Menu
Про освіту без хабарів у рамках проєкту «Я маю право!» консультували студентів

Про освіту без хабарів у рамках проєкту «Я маю право!» консультували студентів

By In Новини, Я МАЮ ПРАВО On 09.10.2019


Про загальнонаціональний правопросвітницький проєкт «Я маю право!» спілкувалися зі студентами представники Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області на Театральній площі Чернівців. Молодим людям надавали юридичні консультації щодо правозахисту. Зокрема, говорили про законодавство у сфері освіти, його дотримання та дії у разі порушення прав учасників освітнього процесу.
У розмові, торкнулися й теми хабарництва у вишах. Начальник управління державної реєстрації НПА, правової роботи та правової освіти Юрій Мінтенко закликав студентів в жодному разі не давати хабарів. Адже Хабар – це різновид матеріальної вигоди. Відповідальність за неправомірну вигоду, зокрема хабар, несуть обидві сторони – і та, що його дає, і та, що його отримує. Відповідно до ст. 368 та ст. 369 Кримінального кодексу України, неправомірна вигода охоплює матеріальні предмети і немайнові вигоди. Своєчасне добровільне повідомлення про неправомірну вигоду звільняє від кримінальної відповідальності.
Якщо виникла ситуація, коли вимагають хабара, варто звернутися до органу студентського самоврядування або профспілки навчального закладу, повідомити керівництво вишу, правоохоронні органи. Отримати консультацію можна у Єдиному контакт-центрі за номером телефону 0 800 213 103.

 

Сайт Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.