Menu
НА СТОРОЖИНЕЧЧИНІ ВІДЗНАЧИЛИ 73-Ю РІЧНИЦЮ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

НА СТОРОЖИНЕЧЧИНІ ВІДЗНАЧИЛИ 73-Ю РІЧНИЦЮ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

By In Новини On 09.05.2018


 

9 травня у місті Сторожинець відбувся урочисто-траурний мітинг під назвою «Вічна пам’ять» з нагоди відзначення в районі Дня пам’яті і примирення та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Участь у мітингу взяли ветеран війни Віктор Ребеза, голова Сторожинецької райдержадміністрації Ярослав Бартош, заступник голови районної ради Володимир Філіпович, голова Сторожинецької міської ради Микола Карлійчук, керівники установ, підприємств і організацій району, громадськість.  

Присутні хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника загиблим у Другій світовій війні вшанували пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни.

Звертаючись до присутніх, Ярослав Бартош зазначив про те, що 73 роки тому прозвучало слово, на яке очікували мільярди людей по всьому світу – «Перемога».

«Війна була завершена і донині ми ведемо сумний підрахунок її небачених втрат, – акцентував голова райдержадміністрації. – В горнило війни було вкинуто десятки мільйонів життів, зруйновано тисячі міст і сіл. Така гірка ціна політики фашизму.

Нині ми переосмислюємо ті події і в дусі європейськості 8 травня вшановуємо День пам’яті  і примирення – примирення з усіма хто був втягнутий у війну, пам’ять про мир, який залишили для нас захисники, які здобули перемогу.

Здавалося б ми – нащадки воїнів – повинні були запам’ятати уроки війни та ніколи більше не брати до рук зброю.

Хто б міг подумати, що ті, хто у роки Другої світової війни виборював з нами перемогу – розпочнуть війну на нашій мирній Україні. Сьогодні росіяни сповідують політику нацизму і це жахливий шлях.

Нині наші воїни  – правнуки Героїв війни – стоять на передовій і захищають рубежі України. Вони приносять у жертву своє життя, що ми могли жити у своїй незалежній державі та розвиватися за демократичними принципами.

Прийде багато років і всі ми на генетичному рівні повинні передати своїм нащадкам пам’ять про наших ветеранів, тих, хто боровся в арміях союзників, воїнів УПА, що виборювали незалежність і боролися проти нацизму.

Вічна їм пам’ять!

Вічная память Героям, які нині кладуть життя за незалежність  України!

Слава Україні!».

Ярослав Бартош спільно з Володимиром Філіповичем вручили почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради ветеранам війни.

До присутніх також звернувся ветеран війни Ребеза Віктор Тихонович, який розповів про свій бойовий досвід у роки Другої світової війни та закликав майбутні покоління жити у мирі та злагоді.

Після завершення мітингу посадовці вирушили до домівок ветеранів війни, аби особисто привітати їх з Днем Перемоги на нацизмом.

До слова, в Сторожинецькому районі нині проживає 9 ветеранів війни:

Боднарєв Броніслав Адамович

Головненко Нина Єфремівна

Гуляєв Іван Миколайович

Косован Дмитро Тодорович

Малик Іван Георгійович

Мікіцел Микола Прокопович

Ребеза Віктор Тихонович

Севастьянова Марія Павлівна

Шестакова Зінаїда Дмитрівна


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.