Menu
Податківці запрошують під час карантину ефективніше використовувати інформацію веб-сайту «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області»

Податківці запрошують під час карантину ефективніше використовувати інформацію веб-сайту «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області»

By In Новини, Роз'яснення On 27.03.2020


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що офіційний портал Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області  містить всю необхідну інформацію для надання адміністративних послуг дистанційно для платників податків. Зокрема,

Офіційний портал: https://cv.tax.gov.ua/

Контакти:https://cv.tax.gov.ua/kontakti/

Новини: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/

Деклараційна кампанія 2020:https://cv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020

Зір: http://zir.tax.gov.ua/

Електронний кабінет: https://cabinet.tax.gov.ua/

Бюджетні рахунки: https://cv.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Центри обслуговування платників: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/

Брошури та листівки: https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/412958.html

 

Нотатки з «гарячої лінії» – вивчаємо разом з бізнесом новації “антивірусного закону”

Враховуючи актуальність змін до ПКУ внесених Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ* «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 18.03.2020 податківці провели «гарячу лінію» 24 березня 2020 року.

Серед актуальних були запитання:

У зв’язку з карантином за які звітні місяці не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, ФО або ЮО?

Відповідно до п. 52 прим. 4 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ Закону України від 17 березня 2020 року № 533-IX* не нараховується та не сплачується за період з 01 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому платники плати за землю юридичні особи, які відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПКУ подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.
Фізичним особам – платникам плати за землю перерахунок здійснюється контролюючим органом.

За які місяці 2020 року об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності ФО або ЮО, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зв’язку з «коронавірусом»?

Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ*, внесено зміни до Податкового кодексу України, відповідно до яких об’єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 ПКУ у період з 01 березня по 30 квітня 2020 року.

При цьому платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичні особи, що відповідно до п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ подали податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за відповідні місяці.

Фізичним особам – платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, перерахунок здійснюється контролюючим органом (п. 52 прим. 5 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Чи застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску під час карантину?

У зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби, тимчасово, у періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року: не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), несвоєчасне подання звітності до контролюючих органів; не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди, підлягає списанню.

Хто звільняється від сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?

Відповідно до п. 9 прим. 10 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) особи, зазначені у пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 (ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства) в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄВ за періоди з 01 березня по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року у розмірах та порядку, визначених Законом № 2464. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування ЄВ, за звітний період, визначений для таких осіб Законом № 2464.

Разом з тим, звільнення від нарахування та сплати облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих осіб не передбачено.

Декларуємо бюджетне відшкодування з податку на додану вартість, у зв’язку з карантинними заходами та мораторієм на перевірки. Коли можна очікувати підтвердження сум та включення їх до Реєстр?

Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ*встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року (крім перевірок, що стосуються бюджетного відшкодування).Отже для платників ПДВ на цей період не встановлено ніяких новацій та змін.

Також, звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року не стосуватиметься правил нарахування, декларування, сплати ПДВ.

Чи діють обмеження на перевірки та звільнення від фінансових санкцій продавців спирту, горілчаних та тютюнових виробів?

Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ*встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року (крім перевірок, що стосуються бюджетного відшкодування). Перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на цей період.

Разом з тим, в період дії «антикоровірусного закону» не звільняються від штрафних санкцій за порушення правил нарахування акцизного податку , вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, а також порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах

* Закон України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ* «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 18.03.2020

 

Репетиторські послуги підлягають декларуванню до 1 липня 2020 року

Головне управління ДПС у Чернівецькій області звертає увагу буковинців, які не зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, але надавали впродовж 2019 року платні репетиторські послуги, а саме:

готували дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчали з будь-яких предметів тощо, зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи та задекларувати отримані доходи.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України отримані доходи від надання репетиторських послуг підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором 1,5%.

Декларацію можна подати через електронний кабінет за допомогою електронного підпису, направити поштою або особисто подати до Центру обслуговування платників податкової інспекції за місцем податкової адреси платника до 1 липня 2020 року.
Сплатити суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору необхідно до 1жовтня 2020 року.

Податківці підготувала відеоурок присвячений заповненню декларації про майновий стан і доходи громадян. Детальніше на офіційному порталі за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/412310.html

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.