Menu
Під час благодійного ярмарку хворій Магдалені Мотреску з Красноїльська зібрано понад 20 тисяч гривень

Під час благодійного ярмарку хворій Магдалені Мотреску з Красноїльська зібрано понад 20 тисяч гривень

By In Газета «Рідний край», Новини On 08.12.2015


DSC_59006 грудня у с. Кам’яна проведено благодійний ярмарок.

14-річна Магдалена Мотреску з Красноїльська потребує дороговартісного лікування. Лікарі встановили їй складний діагноз: «Нанізм генетичний (синдром Елліса – ван Кревельда), вальгусна деформація гомілок». Дівчинку були готові прооперувати у Румунії вже давно, але її батьки, які виховують чотирьох дітей, ніяк не могли назбирати необхідну суму коштів – 3 тисячі євро. Та чекати вже не можна, тож призначили операційне втручання на січень 2016-го року. Допомогти відшукати кошти для лікування Магдалени взялась голова районного товариства батьків дітей-інвалідів «Богдан» Галина Токар. Залучившись підтримкою членів товариства, 6 грудня 2015 року вона організувала благодійний ярмарок «Творчість заради посмішки», приурочений Міжнародному дню інвалідів.

Новорічні кульки та метелики на ялинку, деревця «топіарії» (у вигляді ялинок та квіткових дерев), інші вироби ручної роботи, новорічні маски та паперові міні-ялинки, вишивані серветки, картини та навіть портрет Т. Шевченка, патріотична атрибутика, подарунки для дітей (м’які іграшки, дівочі прикраси), а також випічка та солодощі… Все це можна було придбати на благодійному ярмарку і водночас долучитись до доброї справи. У результаті на лікування маленької жительки Красноїльська Магдалени Мотреску вдалось зібрати 21 тисячу гривень.

А виготовляли «експонати» виставки батьки дітей з обмеженими фізичними можливостями – члени товариства «Богдан» – з Чудея, Красноїльська, Кам’яни, Михальчі, Банилова-Підгірного, Череша, Їжівців, Давидівки, Великого Кучурова, Старої Жадови та Сторожинця. Їм допомагала і мати Магдалени Мотреску – Зінаїда Іванівна. Долучилися до збору коштів і представники районної влади, і клубу «Успішна чернівчанка», і українсько-американського проекту «Дітям Буковини» Таїсія Соколовська, і Кам’янської сільської та Красноїльської селищної рад, і Кам’янської та Красноїльської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 (педагог-організатор Валентина Горащук), і місцеві жителі. Так, Світлана Кирилюк з Кам’яни пропонувала відвідувачам заходу за символічну плату скуштувати філіжанку запашної кави з солодощами, а виручені кошти вкидала у благодійну скриньку. А за кошти постійних меценатів – підприємців Ольги Костиняк та Родіки Українець з Великого Кучурова придбали усі матеріали для виготовлення новорічних прикрас.

Та найбільшою радістю для 70 дітей з обмеженими фізичними можливостями, які взяли участь у ярмарку, стало, звісно, вручення подарунків. Від товариства «Богдан» їм дістались постільна білизна та солодощі, а від учасників українсько-італійської групи «Подаруй посмішку» – здійснення їхніх заповітних мрій, які вони намалювали ще влітку на паперових метеликах. Від іграшок – до планшетів отримали діти завдяки нашій краянці Оксані Ткачук-Гаденко, яка зуміла організувати навколо спільної благородної ідеї небайдужих українців-заробітчан та італійців.

Яскравим елементом ярмарку став концерт за участі маленьких танцюристів та вокалістів з Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів. А наприкінці заходу батьки дітей-інвалідів вручили подарунок головному ініціатору свята – Г. В. Токар – вишивану ікону.

Олеся Длужанська

Фото Дмитра Яковіци

DSC_5904DSC_5907DSC_5909DSC_5913DSC_5932DSC_5940DSC_5959DSC_5962DSC_5964DSC_5978DSC_6021DSC_6032DSC_6039DSC_6077DSC_6085


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.