Menu
Основні правила дотримання пожежної безпеки навесні

Основні правила дотримання пожежної безпеки навесні

By In Новини On 29.03.2012


Як відомо, з настанням літньо-осіннього періоду поси­люється загроза виникнення пожеж на об’єктах та в жит­лових помешканнях, особ­ливо розташованих у сіль­ській місцевості.

Основні причини пожеж – необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації електрообладнання, дитячі пустощі з вогнем.

Що стосується останньої причини, за­уважимо діти, скучивши за розвагами на свіжому повітрі, влаштовують багаття, пустують із сірниками, підпалюють зага­ти, що їх необачні господарі не розібрали після зими, роблять так звані «кадильни­ці» для відганяння мошви, наповнюють їх папером, руберойдом, гумою й підпалю­ють. Розкручені зі значною швидкістю бляшанки часто відриваються од петлі з проволоки або мотузки й потрапляють на горючі матеріали, підпалюючи їх.

Цієї пори господарі й дачники заход­жуються наводити лад на своїх садибах та ділянках, спалюють рослинні залишки, що може призвести до пожежі та знищен­ня будівель.

Враховуючи це, нагадаємо, що влаш­тування багать для спалювання бадилля, сміття тощо на територіях житлових бу­динків садибної забудови, дач, садових ділянок дозволяється на відстані не мен­ше 15 м від житлових та господарських будівель і лише під наглядом дорослих. Забороняється розпалювати багаття у вітряну погоду.

У сільській місцевості, а також у містах, на територіях із присадибною забудовою, необхідно біля кожної житло­вої будівлі встановити бочку з водою (або мати в помешканні вогнегасник), при­ставну драбину, яка досягає даху, а на покрівлі – драбину, що доходить до гре­беня даху.

На підприємствах, в організаціях і ус­тановах слід перевірити справність засо­бів пожежегасіння, розпушити пісок у ящиках, де його зберігають на випадок пожежі, очис­тити територію, горища й підвали від сміття та займистих матеріалів.

Відповідні служби водоканалу мають опікуватися утримуванням у належному стані пожежних гідрантів.

Під’їзди до джерел протипожежного водо­постачання слід очистити від сміття, щоб був забезпечений вільний проїзд пожеж­ним автомобілям. Необхідно також очис­тити території ферм від залишків горючих матеріалів, зокрема сіна і соломи, та перевірити справність електрообладнання, яке експлуа­тувалося з підвищеним навантаженням; несправні ділянки електромереж обов’яз­ково замінити. У жодному разі не можна допускати застосування саморобних (некаліброваних) електрозапобіжників.

З обслуговуючим персоналом доцільно провести додаткові протипожежні інструк­тажі, на яких особливу увагу звернути на необхідність обережного поводження з вогнем у зв’язку з настанням небезпечного періоду, дотримання правил користування електроприладами, елек­тронною апаратурою, неприпустимість по­рушення вимог правил пожежної безпеки.

Бажано ще раз нагадати персоналу про порядок виклику пожежної охорони, дії в разі пожежі, правила використання вогнегасників та інших засобів пожежегасіння.

Отже, основні заходи пожежної без­пеки у зв’язку з настанням літньо-осіннього періоду нескладні, не вимагають великих матеріальних витрат, але їх своєчасне й ре­тельне виконання дозволить надійно перекрити шлях вогню на об’єкти та в жит­лові будівлі.


About the Author

pressa

Comments are closed here.