Menu
На Сторожинеччині урочисто розпочали Тиждень Вишиванки

На Сторожинеччині урочисто розпочали Тиждень Вишиванки

By In Газета «Рідний край», Новини On 19.05.2016


DSCN4442Яскраво та урочисто розпочався Тиждень вишиванки, який триватиме у районі з 19 по 24 травня у рамках відзначення Всеукраїнського дня вишиванки.

Представники культури підготували виставку з вишивками народних майстринь Підгір’я, а також цікаву концертну програму, під час якої аматори художньої самодіяльності краю заспівали колоритні українські та румунські пісні.

У районному будинку національних культур відбулися майстер-класи з вишивки хрестиком та бісером, які провели майстрині Галина Попович з Старої Жадови та Валентина Іліка з Старих Бросківців.

– Закликаю усіх одягати вишиванку щодня протягом цього тижня і таким чином віддати данину українським традиціям, адже вишиванка – це наш оберіг, національний символ, – зазначив у виступі голова райдержадміністрації Ярослав Бартош. – Свято вишиванки започаткували студенти Чернівецького національного університету 6 років тому. І вже п’ять років поспіль цей день відзначають по всій Україні. Зауважу, що коли іноземці приїжджають в нашу державу, їх вражає краса українського народного вбрання і, зокрема, вишиванок. Нам слід гордитися своєю культурою, своїй корінням.

Додамо, що у рамках Тижня вишиванки у закладах культури та навчальних закладах району проведуть тематичні виставки декоративно-прикладного мистецтва, зустрічі з майстрами народного мистецтва та майстер-класи із різноманітних видів народного мистецтва (художньої вишивки, різьби по дереву, ткацтва, лозо- та бісероплетіння, гончарства, виготовлення ляльок-мотанок).

DSCN4416

В установах, організаціях та підприємствах району можна буде ознайомитися з виставками вишиваних робіт працівників. А в бібліотеках району проведуть конкурс на кращий твір-розповідь «Історія моєї вишиванки». Учасників цього конкурсу, а також майстрів народного мистецтва відзначать на районному святі «Вишиванка Підгір’я», яке відбудеться 24 травня о 14 годині на центральному майдані міста.

Олеся ДЛУЖАНСЬКА

Фото автора

DSCN4466

DSCN4427DSCN4434DSCN4443DSCN4447DSCN4462


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.