Menu
Пенсійні виплати через банк – це зручно і вигідно

Пенсійні виплати через банк – це зручно і вигідно

By In Новини On 13.04.2018


Сьогодні пенсіонери мають право вибору установи для отримання щомісячних виплат. Переконавшись у численних перевагах банківського обслуговування, усе більше буковинців стають користувачами банківських послуг. Зокрема, уже 79% чернівецьких пенсіонерів отримують пенсії через банки.

Такий вид обслуговування має низку очевидних переваг: це і зручність та швидкість отримання коштів за рахунок відсутності черг, і можливість зняття з рахунку не всієї пенсії, а необхідної суми, і розрахунок карткою за придбаний товар в магазині, і сплата за її допомогою комунальних платежів. А головне – усі витрати перебувають під контролем, адже щоразу після проведення будь-яких операцій на мобільний телефон власника картки надходять смс-повідомлення про суму знятих коштів та залишок на рахунку.  При втраті картки достатньо тільки зателефонувати на гарячу лінію банку, і він її заблокує, отже, ніхто не зможе нею скористатися.

Одержувачі пенсій через банки мають ще одну незаперечну перевагу. На відміну від поштового обслуговування, коли кошти необхідно отримати до 25 числа, інакше доведеться чекати наступного місяця, “банківські” гроші залишаються доступними у будь-який час після надходження на картку. А ще банки пропонують пенсіонерам заощаджувати та нараховують відсотки на залишок коштів на рахунку. Отже, це досить вигідно. Крім того, користування пластиковою карткою для отримання пенсій є досить зручним: не потрібно чекати листоношу вдома або самому йти на пошту, а там ще й стояти в черзі. Гроші тепер можна зняти в банкоматі або отримати в касі у зручний для себе час, у зручному місці й у потрібній кількості, з урахуванням наявної суми. Також банки надають своїм вкладникам доволі великий перелік додаткових послуг, таких як сплата комунальних платежів, безкоштовний переказ коштів через електронну систему, оформлення спеціальних депозитних вкладів тощо.

Безумовно важливим фактором є реальне заощадження коштів Пенсійним фондом за рахунок безоплатного обслуговування пенсіонерів банківськими установами, на відміну від  послуг з виплати пенсій відділень поштового зв’язку, за які Фонд сплачує немалі кошти.  Зекономлені гроші спрямовуються на здійснення пенсійних виплат та є вагомим ресурсом для подальшого збільшення їх розміру.

Свідченням того, що в перелічених перевагах банківського обслуговування переконалась більшість буковинських пенсіонерів, є результати опитування, проведеного Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області  у січні-березні нинішнього року. Усі користувачі банківських послуг з отримання пенсійних виплат, а це 60% загальної кількості пенсіонерів краю, цілком задоволені обслуговуванням, відзначають його комфортність і вигідність та готові рекомендувати знайомим.

Отож динаміка зростання кількості пенсіонерів, які надають перевагу банківському обслуговуванню, базується на численних перевагах такого виду послуг. Для того, щоб перейти на банківське обслуговування, потрібно тільки відкрити рахунок в банку та написати відповідну заяву, яку можна залишити працівникам банківської установи, і вони самостійно передадуть її до сервісного центру Пенсійного фонду.

 

Стан  наповнення бюджету Пенсійного фонду в області

Задля своєчасних виплат пенсіонерам області та захисту прав застрахованих осіб, органами Пенсійного фонду України в області здійснюється постійна робота з платниками щодо сплати поточних зобов’язань, опрацювання сум заборгованості з платежів у судовому порядку. Важливим у напрямку роботи щодо мобілізації платежів є тісна співпраця з територіальними органами Державної виконавчої служби та органами влади – щодо стягнення заборгованості з боржників та інформування органів влади і контролюючих органів щодо мінімізації роботодавцями заробітної плати найманим працівникам. Про ефективність вжитих заходів свідчить позитивна динаміка з мобілізації платежів до бюджету Фонду, які в повному обсязі спрямовуюся на пенсійні виплати громадянам краю.

Так, за I квартал 2018 року надійшло власних доходів до бюджету Пенсійного фонду України в області в сумі 522,2 млн.грн., що на 132,4 млн.грн. (34,0%) більше, ніж за відповідний період 2017 року.

Власних доходів, адміністрування яких здійснюється Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, мобілізовано в сумі 5,7 млн.грн., що на 1,2 млн.грн. (26,6%) більше надходжень січня-березня 2017 року.

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.