Menu
На Сторожинеччині з метою виявлення бездоглядних дітей в розважальних закладах проведено рейд «Нічне місто»

На Сторожинеччині з метою виявлення бездоглядних дітей в розважальних закладах проведено рейд «Нічне місто»

By In Новини On 04.05.2018


28 квітня 2018 року на виконання розпорядження Сторожинецької райдержадміністрації від 24.01.2018 № 24 «Про організацію та проведення профілактичних рейдів щодо профілактики дитячої безпритульності, бездоглядності та попередження негативних явищ у дитячому середовищі в Сторожинецькому районі у 2018 році» служба у справах дітей Сторожинецької райдержадміністрації спільно з працівниками Сторожинецького відділу поліції з метою виявлення бездоглядних дітей, зменшення їх кількості та зменшення негативного впливу оточення на дітей, перевірки дотримання законодавства України щодо заборони перебування дітей без супроводу батьків після 22:00 години у закладах дозвілля, ресторанного господарства, комп’ютерних та інтерактивних клубах та інших громадських місцях Сторожинецького району проведено рейд «Нічне місто».

Під час рейду працівники служби у справах дітей та поліції було виявили двох осіб віком до 16 років, з якими було проведено профілактично-роз’яснювальну бесіду, ознайомлено з нормами законодавства та передано батькам. Також попереджено власників розважальних закладів щодо відповідальності за перебування в розважальному закладі неповнолітніх осіб до 16 років в період з двадцять другої до шостої години.

Служба у справах дітей додатково повідомляє, що у травні 2013 року набрав чинності Закон України від 16.05.2013 № 243-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час» (далі – Закон), який обмежив перебування неповнолітніх дітей (віком до 16 років) без супроводу батьків чи законних представників у зазначених закладах та на вулиці в нічний час.

Даним Законом доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 180-1 «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування», а також Закон України «Про охорону дитинства» статтею 20-1 «Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування».

Відповідно до статті 180-1 КУпАП «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування»:

Порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування

– тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян – власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (правопорушення настає у вигляді накладення штрафу від 340 до 850 грн.).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення,

– тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян – власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (накладення штрафу від 850 грн. до 1700 грн.).

Розгляд адміністративних протоколів, складених за ст. 180-1 КУпАП, віднесено до компетенції районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Крім того у разі виявлення дитини в розважальному закладі у нічний час буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст.184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей»).

Відповідно до статті 184 КУпАП «Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

Також Закон України «Про охорону дитинства» доповнено ст. 20-1 «Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування».

Неповнолітні з двадцять другої до шостої години можуть перебувати в закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує й несе за неї персональну відповідальність.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи:

– зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години неповнолітніх дітей без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті;

– мають право у період із двадцять другої до шостої години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують їх вік.

Також, на службу у справах дітей, правоохоронні органи, інші фахівці, покладено обов’язок здійснювати рейди щодо виявлення перебування осіб у віці до 16 років у розважальних закладах після 22:00 год. без супроводу дорослих.

Такі заходи не мають на меті обмежити у правах дітей, а тільки обмежити можливості впливу на них негативного та небезпечного середовища. Головна мета цих заходів – попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них. Це ефективна можливість вберегти дітей від шкідливого впливу вулиці та стимулювання відповідальності батьків за виховання своїх дітей.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.