Menu
На Сторожинеччині завершено збирання ранніх зернових культур

На Сторожинеччині завершено збирання ранніх зернових культур

By In Агропромисловий комплекс району, Новини On 19.08.2013


ЗерноСьогодні під час щотижневої апаратної наради за головування очільника виконавчої влади району Франца Федоровича розглянуто питання  завершення збирання ранніх зернових культур на території Сторожинецького району.

Як повідомив начальник управління агропромислового комплексу районної державної адміністрації Михайло Галицький роботи по збиранню врожаю ранніх зернових культур тривали з 15 липня по 13 серпня. За цей період всіма категоріями господарств зібрано 3565 га, що на 988 га більше ніж у минулому році. Вищезазначеними господарствами намолочено13190 тонн зерна, що на 5305 тонн більше ніж у 2012 році. Кожний гектар ранніх зернових культур видав по 37 ц/га, що на 6,4 ц/га більше ніж у 2012 році і на рівні середньобласного показника.

 Зокрема, із групи ранніх зернових культур найвищу урожайність з одного гектара видав озимий ячмінь 40,1 ц/га, озима пшениця-39,9 ц/га, овес-28 ц/га, ярий ячмінь-27 ц/га, яра пшениця-25 ц/га.

Відтак, на сьогоднішній день тривають роботи по очистці зерна, засипці насіння, видачі зерна в рахунок орендної плати. Згідно попередніх розрахунків із зібраних 13190 тонн зерна насіння становить 541 тонна, видача в рахунок орендної плати 480 тонн, на харчові цілі 2600 тонн, на корм тварин 4070 тонн, для реалізації 5500 тонн зерна.

За підсумками обговорення зазначеного питання голова районної державної адміністрації акцентував увагу присутніх на питанні створення належних умов зберігання зібраного зерна.

«У Сторожинецького району є  всі умови для зберігання зерна і перші кроки у цьому напрямку вже зроблені. Зокрема, на території Зруб-Комарівської сільської ради заплановано побудувати елеватор, в якому можна буде зберігати не тільки зерно зібране на Сторожинеччині, а й надавати вищезазначені послуги іншим районам області», – сказав Франц Федорович.


About the Author

pressa

Comments are closed here.