Menu
МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ МАЄ СТАТИ РЕІНВЕСТИЦІЄЮ В ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ, – ЗУБКО

МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ МАЄ СТАТИ РЕІНВЕСТИЦІЄЮ В ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ, – ЗУБКО

By In Новини, Соціальний захист населення On 28.04.2017


Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на відкритті Третього Форуму енергоефективного партнерства у Києві.

«Ми повинні дати можливість інвестувати в енергоефективні заходи не лише тим, хто має відповідний дохід, а й тим, хто не має можливості сплачувати за комунальні послуги – субсидіантам. Тому концепція монетизації субсидій, яку ми напрацьовали спільно з Світовим банком, нашими європейськими передбачає два кроки. Перший, на рівні підприємств теплоенергетики, щоб позбутись клірингових розрахунків, а також прибрати монопольне становище  НАК «Нафтогаз». По-друге, монетизація субсидій для споживачів, яка означає, що зекономлену частину коштів субсидії, споживач зможе спрямувати на енергоефективні заходи. Тут маємо потенціал у 52 млрд грн, які держава витрачає на субсидії. Існуюча система субсидій не тільки не сприяє впровадженню заходів енергоефективності, але й навпаки заважає і демотивує людей», — наголосив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що ключове задання реформи енергоефективності — зменшення навантаження енерговитрат та комунальних послуг на сімейний бюджет, державний та місцеві бюджети. «Вперше у фокусі реформи поставлено саме споживача. Всі ключові напрями реформи – системи теплопостачання, житлового сектору, системи житлових субсидій – спрямовані на те, щоб дати споживачеві якісну послугу за доступну ціну. Дати інструменти для управління будинком та механізми фінансування термомодернізації, а також фінансову мотивацію до заощадження енергоресурсів. Україна має потенціал скорочення газу — 11,4 млрд м3», — зазначив Геннадій Зубко.

Він нагадав, що пакет законопроектів з енергоефективності відпрацьований з Євросоюзом, який, у свою чергу, залучається до фінансування й підтримки Фонду енергоефективності, знаходиться у парламенті.  «Україна має швидше рухатись у реформі енергоефективності. Сподіваюсь, що на найближчому пленарному тижні закони будуть проголосовані», — підкреслив Геннадій Зубко.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.