Menu
Понад 123 мільйони гривень акцизного податку сплатили до Зведеного бюджету платники Буковини

Понад 123 мільйони гривень акцизного податку сплатили до Зведеного бюджету платники Буковини

By In Новини On 24.01.2020


Понад 123 мільйони гривень акцизного податку сплатили до Зведеного бюджету платники Буковини. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Так, до загального фонду Державного бюджету забезпечено надходжень 5,5 млн. грн. акцизного податку, що склало 162,5 відсотки до планового показника (3,1 млн. грн.). Зокрема, 3,0 млн. грн. поступило від оптового постачання електроенергії, 0,2 млн. грн. – з реалізації пального, 2,1 млн. грн. надійшло від переобладнання транспортних засобів,  0,2 млн. грн. – від виробленого пива.

За рахунок збільшення акцизного податку з переобладнання транспортних засобів та за рахунок акцизного податку з реалізації пального надходження акцизного податку до Державного бюджету в  порівнянні з минулим роком зросли на 1,0 млн. грн.

Акцизний податок з роздрібної торгівлі є стабільним джерелом надходжень місцевих бюджетів, у тому числі об’єднаних територіальних громад. Так, до місцевих бюджетів за 2019 рік надійшло 117,6 млн. грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що склало 112,3 відсотки. виконання доведеного індикативного показника, тобто додатково територіальні громади отримали 12,8 млн. грн.

Фахівці податкової служби нагадують суб’єктам господарювання, що лише за наявності відповідної ліцензії вони можуть провадити торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами та звертають увагу – штрафні санкції за ці порушення складають 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.

 

Податківці роз’яснили платникам Буковини про застосування програмного РРО під час гарячої лінії

Днями, податківці Буковини під час проведення онлайн спілкування розповіли платникам про застосування програмного РРО. З платниками податків спілкувалась заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

П. Наталія відповідала на актуальні запитання, які виникають у буковинців стосовно нових правил використання реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема консультували про відмінність програмних реєстраторів розрахункових операцій від класичних, терміни обов’язкової РРО-фікації, як працювати з програмним РРО коли Інтернет відсутній та знаходиться в offline режимі та порядок і суми застосування штрафів.

Відповіді на запитання читайте у РРО – нотатках на офіційній сторінці ДПС у Чернівецькій області у мережі Facebook.

Пропонуємо Вашій увазі одне з актуальних запитань.

В чому полягає відмінність програмних реєстраторів розрахункових операцій від класичних?

Закон відкрив можливість використовувати замість традиційних РРО нову модель – програмні РРО. Але це не заміна класичних РРО, це альтернатива для платників використовувати новітні РРО. У той же час, класичні РРО, які є у продавців та які зареєстровані, вони залишаться та надалі будуть використовуватися. Але у платників з’явилася додаткова можливість застосовувати інший, кардинально новий вид РРО.

Програмний РРО, це фактично програма, яка може буде встановлена на будь- який гаджет (смартфон, планшет, ноутбук, комп’ютер), перетворюючи його на касовий апарат.

Кардинальна відмінність, в тому, що для класичного РРО фіскалізація здійснюється в мікросхемі або в наборі мікросхем, яка знаходиться в середині фіскального блоку.

У програмному РРО фіскалізація буде здійснюватись на фіскальному сервері ДПС. Це означає, що фактично фіскальним сервером присвоюється фіскальний номер кожному чеку, який генерується таким програмним реєстратором по кожній розрахунковій операції. Після чого чек вважається фіскалізованим.

 

Податкова служба підготувала зразки заповнення декларації про майновий стан та доходи

Головне управління ДПС у Чернівецькій області нагадує, що до 1 травня триває кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річні податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Крім того, громадяни мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Зразки заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/405160.html

 

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.