Menu
Податкові карантинні пільги: бізнес – спільноту звільнили від сплати ЄСВ за травень

Податкові карантинні пільги: бізнес – спільноту звільнили від сплати ЄСВ за травень

By In Новини On 20.05.2020


Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує представників бізнес – спільноти Буковини, що 13.05.2020 року на засіданні ВРУ прийнятозаконопроект №3329-д “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”( далі – Закон). 

Відтак, Законом продовжено дію податкових пільг та спрощених адміністративних процедур до закінчення карантину.

Зокрема, продовжено:

Також Законом звільнено фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати ЄСВ за себе з 1 по 31 травня 2020 року та продовжено строк незастосування штрафних санкцій за порушення сплати ЄСВ та несвоєчасне подання звітності з ЄСВ з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Крім того, тимчасово суми ПДФО, що утримуються з доходів у вигляді доплат до заробітної плати та нарахованих за періоди з 1 по 31 травня та з 01по   30 червня 2020 року, медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню COVID-19, та лікуванні пацієнтів із випадками COVID-19, компенсуватимуться таким працівникам у повній сумі за рахунок коштів держаного бюджету України. 

Законом передбачено, що на період з 02 квітня 2020 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО не включатимуться доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, які виплачуються (надаються) роботодавцем відповідно до статті 47-1 Закону “Про зайнятість населення”.

Також тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину зупиняється перебіг строків, встановлених:

  • статтею 56 ПКУ(в частині процедури адміністративного оскарження), щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених статтею 56 ПКУ;
  • статтями 5253 ПКУ щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі;
  • статтями 73та 78 ПКУ щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів контролюючих органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) платникам податків по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Буковина декларує: понад 3,4 тисячі громадян вже прозвітували про свої доходи

Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.Відтак, з початку рокув рамках проведення кампанії «Декларування – 2020» 3438буковинців вже подали декларації про майновий стан і доходи, отримані у минулому році.

Сума задекларованого доходу становить 140,7 млн. гривень. Декларанти самостійно нарахували податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб – 4,6 млн. грн. та 0,7 млн. грн. військового збору.

Серед загальної кількості поданих декларацій, доходи понад 1 млн. грн. задекларувало 10 громадян. Сума задекларованого ними доходу склала 39,4 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 210 тис грн, сума військового збору до сплати складає 78,2 тис гривень.

Крім того – 619буковинців  скористались своїм правом на отримання податкової знижки. Сума податку на  доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає понад  1,7 млн гривень. Наразі платникам вже повернуто з бюджету понад 0,9 млн грн.

У податковій службі наголошують, в цьому році Кампанію декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, продовжено до 01 липня 2020 року.

Такий термін подання декларацій про майновий стан і доходи за 2019 рік встановлено Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про  внесення змін до Податкового кодексу України  та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

Також, цим законом змінено норму щодо сплати задекларованих сум податкових зобов’язань. Цьогоріч задекларовані суми податків громадяни повинні  сплатити до 01 жовтня 2020 року.

Щоб реалізувати своє право на отримання податкової знижки, громадяни можуть подавати декларацію впродовж всього поточного року.

Подати декларацію про майновий стан і доходи громадяни мають змогу в Електронному кабінеті. Як правильно заповнити декларацію пропонуємо переглянути у відеоуроці №1, який розміщено на вебпорталі ДПС за посиланням:  https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html, а також  на ютуб-каналі ДПС.

 

Суб’єкти господарювання які працюють з ФОПами повинні отримати копію документу про їх державну реєстрацію

Головне управління ДПС у Чернівецькій області звертає увагу, що під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Ці норми встановлені п. 177.8 ст. 177 ПКУ.

Якщо юридична особа укладала договір з фізичною особою – громадянином, при цьому не отримала відповідні документи, що підтверджують її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, то при виплаті доходу така юридична особа зобов’язана утримати ПДФО та подати до контролюючих органів податковий розрахунок за формою № 1ДФ.

Фізична особа – підприємець, в свою чергу, подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний календарний рік, в якій також відображає суму доходу отриманого від податкового агента.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.