Menu
На розвиток громад Буковини надійшло понад 2 мільярди гривень податкових платежів

На розвиток громад Буковини надійшло понад 2 мільярди гривень податкових платежів

By In Новини On 11.09.2020


Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області та зазначають, що за вісім місяців нинішнього року до місцевих бюджетів надійшло 2089 млн. гривень, з них у серпні надійшло 296,3 млн. гривень. Порівняно з минулорічними надходженнями рівень надходжень до місцевих громад краю перевищено майже на 58,5 млн. гривень.

Основними джерелами, які наповнюють місцеві бюджети залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, майнові податки та акцизний податок. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 1366,9 млн. гривень.

Що стосується конкретного внеску представників спрощеної системи оподаткування до місцевих бюджетів, то від них надійшло 308,6 млн. гривень.

Надходження від майнових податків – 276,7 млн. гривень ( плата за землю – 233,3 млн. гривень, податок на нерухоме майно, відмінне від землі – 43,4 млн. гривень).

Акцизний збір з роздрібного продажу підакцизних товарів наповнив місцеві бюджети на 70,6 млн. гривень.

Крім того місцеві бюджети отримали від бізнесменів Буковини за користування лісом, надрами й водою – 26,1 млн. гривень, податку на прибуток – 20,1 млн. гривень, за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 10,1 млн. гривень.

«Динаміка сплати податків, що зараховуються до місцевих бюджетів, значною мірою залежить від активної позиції активу громад, який повинен наполягати на тому, щоб всі суб’єкти господарювання та громадяни виконували свої податкові зобов’язання. Легальна підприємницька діяльність, впорядкування земельних відносин з усіма землекористувачами та власниками земельних угідь і пильний контроль за податковою дисципліною тих, хто використовує землю задля комерційного зиску, дає можливість збільшити сплату податкових платежів, які є бюджетоутворюючими для територіальних громад», – зазначає начальник ГУ ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.  

 

Запитання від платника: чи потрібно платникам єдиного податку четвертої групи платити за воду?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області відповідають, відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води є:

– первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

– суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Згідно з частинами другою та третьою ст. 42 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року №213/95-ВР водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Слід зазначити, що згідно із п. п. 5 п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку четвертої групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.