Menu
Представники обласної влади обговорили із громадою долю протитуберкульозного санаторію «Красноїльськ»

Представники обласної влади обговорили із громадою долю протитуберкульозного санаторію «Красноїльськ»

By In Новини On 17.06.2020


Долю протитуберкульозного санаторію «Красноїльськ» обговорили із громадою представники обласної влади.

Як відомо, Національна служба здоров’я України не контрактує санаторії, оскільки там не надають медичної допомоги, а лише послуги із оздоровлення та профілактики різноманітних захворювань. Втім громада звернулась до обласної влади з проханням не закривати заклад.

Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук запропонував громаді взяти санаторій на власне утримання і перетворити його на рекреаційний комплекс, який приноситиме дохід, а не чекати на державне фінансування.

– Люди, які живуть тут, повинні вірити в себе, а також мати сміливість відповідати за свої рішення. Необхідно зрозуміти, яку користь у перспективі санаторій може принести громаді, – зазначив голова ОДА.

Як розповів головний лікар протитуберкульозного санаторію Красноїльськ Володимир Гнатюк, заклад розрахований на 52 ліжка, виконував швидше соціальну функцію, ніж оздоровчу.

– Останніми роками туберкульоз переважно лікують амбулаторно. Пацієнти воліють долати хворобу вдома, у рідних стінах їм легше боротися з недугою. Водночас у нашому закладі перебувало дуже багато асоціальних пацієнтів. Санаторій давав їм можливість на деякий час покращити життєві умови, – пояснив Володимир Гнатюк.

За його словами, пацієнтів у санаторії «Красноїльськ» стає дедалі менше. Так торік тут оздоровили лише 195 осіб.

 

Сайт Чернівецької ОДА


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.