Menu
Перспективи розвитку освітньої галузі обговорили педагоги району на щорічній конференції педпрацівників

Перспективи розвитку освітньої галузі обговорили педагоги району на щорічній конференції педпрацівників

By In Новини On 30.08.2011


Сьогодні відбулася підсумкова серпнева конференція працівників освіти району, у якій взяли учать голова райдержадміністрації Франц Федорович, заступник голови райради Іван Іліка, міський голова Микола Карлійчук, начальник відділу освіти Віктор Багрій та працівники закладів освіти Підгір’я.

Під час виступу перед освітянами голова райдержадміністрації Франц Федорович відзначив здобутки галузі на шляху до здійснення реформ. Зокрема, цього року перше вересня в Сторожинецькому районі зустріне школа нового зразка у с.Кам’яна, відкриється новий спортивний зал у Зруб-Комарівській загальноосвітній школі, наступного року завершиться будівництво Зруб-Давидівської загальноосвітньої школи та другої черги Красноїльської гімназії. Також на меті у влади проведення реконструкцій будівель під дошкільні навчальні заклади в селах Снячів, Великий Кучурів та Стара Жадова.

Велике значення сьогодні відіграє транспортне забезпечення навчальних закладів, задля цього в районі використовується 13 автобусів, які виконують автоперевезення дітей та вчителів до шкільних установ.

Франц Федорович запевнив присутніх, що зусилля райдержадміністрації і надалі спрямовуватимуться на забезпечення якісного функціонування освітніх закладів, створення добротних умов для повноцінного навчально-виховного процесу, поліпшення умов праці, побуту і відпочинку освітян, на підвищення соціального статусу та суспільного престижу професії педагога.

Увагу присутніх на досягнення та недоліки в освітній галузі району звернув начальник відділу освіти Віктор Багрій. За його словами, на Сторожинеччині проводиться значна  робота щодо  розвитку дошкільної освіти,  розширення мережі  та вдосконалення її якості. Так, станом на сьогоднішній день в районі функціонує 25 ДНЗ та  3  навчально-виховні комплекси, в яких виховується  2590 дітей дошкільного віку. Для  задоволення  потреб батьків  в одержанні дошкільної освіти  проводиться добудова та реконструкція приміщень у 6 селах району та в місті Сторожинець.

 

Загалом, основу освітянської галузі району становить 51 загальноосвітній навчальний заклад, де в минулому навчальному році здобували освіту 12458 дітей. Впорядкована і повністю задовольняє запити населення мережа закладів освіти. У районі успішно функціонують 37 україномовних, 12 румуномовних та 2 школи, навчання в яких здійснюється українською та румунською мовами.

Серед недоліків галузі головний освітянин району відзначив низький рівень кадрового забезпечення  викладання  інформатики, хоча всі  навчальні  заклади  І-ІІ  та  І-ІІІ ст.  повністю укомплектовані сучасними комп’ютерними комплексами. Також недостатньою є робота зі створення  Веб-сайтів  навчальних  закладів  району  та  забезпечення  стовідсоткового  оволодіння  педпрацівниками  району   навичками  роботи  на  комп’ютері.

«Не менш важливими залишаються питання забезпечення молодого покоління позашкільною освітою та підвищення якості виховної діяльності» – зазначив Віктор Багрій

На завершення конференції за багаторічну сумлінну творчу працю, особистий внесок у справу навчання і виховання учнівської молоді кращих освітян району нагороджено нагрудним знаком «Софія Русова» Міністерства освіти і науки України, дипломами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а також спільними грамотами та грошовими преміями Сторожинецької районної державної адміністрації та районної ради.


About the Author

pressa

Comments are closed here.