Menu
На Підгір’ї вшанували пам’ять Героїв Крут

На Підгір’ї вшанували пам’ять Героїв Крут

By In Новини On 29.01.2020


Сьогодні, 29 січня, на центральному майдані міста Сторожинець біля пам’ятного знаку «Борцям за волю України» відбувся мітинг-реквієм  з нагоди відзначення в районі Дня пам’яті Герої Крут.

Участь у заході взяли керівник апарату районної державної адміністрації Сергій Гринчук, голова районної ради Іван Лосік,  секретар Сторожинецької міської ради Ігор Матейчук, голови місцевих рад району, керівники та працівники установ, підприємств і організацій, громадськість.

Під час мітингу-реквієму  присутні вшанували героїчний вчинок 300 студентів, які 29 січня 1918 року під Крутами (130 км на північний схід від Києва) вступили у нерівний бій з багатотисячною армією більшовиків.

Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні.

Затримка просування армії Муравйова дала можливість укласти Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності.

Бій під Крутами для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Під час заходу хвилиною мовчання та покладанням квітів і лампадок до пам’ятного знаку «Борцям за волю України» вшанували пам’ять київських студентів-героїв, а також усіх, хто поклав життя за волю України.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.