Menu
Податкові перевірки: «ризикові» платники заплатили в бюджет майже 27 мільйонів податків та штрафних санкцій

Податкові перевірки: «ризикові» платники заплатили в бюджет майже 27 мільйонів податків та штрафних санкцій

By In Новини On 23.12.2020


За інформацією управління аудиту Головного управління ДПС у Чернівецькій області впродовж січня – листопада 2020 року проведено 335 документальних перевірок юридичних осіб, серед яких 19 планових, 48 позапланових та 268 фактичних перевірок.

Законодавчі обмеження на проведення перевірок призвели до значного зменшення їх кількості. Загалом перевірками було охоплено менше 2 відсотків усіх платників, що перебувають на обліку в регіоні, а плановими лише 0,1 відсоток.(На обліку 17636 платків- юридичних осіб)

За словами податківців усі перевірки проводилися з дотриманням вимог «карантинних законів».

Перевірками донараховано майже 13,9 млн. грн. узгоджених сум податкових зобов’язань та 0,5 млн. грн. пені за порушення норм валютного законодавства.

Також, за вказаний період за результатами проведених перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 15,5 млн. грн. та зменшено суму від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з ПДВ на 5,6 млн. грн. та суму ПДВ заявлену до відшкодування з бюджету зменшено на 2,7 млн. грн.

Із донарахованих сум за актами перевірок поточного року та минулих років впродовж січня-листопада 2020 року надійшло до бюджету майже 27,7 млн. грн. несплачених податкових зобов‘язань.

 

ДПС Буковини: приватні підприємці-«єдинники» І групи звільнені від сплати єдиного податку та ЄСВ  на півроку

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, Законом №1072, який набрав чинності 10 грудня 2020 року, підприємців, що перебувають на І групі платників ЄП, звільнили від сплати єдиного податку за грудень 2020 – травень 2021 рр. За ці ж місяці такі підприємці не сплачуватимуть за себе ЄСВ, а страховий стаж для пенсії в них зберігатиметься.

Відтак, у податковому відомстві деталізують – платники ЄП І групи звільнені від сплати єдиного податку за період з грудня 2020 року по травень 2021 року (включно). При цьому ставки єдиного податку для І групи платників ЄП, встановлені у порядку, визначеному пунктом 293.2 ПКУ, за такі періоди не застосовуються.

“52-9. Тимчасово платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень — травень 2021 року, крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV цього Кодексу умов застосування першої групи платників єдиного податку. При цьому ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку, встановлені у порядку, визначеному пунктом 293.2 статті 293 цього Кодексу, за такі періоди не застосовуються”.

Приватним підприємцям не потрібно подавати заяви – звільнення застосовується автоматично до всіх підприємців платників ЄП І групи (незалежно від того чи здійснює підприємець діяльність у цей період чи ні).

Проте є виключення, у разі порушення умов застосування І групи платників ЄП звільнення не застосовується. Отже, якщо у період дії пільги платник ЄП порушить умови перебування на І групі перевищить річний обсяг доходу (у 2020 році він становить 1 млн. грн., а у 2021 році він буде 1 млн. 2 тис. грн., тощо, він буде зобов’язаний сплатити єдиний податок за увесь період дії пільги.

Якщо ж ФОП І групи вже заплатив ЄП (за грудень 2020 року), то така сума може бути повернута платнику податків за його заявою, або бути автоматично (без заяви) врахована в рахунок сплати ЄП за наступні періоди (наприклад, за червень 2021 року).

Щодо звільнення від сплати ЄСВ – платники єдиного податку І групи звільняються від сплати ЄВ «за себе» за період з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 (шість календарних місяців).

“Тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої групи платників єдиного податку, в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе.

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за зазначені в абзаці першому цього підпункту періоди в розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом”.

Таким чином такі особи за IV квартал 2020 року сплачують ЄВ лише у розмірі 2200 гривень (5000 грн * 22% * 2 місяці). За I квартал 2021 відповідно ЄВ сплачувати не потрібно буде, а за II квартал 2021 – лише за один місяць 1320 гривень (6000 грн * 22%).

Платникам слід знати, не зважаючи на відсутність сплаченого внеску такі періоди включаються до страхового стажу для розрахунку пенсій та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Для того що б скористатись даним звільненням не потрібно подавати ніяких заяв, однак варто не забути вказати про нього у річному звіті з ЄВ. 

Також, у податковому відомстві звертають увагу платників, уразі якщо ФОП вирішив скористатися пільгою і не платити ЄСВ, то в річному Звіті з ЄСВ за 2020 та 2021 він не відображає суми ЄСВ за зазначені вище півроку як нараховані до сплати; якщо ж ФОП не бажає користуватися цією пільгою, то він і сплачуватиме ЄСВ у звичайній сумі та у звичайні строки, і у річній звітності відобразить такі суми ЄСВ до сплати. 

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.