Menu
На Підгірі’ї відбулося районне свято національних культур «Барви Сторожинеччини»

На Підгірі’ї відбулося районне свято національних культур «Барви Сторожинеччини»

By In Новини On 08.06.2015


27 червня, на центральному майдані міста Сторожинець, вперше відбулося районне свято національних культур «Барви Сторожинеччини».
Участь у дійстві взяли голова районної державної адміністрації Ярослав Бартош, голова районної ради Катерина Гуцуляк, представники територіальних громад, установ, організацій та підприємств району, громадськість.

В ході заходу було представлено розмаїття народного вбрання, страв, притаманних українській, румунській та польській кухням, аматорські виступи різними мовами з поєднанням культурних здобутків національностей, які проживають на Підгір’ї.
Поки гості дегустували українські голубці, румунський бануш, польський яблучний штрудель та інші страви, а також знайомилися з експонатами виставки – предметами побуту та виробами декоративно-прикладного мистецтва, які привезли громади з різних населених пунктів району, їх зі сцени розважали цікаві виступи, які були поділені на блоки: у кожному були відображені культурні традиції та надбання національностей, які проживають на Підгір’ї.
Своєрідною родзинкою заходу став виступ представників влади району… українською, польською, румунською та англійською мовами (!). Такі навики продемонстрували голова райдержадміністрації Ярослав Бартош, голова районної ради Катерина Гуцуляк, її заступник Іван Патарак і перший заступник голови РДА Діана Ковальчук.
– На Сторожинеччині у злагоді та взаєморозумінні живуть українці, румуни, поляки, романи та інші, – зауважив у вітальному слові Ярослав Бартош. – Представники різних національностей створюють сім’ї, при цьому не роблять великої різниці між тими, хто якою мовою спілкується, яку віру сповідує, яких традицій дотримується… Це і є запорука миру, якого нині так не вистачає в нашій державі.
Завітали на свято і представники з Косівщини: вони торгували вишиванками, різьбленими з дерева гербами та іншою патріотичною атрибутикою, яка користувалася неабияким попитом серед присутніх на «Барвах Сторожинеччини».

1

2 3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.