Menu
Обговорено перспективи розвитку молокопереробного підприємства СКП «Молочний край»

Обговорено перспективи розвитку молокопереробного підприємства СКП «Молочний край»

By In Агропромисловий комплекс району, Новини On 07.05.2014


116Сьогодні, 7 травня, відбулася робоча зустріч голови районної державної адміністрації Ярослава Бартоша з координатором проектів міжнародного благодійного фонду “Добробут громад” Василем Павлишинцем, представниками сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів району, під час якої обговорено питання перспективи подальшого розвитку молокопереробного підприємства СКП «Молочний край» та забезпечення його сировиною.

Зазначено, що в першому кварталі поточного року підприємством перероблено 62,4 тонни молока базисної жирності, що в середньому становить одну тонну переробки в день. Молокозаводом вироблено 20,8 т молока, 4 т сиру кисломолочного, 4,1 т сметани, 0,3 т сиру лиманського, 0,5 т сиру твердого та 42 кг масла вершкового. Реалізовано молочної продукції на 384,4 тисяч гривень, більшість якої надійшло в шкільні та дошкільні заклади району. В загальному, фінансовий результат від господарської діяльності за перший квартал склав 104,3 тис.грн збитків. Основною причиною такої роботи підприємства є досить малі об’єми переробки молока та відсутність обігових коштів. Подальша збиткова діяльність підприємства може призвести до негативних наслідків та припинення його роботи.

Зокрема прибуткова діяльність підприємства можлива тільки при переробці в день не менше 2,5 тонн молока. Щоденно в районі організовано заготовляється більше 5 тонн молока, з яких тільки одна тонна поставляється на молокозавод. Найбільшим заготівельником молока в районі є ПП Митрицький В.В. (СОК «Комарівська нива»), який проводить заготівлю в населених пунктах Банилів-Підгірний, Череш, Давидівка, Комарівці, Нові Бросківці, Панка, Сторожинець. Однак на місцевий завод ним поставляється тільки 10-20% від загальної кількості. Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «Стор-Агрогромада» та «Новобросківецький» поставляють на молокозавод все заготовлене в районі молоко.

Відтак наголошено, що з метою стабілізації діяльності підприємства Міжнародним Благодійним Фондом «Добробут громад» направлено на підприємство свого представника, який буде виконувати функції директора та технолога з заробітною платою за рахунок Фонду. Передбачається на протязі трьох місяців стабілізувати роботу підприємства та вийти на беззбиткову діяльність. Також МБФ «Добробут громад» затверджено новий інвестиційний проект «Створення молочного ланцюжка доданої вартості», яким передбачається виділити 67,1 тис. доларів (в т.ч. 54,2 тис.дол. безвідсотковий кредит) для придбання обладнання та часткового поповнення обігових коштів. По вищезазначеному проекту на підприємство вже надійшло 176 тис. гривень.

«Сторожинецький район, як співзасновник «Молочного краю», зацікавлений щоб у підприємства був професійний керівник, який має чітку стратегію його розвитку. Сьогодні «Молочний край» потребує талановитого керівника-менеджера з чітким планом подальшого розвитку», – наголосив Ярослав Бартош.


About the Author

pressa

Comments are closed here.