Menu
На Буковині від початку року місцеві бюджети Буковини отримали понад 987 мільйонів гривень податкових платежів

На Буковині від початку року місцеві бюджети Буковини отримали понад 987 мільйонів гривень податкових платежів

By In Новини On 19.05.2020


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомили, що упродовж чотирьох місяців 2020 року до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 987, 8 млн. гривень податків та зборів, що порівняно з попереднім результатом більше на 23,1 млн. гривень.

Основним джерелом наповнення бюджетів громад традиційно є податок на доходи фізичних осіб, якого в бюджети області надійшло 657,2 мільйонів гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень в абсолютній сумі 33 мільйони гривень.

Також у числі бюджетоформуючих складових розвитку територіальних громад краю – єдиний податок у розмірі 162,3 млн. гривень, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 3,7 млн. гривень, а також 100,2 млн. гривень майнових податків в тому числі плата за землю – 85,6 млн. гривень та податок на нерухоме майно – 14,6 млн. гривень.

Крім того, до місцевих бюджетів надійшло 35,3 млн. гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, 12,2 млн. гривень рентної плати за використання природних ресурсів, 11,4 млн.грн. податку на прибуток, 3,8 млн. гривень плати за лiцензiю на право роздрібної торгівлі тощо.

У податковій службі зазначають, що детінізація ринку праці та підприємницької діяльності, позначається на сплаті ПДФО, а також земельному та акцизному податку з роздрібного продажу. Оперативно і своєчасно отримана інформація від органів місцевого самоврядування стає важливою передумовою для залучення бюджетних надходжень. Адже найповнішою інформацією про діяльність суб’єктів господарювання, землевласників та землекористувачів на території громади володіють саме керівники органів місцевого самоврядування.

 

Декларування 2020: терміни деклараційної кампанії продовжено до 1 липня

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що Законом України № 533 від 17.03.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» продовжено термін кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року до 1 липня 2020 року.

Про те, хто ж таки зобов’язаний цього року подати річну податкову декларацію про доходи, отримані у 2019 році, та як правильно це зробити вся інформація в інформаційному банері «Деклараційна кампанія 2020» на офіційному порталі Державна податкова служба України за посиланням:https://tax.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-/.

Тут розміщена вся актуальна інформація: зокрема, нормативно-правова база; податкова декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік: форма звітностіосновні випадки обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходизвільнення від подання податкової декларації про майновий стан і доходиспособи подання податкової декларації про майновий стан і доходикуди подається податкова декларація про майновий стан і доходи;граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 роціграничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи у 2020 роцівідповідальність за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкових зобов’язаньподаткова знижка для фізичних осібзразки заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи;інформаційні повідомлення.

Варто звернути увагу буковинців на тому, що декларація про доходи подається ще й для отримання податкової знижки. До речі, декларація для отримання податкової знижки, тобто часткового відшкодування витрат на навчання, страхування, іпотечне кредитування подається протягом усього року.

Крім того, за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/412310.html  розміщено відеоурок щодо  заповнення декларації про майновий стан і доходи громадян. 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.