Menu
Новації Закону № 466: зміни щодо повернення помилково сплачених коштів

Новації Закону № 466: зміни щодо повернення помилково сплачених коштів

By In Новини On 30.11.2020


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», було внесено зміни, зокрема до ст. 43 Податкового кодексу України  у частині порядку повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені.

Так, обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1 095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені (п. 43.3 ст. 43 ПКУ).

Згідно з п. 43.4 ст. 43 ПКУ платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:

на поточний рахунок платника податків в установі банку;

на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;

повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника ПДВ у Системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) у порядку, визначеному п. 2001.5 ст. 2001 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника у СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (п. 43.41 ст. 43 ПКУ).

Також, Законом № 466 п. 43.41 ст. 43 ПКУ доповнено новим абзацом, відповідно до якого повернення у випадках, визначених законодавством, сум ПДВ, контроль за справлянням яких покладено на контролюючий орган, визначений п.п. 41.1.2 п. 41.1 ст. 41 ПКУ, при ввезенні товарів на митну територію України здійснюється в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ на момент оформлення митної декларації/аркуша коригування, на підставі яких здійснюватиметься таке повернення.

 

Наталія Чернівчан: використання реєстраторів розрахункових операцій – реальна сучасна тенденція

Днями, в податковому відомстві Буковини відбулась онлайн комунікація «Податкові роз’яснення». Мета даного заходу була спрямована на максимальне інформування платників щодо «Правил застосування РРО підприємцями – платниками єдиного податку та особливостей готівкових розрахунків «спрощенцями». Буковинці впродовж визначеного часу  мали можливість долучитись до даного заходу в мережі Facebook та/або за телефоном.

Коментуючи повідомлення, які надійшли від платників, перший заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан акцентувала увагу – використання реєстраторів розрахункових операцій – це європейська сучасна тенденція діяльності бізнесу, який має бути захищений від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, а також удосконалення ефективності податкового адміністрування і контролю за розрахунковими операціями.

Зрештою платникам слід знати, РРО не створює жодних проблем для реального ФОПа, що працює у легальному полі, оскільки такий підприємець все одно веде облік своїх продажів для власних потреб. Небезпеку РРО створює лише для тих підприємців, що ведуть «тіньову діяльність».

Зі свого боку для зручності платників податковою службою розроблений деталізований  навчальний модуль «РРО – легко і доступно», де висвітлені відповіді на питання: хто застосовує РРО?; хто НЕ застосовує РРО?; хто застосовує РРО у ФОП?; коли застосовується РРО у ФОП?; як проводяться розрахунки?; особливості торгівлі через Інтернет;  яка відповідальність за порушення при застосуванні РРО?; які переваги застосування РРО?: https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/443171.html

Пропонуємо ознайомитись з підбіркою запитань – відповідей в розрізі «міф-дійсність»: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/443170.html

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.