Menu
Другий пакет законів законів #ЧужихДітейНеБуває підписав Президент України

Другий пакет законів законів #ЧужихДітейНеБуває підписав Президент України

By In Новини On 30.07.2018


Президент України Петро Порошенко підписав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, який створює економічні передумови для посилення захисту права дитини на належне утримання. Він вступає в силу після публікації в офіційному виданні через 30 днів. До другого пакету законопроектів в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває входять: Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (№8294 від 19.04.2018), Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (№8295 від 19.04.2018) та Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№8296 від 19.04.2018). Серед нововведень:
– Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року.
– Система автоматизованого арешту коштів боржників.
– Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт.
– Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
– Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
– Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.
– Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
Одна з новацій другого пакету законопроектів #ЧужихДітейНеБуває стосується подорожей дитини за кордон строком до 1-го місяця з одним із батьків без дозволу іншого. Вона розповсюджується на тих діток, які виховуються в неповних сім’ях.
Завдяки новаціям першого закону, який діє з 6 лютого, та запровадженим санкціям Управлінню державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області вдалося стягнути понад 10 мільйонів гривень заборгованих аліментів. Загалом з початку року понад 6 тисяч буковинських дітей отримали майже 19 з половиною мільйонів гривень аліментів.

 

Сайт Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.