Menu
ПРАЦЕДАВЦІ БУКОВИНИ ЗБІЛЬШИЛИ ВІДРАХУВАННЯ ДО СОЦІАЛЬНИХ ФОНДІВ НА 136 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

ПРАЦЕДАВЦІ БУКОВИНИ ЗБІЛЬШИЛИ ВІДРАХУВАННЯ ДО СОЦІАЛЬНИХ ФОНДІВ НА 136 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

By In Новини On 11.04.2018


В Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що за перший квартал 2018 року страхувальниками Чернівецької області відраховано до державних цільових фондів 597,6 мільйони гривень єдиного соціального внеску. Вказана сума перевищила минулорічні надходження на 136,3 мільйони гривень. Таким чином завдання зі сплати ЄСВ виконано на 110,7 відсотків, додатково надійшло майже 58 мільйонів гривень. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Найбільшу питому вагу в загальній сумі надходжень єдиного внеску, що становить 81,6 відсотків, склав єдиний соціальний внесок нарахований роботодавцями на суми заробітної плати та винагороди за договорами цивільно – правового характеру, а це 487,8 млн.грн.  «Оскільки лише легальна зарплата гарантує соціальні виплати найманим працівникам, фахівці територіальних органів ДФС Буковини роз’яснюють вимоги чинного законодавства і водночас вимагають від працедавців дотримання гарантій в оплаті праці та, за наявності підстав, в межах компетенції здійснюватимуть необхідні контрольно-перевірочні заходи» – підкреслив Віталій Шпак.

Нагадаємо, що з 1 січня поточного року дещо розширено перелік тих, хто має сплачувати єдиний внесок за рахунок членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

 

ФІСКАЛИ  БУКОВИНИ ПОПЕРЕДЖАЮТЬ, ЩО ДО 2 ТРАВНЯ НЕОБХІДНО  ЛЕГАЛІЗУВАТИ ОТРИМАНІ У 2017 РОЦІ ДОХОДИ ВІД  «КВАРТИРАНТІВ»

У Головному фіскальному відомстві області нагадують, що буковинці, які здають нерухомість в оренду, зобов’язані сплачувати податки. Відтак, кожен громадянин, який не є підприємцем, але здає нерухоме майно в оренду (нежитлова нерухомість, квартири, будинки чи навіть кімнату в оренду, довгострокову або подобову) має сплатити з отриманого доходу податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та 1,5 відсотків військового податку.

Подати декларацію про майновий стан та доходи необхідно не пізніше 2 травня цього року до податкової інспекції за місцем реєстрації .

Відповідно до пп. 170.1 Податкового кодексу України під час нарахування доходу фізичній особі від надання нею в оренду об’єктів нерухомості необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.

Мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджено постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

До прикладу у м. Чернівцях затверджена мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метру загальної площі нерухомого майна без врахування податку на додану вартість в наступних розмірах для приміщень, що використовуються під некомерційну діяльність, у тому числі для проживання фізичних осіб – 10 грн; виробничу діяльність – 20 грн.; комерційну діяльність – 30 грн.

Оскільки надходження податку на доходи фізичних осіб – один із резервів наповнення місцевого бюджету – акцентують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Тобто, сплачуючи цей податок, мешканці Чернівеччини підтримують саме місцеві бюджети своїх громад.

Все про декларування за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

ДФС БУКОВИНИ: ЯКЩО ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ СВОЄЧАСНО НЕ ВКЛЮЧЕНО ДО ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ

У Головному управління ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної / розрахунку коригування.

Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.

Отже, якщо платник ПДВ у періоді виникнення права на податковий кредит помилково не включив до складу податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, то таку суму ПДВ він може включити:

– або до складу податкового кредиту будь-якого звітного періоду протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування;

– або до складу податкового кредиту звітного періоду, в якому своєчасно зареєстровану податкову накладну було складено, шляхом подання за такий звітний період уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ).

Зазначена норма передбачена п. 50.1 ст. 50, п. 198.6 ст. 198 ПКУ.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.