Menu
Подвиг Іллі Валявського увіковічнили на меморіальній дошці

Подвиг Іллі Валявського увіковічнили на меморіальній дошці

By In Інформація для учасників АТО, Новини, Пам'яті Героїв Сторожинеччини On 08.05.2015


титульна8 травня, у День пам’яті і примирення, у Михальчі відбулася не пересічна подія – у місцевій ЗОШ встановили меморіальну дошку. На ній викарбуване ім’я її учня, який став Героєм, віддавши своє життя у зоні антитерористичної операції, – Іллі Валявського.
– Близько тридцяти років тому поріг нашого навчального закладу переступив маленький білявий хлопчик Ілля, – поділився згадкою директор ЗОШ Ярослав Васкул. – Згодом він проявив себе старанним учнем, дуже сором’язливим і вихованим. А вирісши, став справжнім патріотом і віддав своє життя заради соборності та незалежності Батьківщини. Нашим обов’язком є пам’ятати про Іллю та таких Героїв, як він, а також ветеранів другої світової війни та воїнів-інтернаціоналістів. Саме на їхніх прикладах слід виховувати майбутні покоління.
Під звуки пісні-реквієму за Небесною сотнею та бійців за волю України «Пливе кача» учні запалили лампадки і низько вклонилися світлій пам’яті Героя неоголошеної війни.
– Згадую ті страшні дні, коли загинув Ілля Валявський з Михальчі та Ілля Леонтій з Давидівки, – зауважила у виступі голова районної ради Катерина Гуцуляк. – Звістка про це нещастя застала мене на сході країни – я саме перебувала в Оріховому Луганської області. Військові, з якими служив Ілля Валявський, розповіли, що він був сором’язливим, спокійним хлопцем, який не готувався до війни, не «жив нею», але коли настала потреба боронити Україну, свою родину, він не заховався, а взяв в руки зброю, щоб захистити наш суверенітет. Такі ж сором’язливі, прості хлопці – бійці АТО – прийшли нині сюди, щоб вшанувати світлу пам’ять свого бойового побратима. Вони – герої, як і ті, хто боронив незалежність України у лавах радянської армії, української повстанської армії, виконував свій військовий обов’язок в Афганістані.
– Ті, хто вважає, що війна зупиниться на сході України, – помиляються: окупантів цікавить вся Україна, не лише Донбас, – додав голова райдержадміністрації Ярослав Бартош. – Дуже прикро, що нині гинуть кращі українські патріоти – за свою країну, за нас з вами. Вічна їм пам’ять. Слава Україні!
– Ілля впевнено дивився у майбутнє. Був працелюбною, доброю людиною, гордістю для своїх рідних. Його подвиг – вічний, – підсумував Михальчанський сільський голова Захарій Шевчук. – Нині Ілля разом із тисячами інших захисників України дивиться на нас з небес і пильно стежить, чи ми дотримуємося тих постулатів, які заклали герої Майдану: «Не красти», «Не брехати», «Не давати і не брати хабарів», «Дбати про Україну».

Герої не вмирають. Вони живуть у добрих справах, які зробили на благо своєї сім’ї, рідного села та держави, у пам’яті сучасників та майбутнього покоління . Їхній величний подвиг закарбований в новітню історію України. Він стане прикладом для багатьох українців, зразком того, як треба любити свою державу і захищати її, не шкодуючи свого здоров’я і життя…

Під час відкриття меморіальної дошки з уст вихованців школи звучали патріотичні та ліричні вірші – про Україну і її героїв, про відчай батьків, які на полі бою втратили свою надію та опору в житті… Не зуміли стримати сліз ні родичі Іллі Валявського, ні школярі, ні вчителі, ні жителі Михальчі, ні представники обласної та районної влади… Та хіба ці сльози зможуть хоч на мить облегшити невимовний біль матері, яка потай від усіх досі виглядає у вікно свого сина…

Олеся ДЛУЖАНСЬКА

1

2

3

4

5

6


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.