Menu
На Буковині 547 громадян уже задекларували доходи за минулий рік

На Буковині 547 громадян уже задекларували доходи за минулий рік

By In Новини, Роз'яснення On 25.02.2020


З початку 2020 року триває Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році. І вже є перші результати – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Так, у першому місяці 2020 року жителі Чернівецької області  подали 547 декларацій про майновий стан і доходи та задекларували 36,9 млн. грн. доходів.

У податковій службі продовжує, буковинці, які відзвітували про минулорічні доходи в рамках «Деклараційної кампанії 2020», самостійно визначили до сплати понад 1,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 257 тис. грн. військового збору.

Також  у відомстві відзначають, серед цьогорічних  декларантів вже є   4-ри мільйонери, які задекларували понад 5,3 млн.грн.

Крім того, із загальноїкількостідекларантів, 153 буковинціподали декларацію про майновий стан і доходи з метою скористатися правом на податковузнижку. Сума до повернення з бюджету складає234,4 тис. грн.

У податковому відомстві Буковини наголошують, кампанія декларування доходів громадян триватиме ще три місяці.Громадяни, які отримали у минулому році доходи, з яких не сплачений податок, повинні надати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік до податкової інспекції за місцем своєї прописки. Відтак,  щоб скористатися правом на податкову знижку громадяни зможуть задекларувати свої минулорічні доходи до кінця цього року.

Інформаційні матеріали  для декларантів розміщені на офіційному порталі «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області» у рубриці «Деклараційна кампанія 2020»:  https://cv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020

 

Для отримання довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків буковинцям необхідно звертатись до податкової служби

Підкреслюють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Та акцентують, реєстраційні номери (ідентифікаційний код), що надаються фізичним особам (як резидентам, так і нерезидентам) зберігаються за ними протягом усього їх життя та у разі отримання такими особами іншого громадянства чи зміни громадянства не підлягають скасуванню та заміні, за винятком якщо після видачі облікової картки фізичної особи – платника податків встановлені порушення чи неточності при формуванні реєстраційних номерів.

У податковій наголошують, у разі втрати (зіпсування) документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі, фізичній особі, з метою отримання такого документа громадянам необхідно звернутися до контролюючого органу за місцем проживання або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування та пред’явити паспортний документ, який містить прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, місце народження, місце проживання (країна, область, район, населений пункт). Отримати його дублікат громадянин може одразу ж при пред’явленні паспорта.

Крім того, слід знати, якщо необхідно внести зміни, наприклад у разі зміни прізвища, імені, або адреси, то реєстраційний номер залишається незмінним, – змінюється лише нові дані на бланку. У такому випадку громадянину необхідно звернутися до податкової служби з оригіналом паспорта (зі зміненим прізвищем, іменем, або ж адресою) та заповнити форму 5 ДР (внесення змін персональних даних).

Звертаємо увагу батьків неповнолітніх дітей. Для отримання номера облікової картки неповнолітнім заповнити заяву може один із батьків при наявності свідоцтва про народження дитини та власного паспорта, що посвідчує його особу. Довідку (вперше, на дитину, або зі змінами) можна безкоштовно отримати у податковій службі упродовж п’яти робочих днів.

Загалом станом на 1 лютого 2020 року в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків зареєстровано понад  881,3 тис. громадян. Крім того, у січні поточного року реєстраційний номер облікової картки платника податків присвоєно 1295 громадянам. З них, 41 нерезидент отримав ідентифікаційний код.

Також, в окремому реєстрі ДРФО, який створений для певної категорії громадян зареєстровано понад 12,6 тис. громадян. Для таких громадян, які через свої релігійні та інші переконання, відмовляються від присвоєння їм номера облікової картки платника податків, ставиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь – які платежі за серією та номером паспорта.

У податковій службі області акцентують, щоб отримати довідку про присвоєння номера реєстраційної картки платника податків громадянам необхідно звернутись до ЦОПів. Адреси, режим роботи ЦОПів та повний перелік усіх адміністративних послуг, які надаються територіальними органами ДПС у Чернівецькій області розміщені на офіційному порталі за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.