Menu
Обговорено проект Стратегії розвитку Чернівецької області, і, зокрема, Сторожинецького району, на період з 2015 по 2020 роки

Обговорено проект Стратегії розвитку Чернівецької області, і, зокрема, Сторожинецького району, на період з 2015 по 2020 роки

By In Новини On 05.06.2015


титульна4 червня під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Діани Ковальчук відбулася нарада, під час якої обговорено проект Стратегії розвитку Чернівецької області, і, зокрема, Сторожинецького району, на період з 2015 по 2020 роки. У заході взяли участь представники різних галузей, які функціонують у районі, приватні підприємці та громадськість.
Діана Ковальчук ознайомила присутніх з проектом Стратегії розвитку Буковини на наступні 5 років, озвучила стратегічні та операційні його цілі. Основні з них: розвиток підприємництва на інноваційній основі (провідних галузей економіки регіону (промислового та аграрного секторі, будівництва, лісового господарства), малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій, модернізація інфраструктури у місті і сільських територіях, насамперед, транспортних комунікацій та житлово-комунальної сфери), розвиток туристичного, історико-культурного та природно-рекреаційного потенціалу, транскордонного співробітництва, культури, освіти і науки, соціальної сфери, охорони здоров’я, спорту, збереження довкілля (впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій, збалансоване природокористування, раціональне використання земельних, лісових, водних та інших ресурсів краю) тощо.
– У нашому районі є необхідність втілювати майже всі стратегічні цілі проекту, які стосуються розвитку економіки, освіти, культури, соціальної сфери, інфраструктури та транскордонного співробітництва, покращення стану довкілля тощо, – зауважила перший заступник голови РДА. – Тобто, не буде зайвою жодна ідея, яку висловлять присутні. Об’їзної дороги через Сторожинець до Красноїльська треба? Звичайно, що так. Міст по вулиці Клинівській у місті потрібен? Звісно. Екологічне сміттєзвалище для твердих відходів та очисні споруди у Сторожинці також не були б зайвими. На Підгір’ї відсутній хоспіс – притулок для важкохворих та одиноких людей похилого віку. Є потреба і у відкритті ДНЗ у Снячеві та Тисовці, і в реорганізації у НВК міської ЗОШ, яка знаходиться на Майдані, і в придбанні шкільних автобусів у Михальчі та Бобівцях, і в ремонті будинку культури в Буденці…
Присутні висловили ряд цікавих та актуальних пропозицій.
– Звісно, проблем є багато, але нам потрібно не «розсіювати» увагу на дрібні завдання, які ми зможемо вирішити самотужки (наприклад, зробити поточний ремонт у якомусь закладі чи поміняти вікна), а виокремити декілька основних, більш глобальних проблем, – зійшлися у своїх точках зору головний лікар центральної районної лікарні Матвій Плегуца та начальник управління агропромислового розвитку РДА Михайло Галицький. – Адже ті, хто буде складати остаточний варіант Стратегії розвитку області, можуть випадково обрати серед наших пропозицій менш важливі. Акцентуючи увагу на найактуальніших проблемах, ми таким чином доведемо, що готові пожертвувати всім іншим, щоб вирішити основні питання. Також слід пам’ятати: що, крім висування пропозицій та планів, треба самим будувати і вирішувати серйозні проблеми.
Зауважили виступаючі і на тому, що у проекті Стратегії автори, на жаль, не врахували можливість добровільного об’єднання територіальних громад, яке може суттєво вплинути на основні цілі і пропозиції до Стратегії. Зокрема, у таких можливих об’єднаннях будуть відсутні певні установи, що виконуватимуть соціальні та адміністративні функції, і потане потреба відкрити їх.
Пропозиції розвитку Сторожинеччини присутні подадуть у райдержадміністрацію, а найактуальніші з них відберуть і передадуть на розгляд облдержадміністрації та профільної комісії обласної ради.

Олеся ДЛУЖАНСЬКА.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.