Menu
На Підгір’ї відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

На Підгір’ї відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні

By In Новини On 22.11.2019


Сьогодні, 22 листопада, на центральному майдані міста Сторожинець відбувся мітинг-реквієм приурочений Дню пам’яті жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.

У заході взяли участь в.о. голови районної державної адміністрації Василь Гоцуляк, голова районної ради Іван Лосік, Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук, працівники районної державної адміністрації та районної ради, представники органів місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій, учні шкіл та громада.

Як зазначили під час мітингу, в четверту суботу листопада ми разом із українцями всього світу вшануємо пам’ять жертв голодоморів: геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921- 1923, 1946-1947 років в Україні.

Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим.

Голодомор 1932-1933 років – це не просто голод, це справжній геноцид проти українського народу, це чорна діра в українській історії, про яку говорить весь світ. Цей голод був штучно створений, в той час як з України вивозили тисячі тонн збіжжя. Лише служивці “того” режиму, розкошували, забираючи останню крихту у малої дитини та, втрачаючи останні крихти сумління та жалю.

В наслідок цього масового вбивства, за статистикою, загинуло близько 10 мільйонів українців. І це при тому, що владою було дано розпорядження не реєструвати смерть дітей віком до одного року. Тоді, навесні 1933 року, в Україні щодня помирало голодною смертю до 25000 людей, щогодини – близько 1000, щохвилини – 17 осіб. Середня тривалість життя українців у 1933 році становила 7,3 року в чоловіків та 10,9 року в жінок.  В наслідок голодомору в Україні не народився мільйон дітей. 11 тисяч сіл стали безлюдними.

Ці страшні цифри свідчать, що в Україні відбувався найбільший акт геноциду в історії людства. Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом політичної системи проти мирних людей, в наслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

Упродовж десятиліть інформацію про ці криваві сторінки свідомо приховували. Лише після набуття Україною державної незалежності почали оприлюднювати жахливі факти планомірної реалізації комуністичною владою спеціальної каральної акції, спрямованої на винищення українського народу.

Зокрема під час мітингу-реквієму присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Геноциду українського народу.

Опісля відбулося покладання квітів та лампадок до пам’ятного знаку «Борцям за волю України».

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.