладено договір про розстрочення (відстрочення)  (п. 1.4 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 574).

Строк дії розстрочення (відстрочення) податкового боргу починається з дати прийняття податковим органом рішення про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання (податкового боргу) та закінчується датою, зазначеною у договорі про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання (податкового боргу), за винятком випадків дострокового погашення такого податкового боргу (абзац другий п. 1.9 Порядку № 574).

Отже, податкові органи мають право надавати відстрочення та розстрочення податкового боргу на підставі заяви платника податків та прийнятого податковим органом відповідного рішення та укладеного договору про розстрочення (відстрочення) податкового боргу.

 

З початку 2020 року до податкової служби Буковини письмово звернувся 91 громадянин

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, впродовж січня – червня 2020 року до податкової служби області надійшло 91 письмове звернення громадян.

Відтак, щодо тематики звернень: 5 звернень стосувались місцевих податків; у 25-ти зверненнях – громадяни інформували про ухилення від сплати податків; 7 звернень – проведення контрольно-перевірочної роботи; 8 звернень – реєстрація та облік платників податків; 5 звернень – щодо реєстраційних номерів облікових карток платників податків; 2 звернення – оподаткування доходів підприємницької діяльності; 3 звернення – консультації з питань податкового законодавства; 8 звернень – ЄСВ; 25 звернень – інші питання, що належать до компетенції ДПС.

Усі звернення, що надійшли взяті на контроль, проведені відповідні контрольно-перевірочні заходи, заявникам направлені відповіді у визначені законодавством терміни.

Слід відзначити, скарг на недоліки в роботі управлінь, утворених на правах відокремлених підрозділів ГУ ДПС в області не надходило.

У податковій службі звертають увагу платників, за допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету платники податків мають можливість надіслати лист (запит, звернення тощо) до відповідного органу ДПС у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

У разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платника слід звернутись до служби підтримки за телефоном 0800501007 (напрямок 0) або за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/.

Форма подання письмового звернення громадянами до ДПС, що надсилається з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку  розміщена на офіційному порталі «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області» за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/kontakti-/.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.