Menu
На Підгір’ї відзначили 185-ту річницю від Дня народження Юрія Федьковича

На Підгір’ї відзначили 185-ту річницю від Дня народження Юрія Федьковича

By In Новини On 08.08.2019


Сьогодні, 8 серпня, в.о. голови Сторожинецької районної державної адміністрації Василь Гоцуляк спільно із головою районної ради Іваном Лосіком взяли участь у заході з нагоди відзначення 185-ї річниці від дня народження українського письменника-романтика, передвісника українського національного відродження Буковини Юрія Федьковича.

У рамках заходу діти декламували вірші поета.

 

Окрім того,  здійснено покладання квітів до погруддя митця.

 

Довідково

Діяльність Юрія Федьковича (8 серпня 1834 р. – 11 січня 1888р.) була пов’язана із демократичним рухом на захiдноукраïнських землях у 60-х роках XIX столiття. Письменник утвер­джував волелюбнi iдеï, захищав соцiальнi й нацiональнi iнтереси свого народу.

Юрій Федькович намагався захищати простих людей вiд панськоï сваволi, обороняв ïхнi права на судових процесах. Багато зусиль доклав вiн, щоб поширити освiту серед простого люду, ви­ступав за навчання рiдною мовою, написав “Буквар для господарських дiток на Буковинi”.

Письменник-патрiот  піднімав у своïх творах важливi громадськi проблеми, намагався робити на Буковинi те, що зро­бив Шевченко на Надднiпрянщинi. За це й назвали Федьковича буковинським Кобзарем.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.