Menu
Про стан зареєстрованого ринку праці Сторожинецького району за І квартал 2019 року

Про стан зареєстрованого ринку праці Сторожинецького району за І квартал 2019 року

By In Звіти, Новини On 10.04.2019


Як повідомляє Сторожинецька районна служба зайнятості,   впродовж І кварталу 2019  року  921  житель району скористався соціальними  послугами  служби зайнятості,  з них кількість осіб, що мали статус безробітного залишилась майже на рівні минулого року та склала 552 особи.Також, послугами районної служби зайнятості щодо пошуку роботи скористалося 369 осіб без надання статусу безробітного.

У звітному періоді за сприяння служби зайнятості району працевлаштовано 263 особи. При цьому 80% або 212 осіб з них працевлаштовано службою до набуття статусу безробітного, що на 10 відсоткових пункти більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Із загальної чисельності, за направленням служби зайнятості, працевлаштовано 53  особи, які мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

На нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 14 безробітних, у тому числі 4 особи з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та 10 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

З метою забезпечення професійно – кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців у січні-березні 2019 року за сприяння служби зайнятості 45 безробітних проходило професійне навчання.

Професії, які здобули та здобувають безробітні, є: продавець продовольчих товарів, пекар, тістороб, формувальник тіста, каменотес, бетоняр, продавець – консультант та ін. А також безробітні підвищували кваліфікацію за програмами «Особливості ведення робіт на лісокультурних (лісогосподарських) роботах”, „Ефективність ведення підприємницької діяльності”, «Особливості виготовлення керамічної цегли».

Протягом січня – березня 2019 року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами становила 1263 особи, у т.ч.  509  осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного. Також профорієнтаційними послугами було охоплено 177  учнів загальноосвітніх шкіл.

У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 45 осіб, з яких 11 осіб прийняли участь в громадських роботах за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та Сторожинецької територіальної громади. Найбільш поширені види громадських та тимчасових робіт: екологічний захист навколишнього середовища, благоустрій території, інформування населення про порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з районною філією Чернівецького ОЦЗ, склала 144 одиниці, що на 42,4% більше, ніж у аналогічному періоді 2018 року.

Кількість вакансій у базі даних  районної служби зайнятості у І кварталі 2019 року становила 275 одиниць проти 163 в аналогічному періоді минулого року, з яких  укомплектовано 255 вакансія або 92,3%.

Станом на 1 квітня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних в районній службі зайнятості становила 407 осіб, з них 261 жінка (62%),  123 особа (33%) – молодь у віці до 35 років, 245 безробітний (56%) – особи, які проживають у сільській місцевості, 149 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. На початок квітня 2019 року 357 осіб отримували допомогу по безробіттю, середній розмір якої  становив 2653 грн.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до районної служби зайнятості, станом на 1 квітня 2019 року, становила 40 одиниць. У середньому на 1 вакансію претендували 10 безробітних.  Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 4683 грн.

За видами економічної діяльності: більшість вакансій налічується в закладах освіти (34%), на підприємствах переробної промисловості (11,7%), сільському господарстві (9,6%), оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів та мотоциклів (8%).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (21,3%), фахівців (16,7%), професіоналів (16,3%), кваліфікованих робітників з інструментом (13,7%), працівників сфери торгівлі та послуг (13,4%), робітників найпростіших професій (11,0%).

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.