Menu
Під головуванням в.о. голови обласної державної адміністрації Михайла Павлюка відбулась розширена нарада за участі керівників РДА

Під головуванням в.о. голови обласної державної адміністрації Михайла Павлюка відбулась розширена нарада за участі керівників РДА

By In Новини On 11.01.2019


10 січня в Путильській районній державній адміністрації під головуванням в.о. голови обласної державної адміністрації Михайла Павлюка відбулась розширена нарада за участі керівників РДА щодо стану захворюваності на кір, проведення щеплення та стану реформування медичної галузі в області.

Михайло Павлюк наголосив на важливості протидії поширення кору, зокрема в Путильському районі, де спалах хвороби є найбільшим, та обговорення плану заходів щодо запобігання захворюваності на подальші місяці.

В.о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Гопко прозвітувала про стан епідеміологічної ситуації в області, зумовленої захворюванням на кір, грип та ГРВІ.

За статистичними даними, станом на початок 2019 року, у Путильському, Хотинському та Сокирянському районах спостерігається найвищий рівень захворюваності на кір. «З метою подальшого призупинення розвитку кору, проводимо удосконалення програми імунізації, зокрема забезпечення холодового ланцюга при зберіганні вакцин, ведення медичної документації з питань імунізації, матеріально-технічне забезпечення кабінетів щеплень, інформаційно-просвітницька робота з населенням з переваг вакцинопрофілактики», – наголосила Наталія Гопко.

Директорка Департаменту охорони здоров’я ОДА Оксана Андрієць розповіла в контексті головної теми заходу розповіла організацію медичної допомоги хворим на кір та проведення щеплень в 2018 році. Варто зауважити, що за 1 тиждень 2019 року з 26 грудня 2018 року по 02 січня 2019 року в області 199 осіб захворіло на кір, 108 з яких – діти. У 2018 році щеплено 30 291 особу, коли план на рік складав 30029 осіб.

«Перевантаження інфекційних відділень ОДКЛ та ОКЛ (60% від усіх госпіталізованих) визначає необхідність додаткового фінансування цих стаціонарів на медикаменти, що позапланово навантажує обласний бюджет. Крім того, наголошую на необхідності проведення моніторингу роботи, відповідності вимогам інфекційних відділень ЦРЛ  та обласних інфекційних стаціонарів», – стверджувала директор Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Окрім того, Оксана Андрієць поінформувала про хід реформування закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, реалізацію Урядової програми «Доступні ліки» та стан відшкодування вартості препаратів інсуліну.

63,3% відсотки населення Чернівецької області обрали лікаря, підписавши з ним декларацію, в обласному центрі – 60,1% населення. «562 лікарі первинної медичної допомоги (що складає 93,5% від загальної кількості) пройшли тренінг з «Впровадження міжнародної класифікації ІСРС- 2 в практику лікаря первинної допомоги» Чернівецької області.», – зазначила Оксана Андрієць.

Вона також закликала заклади спеціалізованої допомоги та місцеву владу активніше готуватися до другого етапу реформи: автономізувати (змінити статус медичного закладу з бюджетної установи на некомерційне комунальне підприємство), забезпечити комп’ютерами робочі місця всіх спеціалістів поліклінік для того, щоб лікарі заповнювали дані в електронних медичних картках.

Нагадуємо, що з 1 липня 2019 року розпочнеться трансформація спеціалізованої амбулаторної допомоги. Це означає, що в наступному році нова модель фінансування почне працювати в поліклініках. Національна служба здоров’я почне оплачувати медичним закладам послуги спеціалістів, аналізи та широкий спектр діагностики.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.