Menu
Проект Програми економічного і соціального розвитку Сторожинецького району на 2016 рік

Проект Програми економічного і соціального розвитку Сторожинецького району на 2016 рік

By In Звіти, Новини On 10.12.2015


Проект Програми економічного і соціального розвитку Сторожинецького району на 2016 рік

Зміст

Вступ

 1. Аналіз економічного і соціального розвитку у 2015 році

1.1. Динаміка розвитку економіки, стан використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу

1.2. Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери

 1. Стратегічні та операційні цілі розвитку області

2.1. Розвиток підприємництва на інноваційній основі, як основа сталого економічного розвитку

2.1.1. Розвиток малого та середнього бізнесу на інноваційній основі

Розвиток малого та середнього підприємництва

Розвиток ринкової інфраструктури

2.1.2. Формування бренду області, залучення інвестицій, розвиток міст і сільських територій

Інвестиційна діяльність

2.1.3. Розвиток та модернізація інфраструктури, насамперед транспортних комунікацій та житлово-комунальної сфери

Розвиток логістично-транспортного потенціалу області, покращення стану автомобільних доріг

Оптимізація транспортного сполучення регіону

Розвиток інформаційно-комунікаційної інфраструктури

Модернізація житолово-комунального господарства, розвиток інженерної інфраструктури, підвищення якості комунальних послуг

2.1.4. Гармонійний розвиток провідних галузей економіки регіону (промисловий сектор, аграрний сектор, будівництво, наукоємні послуги та лісове господарство)

Промисловість

Агропромисловий комплекс

Лісове господарство

Будівництво

2.1.5. Розвиток туристичного (історико-культурного та природно-рекреаційного) потенціалу

Туристично-рекреаційна сфера

2.1.6. Розвиток транскордонного співробітництва

Транскордонне співробітництво

Зовнішньоекономічна діяльність

2.2. Розвиток культури, науки, соціальної сфери, як основа розвитку людського капіталу та трансформації інституційного середовища

2.2.1. Розвиток культури і духовності

2.2.2. Розвиток науки та освіти

2.2.3. Розвиток системи соціального захисту населення, охорони здоров’я, спорту

Соціальний захист та пенсійне забезпечення

Охорона здоров’я

Фізкультура і спорт

Підтримка дітей, сімей та молоді

2.2.4. Удосконалення управління регіональним розвитком, боротьба з корупцією, розвиток громадянського суспільства та медіа

2.3. Збереження довкілля, як основа безпечного екологічного середовища

2.3.1. Впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій

2.3.2. Збалансоване природокористування, раціональне використання надр, земельних, лісових, водних та інших ресурсів області

Охорона навколишнього природного середовища. Протипаводковий захист

 1. Бюджетна та грошово-кредитна політика
 2. Закупівля товарів, робіт, послуг для регіональних потреб за державні кошти
 3. Виробництво споживчих товарів і послуг
 4. Зайнятість населення та ринок праці, доходи населення
 5. Охорона праці
 6. Додатки до Програми

11.1. Баланси попиту і пропозиції основних видів сільськогосподарської продукції

11.2. Перелік регіональних (комплексних) програм, які діятимуть у 2016 році

11.3. Пріоритетні напрями розвитку районів і міст у 2016 році

11.4. Перелік основних показників економічного і соціального розвитку району на 2016 рік

11.5. Перелік інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися у 2016 році за рахунок бюджетних коштів.

                                                   ВСТУП

Програма економічного і соціального розвитку Сторожинецького району на 2016 рік (далі – Програма) розроблена з метою створення єдиної політики розвитку району у 2016 році та реалізації пріоритетів у соціальній і економічній сферах.

Основою для розроблення Програми є Закон України „Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” від 23.03.2000 р. № 1602-111 (зі змінами), постанова Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. № 385 „Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року”, постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 р. № 621 „Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету” (із змінами), розпорядження обласної державної адміністрації від 07.09.2015 р. № 595-р „Про формування Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2016 рік”, Стратегія розвитку Чернівецької області на період до 2020 року.

На основі аналізу результатів економічного і соціального розвитку за 2015 рік визначені цілі і головні дії органів виконавчої влади у 2016 році.

Вирішення проблем економічного і соціального розвитку зорієнтовано на власні сили і можливості району, а також залучені суми субвенцій з Державного бюджету, банківські кредити тощо. Наявні ресурси, виробничий, науково-технічний та інтелектуальний потенціал району достатні для забезпечення його розвитку в межах розроблених показників.

 

 1. Аналіз економічного і соціального розвитку у 2015 році

         1.1. Динаміка розвитку економіки, стан використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу.

Кількість дітей які потребують дошкільної освіти в районі значно більша, ніж можуть вмістити дошкільні установи.

Для усунення цієї проблеми в районі проводиться робота з реорганізації ЗОШ в НВК та реконструкції приміщень ДНЗ.

20.08.2015 відбулось відкриття четвертої дошкільної групи в Чудейському НВК.

В червні 2015 року розпочали роботи з реорганізації Красноїльської ЗОШ в навчально – виховний комплекс. Проводилась реконструкція діючих та добудова нових приміщень для виховання двох груп дітей дошкільного віку. Роботи завершено в грудні.

15.10.2015 року відкрито додаткову групу у Великокучурівському ДНЗ «Перлинка» (1 група – 20 місць).

Для покращення матеріальної бази закладів культури, відремонтовано клуб с. Буденець кошторис склав 800 тис. грн., (заміна вікон, дверей, ремонт стелі) та с. Давидівка.

10.06.2015 року Сторожинецькою районною державною проведено конкурс з визначення автомобільних перевізників які будуть здійснювати обслуговування внутрішньорайонних маршрутів.

Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про автомобільний транспорт» (зі змінами), розпоряджень районної державної адміністрації від 13.02.2015 № 46 «Про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району», зареєстроване в Сторожинецькому районному управлінні юстиції 05.03.2015 за № 3/399, яким затверджено Умови конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території району та від 13.02.2015 № 47 «Про організацію конкурсу з визначення підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу під час проведення засідань районного конкурсного комітету з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території району», зареєстроване в Сторожинецькому районному управлінні юстиції 05.03.2015 за № 2/398, 10.06.2015 року проведено конкурс з визначення автомобільних перевізників які будуть здійснювати внутрішньорайонні маршрути.

Переможцями визнано:

ПП «Підгір’я авто» на маршрутах: Сторожинець – Давидівка, Сторожинець – Зруб Комарівці, Сторожинець – Стара Жадова, Сторожинець – Стара Красношора;

ПП «Багіра» на маршрутах: Сторожинець – Слобода Комарівці, Сторожинець – Костинці через Нові Бросківці, Сторожинець – Гільча через Банилів Підгірний (подані на конкурс пакетом). Функції робочого органу під час проведення засідань конкурсного комітету виконувало ДП «Укрінтеравтосервіс». Актуальним залишалось питання покращення стану мережі доріг загального користування району при вкрай обмеженому фінансуванні.

В 2015 році виділено 438,9 тис. грн. на поточний ремонт автомобільних доріг комунальної власності в с. Костинці, Заволока, Стара Жадова, Давидівка, Нова Красношора. Вже завершено роботи у всіх перелічених населених пунктах.

Рішенням сесії районної ради виділено 390 тис. грн. для проведення ремонту дороги загального користування державного значення Т 26-24 Петричанка – Банилів-Підгірний – Лукавці – /Р-62/. Проводився ямковий ремонт асфальтобетонного покриття та прокопка кюветів.

8 грудня відбулось відкриття новозбудованого моста по вул. Пушкіна в смт. Красноїльськ. Обсяг фінансування робіт склав біля 1 млн. грн..

В районі впроваджено проект транскордонного співробітництва «Транскордонне управління відходами – інструмент для сільських населених пунктів» в рамках спільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова – 2007-2013».

Даний Проект передбачав спільні дії територіальних громад Кріулянського району Республіки Молдова, міста Хірлеу Яського повіту Румунії та Сторожинецького району у забезпеченні організованого збору, модернізації інфраструктури та утилізації відходів.

Загальний бюджет проекту в сумі 1,9 млн. євро коштів, для української і молдавської сторони. Зокрема на території Сторожинецького району для проведення робіт та закупівлі необхідного обладнання та устаткування передбачено суму 392,941 тис. євро. – кошти Проекту та 650,00 тис. грн. кошти районного бюджету відповідно до умов співфінансування.

На даний час Сторожинецькою районною радою, як замовником проведено ряд тендерних процедур, предметами закупівель яких стали:

 • «Причепи та напівпричепи, контейнери (контейнери для сміття (відходів) – 2 лоти», загальною вартістю – 1141,100 тис. грн.;
 • «Автомобіль спеціальної призначеності (сміттєвоз з заднім завантаженням на шасі КрАЗ 5401Н2-000 або еквівалент» загальною вартістю – 1784,500 тис. грн.;
 • «Машини і устаткування спеціального призначення, н.в.і.у. (однокамерний прес для пресування макулатури, ПЕТ-тари, плівки, картону та іншої сировини)», загальною вартістю – 399,600 тис. грн.;

4) «Виконання робіт по виготовленню поліграфічної друкованої продукції» – 2 лоти, вартість предметів закупівлі: лот № 1 – 220,0 тис. грн., та лот № 2 – 20,0 тис. грн.;

В 2015 році розпочаті роботи з реконструкції полігону ТПВ в м. Сторожинець, вартість яких складає 1918,541 тис. грн..Через невиконання підрядником умов договору, щодо строків виконання робіт, завершення даного проекту відбудеться в 2016 році.

       З метою зменшення споживання обсягів природного газу та економного використання енергоносіїв установами, організаціями та підприємствами району Сторожинецька центральна районна лікарня запуститла котельню на твердому паливі (пелети). Виконавцем робіт по будівництву котельні виступив інвестор – ТОВ «Біоальтернатива».

В 2015 році сільськогосподарські підприємства району збільшили площу орендованих земель на 196 га.

Станом на 1 листопада поточного року сільськогосподарськими підприємствами скошені та обмолочені зернові та зернобобові культури на площі 1289 га., що у 13,2 рази більше відповідної дати попереднього року (або 100% до посіяного). Валовий збір зерна склав 53045 ц (у початково-оприбуткованій звазі), що у 11,5 азів більше, ніж на цю дату 2014 року. В середньому продуктивність зернового гектара склала 41,2 ц/га. (проти 47,1 ц\га. на 1 листопада 2014 р.)

Соняшник на зерно зібрано з площі 80 га., або 100% від посіяного. Валовий збір урожаю цієї культури склав 1600 ц., що у 2,3 рази більше ніж в аналогічному періоді 2014 року. Урожайність насіння соняшнику збільшилась в порівнянні з минулим роком на 11,2 ц/га і становила 20,0 ц\га.

Соя зібрана з площі 1340 га, або 47,2% від посіяного. Валовий збір урожаю склав 14916 ц (на 1,7% більше, ніж на 1 листопада 2014 р.) при середній урожайності 11,1 ц\га.

Плодів та ягід зібрано 4645 ц (на 51,8% більше обсягу 2014 року). Продуктивність плодово-ягідного гектара склала 46,5 ц., проти 35,6 ц. в 2014 році.

Сільськогосподарськими підприємствами району за січень-жовтень 2015 року одержано 5,5 т. м’яса (у живій вазі), 48,8 т. молока. У порівнянні з січнем-жовтнем 2014 року відбулось зменшення обсягів виробництва м’яса на 89,8% , молока на 13,2 %.

Підприємствами району за січень – жовтень 2015 виготовлено промислової продукції в діючих цінах на суму 115,2 млн. грн., що становить 94,5 % до аналогічного періоду 2014 року.

Показник реалізації промислової продукції за січень – жовтень 2015 року становить 127,3 млн. грн. що становить 94,6 % до аналогічного періоду 2014 року. Проблемні питання, які перешкоджають ефективній виробничій діяльності підприємств сьогодні неможливо вирішити на місцевому рівні. Зниження обсягів виробництва на усіх підприємствах пов’язано із зниженням реалізації продукції через малу купівельну спроможність населення, а освоєння нових видів продукції неможливе через відсутність коштів для інноваційного розвитку підприємств. Впливає на ситуацію і недоступність для підприємств кредитних коштів через високі відсоткові ставки.

Обсяг виконання будівельних робіт за 10 місяців поточного року склав 18,5 млн. грн., що становить 143,4% до аналогічного періоду 2014 року.

За січень – жовтень поточного року підприємствами автомобільного транспорту перевезено (з урахуванням перевезень підприємцями-фізичними особами) 58,8 тис. тонн вантажів, вантажооборот виконано в обсязі 42,3 млн. т. км. У порівнянні з січнем-жовтнем 2014 обсяг перевезень та вантажооборот зменшились на 28,4 та на 8,6 % відповідно.

Пасажирським автотранспортом за січень-жовтень поточного року перевезено 543,9 тис. пасажирів, виконано пасажирооборот в обсязі 11,5 млн. пас. км. У порівнянні з січнем-жотнем 2014 року обсяг перевезень пасажирів та пасажирооборот зменшились на 12,2% та 25,1% відповідно.

Надходження до мiсцевих бюджетiв району за січень-листопад 2015 року (без трансфертів), склали 64532,6 тис. гривень, при планi 60170,6 тис.гривень, що відповідає 107,2%, бiльше плану надiйшло 4362,0 тис.гривень, що на 24936,4 тис.гривень(63,0%) більше, ніж надходження у січні-листопаді 2014 року(у співставних умовах).

До   загального фонду району за січень-листопад надiйшло 50531,5 тис. гривень, при планi 46456,0 тис.гривень, що відповідає 108,8%, бiльше плану надiйшло 4075,5 тис.гривень, в порiвняннi з вiдповiдним перiодом минулого року, до загального фонду в січні-листопаді 2015 року поступило доходів більше на 16110,0 тис. гривень, що складає 46,8%.

До спеціального фонду бюджету надходження складають 14001,1 тис. гривень, при планi 13714,6 тис. гривень, що відповідає 102,1%, бiльше плану надiйшло 286,4 тис. гривень, в порівнянні з минулим роком надійшло доходів більше на 8826,4 тис.гривень(170,6%).

Районний бюджет по загальному фонду за січень-листопад 2015 року виконаний на 103,6%, фактично поступило 23178,6 тис. гривень, при уточненому плані 22369,4 тис. гривень. В порівнянні з відповідним періодом минулого року доходів надійшло більше на 4382,9 тис. гривень, ріст складає 23,3 %.

Найбільшу питому вагу у надходженнях загального фонду займає податок на доходи фізичних осіб – 45,4%, якого надійшло до районного бюджету в сумі 22921,9 тис. гривень, що становить 103,8 %, або на 836,4 тис. гривень більше плану та на 4246,0 тис. гривень (22,7%), більше надходжень минулого року.

Станом на 01.12.2015 року до бюджету району надійшло:

Плати за землю – 5886,6 тис. гривень, при плані 5423,1 тис. гривень, що складає 108,5%, більше відповідного періоду минулого року на 1810,5 тис. гривень, що складає 44,4 %.

Фактично надійшло станом на 01.12.2015 року орендної плати за землю в розмірі 3329,1 тис. гривень, в тому числі:

– орендної плати з юридичних осіб – 1947,5 тис. гривень,

– орендної плати з фізичних осіб – 1381,6 тис. гривень.

Акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 6568,9 тис. гривень, при запланованих 5599,3 тис.гривень, що складає 117,3 %.

Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 375,1 тис. гривень, при плані 283,2 тис. гривень, що складає 132,4 %;

Єдиного податку – 8996,9 тис. гривень, при запланованих 7893,0 тис.гривень, що складає 114,0 %, більше відповідного періоду минулого року на 2296,2 тис. гривень, ріст складає 34,3%.

Рентної плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) – 1956,8 тис. гривень, при запланованих 1677,5 тис.гривень, що складає 116,6% менше відповідного періоду минулого року на 171,4 тис. гривень, що складає 91,9 %.

Плати за надання інших адміністративних послуг – 883,5 тис.гривень, при плані 763,1 тис. гривень, що складає 115,8 %.

За січень-листопад 2015 року, план по загальному фонду, виконали всі місцеві бюджети на 105,0% і більше, крім районного бюджету – 103,6%, Тисовецької с/ради – 104,2 %, В.Петровецької с/ради – 100,0%, Зруб-комарівської с/ради – 101,8 %, Їжівської с/ради – 103,3 %, Ропчанської с/ради – 100,5 %, Новобросковецької с/ради – 100,4 %.

Відповідно до п.7 ст.78 Бюджетного кодексу України (із змінами та доповненнями), 10 місцевих рад уточнили річний план у липні на загальну суму 5570,6 тис. гривень, а саме:

 • Районний бюджет – 1456,3 тис.гривень;
 • Сторожинецька м/рада – 2808,4 тис.гривень;
 • Ропчанська с/рада – 40,3 тис.гривень;
 • Буденецька с/рада – 380,0 тис.гривень;
 • Сл.Комарівська с/рада – 27,3 тис.гривень;
 • Ст.Бросковецька – 584,5 тис.гривень;
 • Б.Підгірнівська – 140,0 тис.гривень;
 • В.Петровецька с/рада – 32,0 тис.гривень;
 • Панківська с/рада – 16,3 тис.гривень;
 • Комарівська с/рада – 85,5 тис.гривень.

За рахунок перевиконання загального фонду, у серпні уточнили річний план 6 місцевих рад на загальну суму 724,7 тис. гривень а саме:

 • Їжівська с/рада – 16,7 тис.гривень;
 • Зруб-Комарівська с/рада – 13,3 тис.гривень;
 • Давидівська с/рада – 50,0 тис.гривень;
 • Красноїльська селищна/рада – 60,0 тис.гривень;
 • В.Кучурівська с/рада – 549,7 тис.гривень;
 • Череська с/рада – 35,0 тис.гривень;

За рахунок перевиконання загального фонду, у вересні уточнили річний план 6 місцевих рад на загальну суму 399,3 тис. гривень а саме:

 • Старожадівська с/рада – 105,0 тис.гривень;
 • Чудейська с/рада – 85,3 тис.гривень;
 • Михальчанська с/рада – 116,0 тис.гривень;
 • Ропчанська с/рада – 23,0 тис.гривень;
 • Бобовецька с/рада – 50,0 тис.гривень;
 • Їжівська с/рада – 20,0 тис.гривень.

За рахунок перевиконання загального фонду, у жовтні уточнили річний план 17 місцевих рад на загальну суму 5874,6 тис. гривень а саме:

 • Буденецька с/рада – 286,5 тис.гривень;
 • Новобросковецька с/рада – 27,7 тис.гривень;
 • Ст.Бросковецька – 768,9 тис.гривень;
 • В.Кучурівська с/рада – 380,0 тис.гривень;
 • Комарівська с/рада – 26,6 тис.гривень;
 • Сл.Комарівська с/рада – 4,5 тис.гривень;
 • Тисовецька с/рада – 64,8 тис.гривень;
 • Сторожинецька м/рада – 1969,9 тис.гривень;
 • Ст.Красношорська с/рада – 25,0 тис.гривень;
 • Зруб-Комарівська с/рада – 20,0 тис.гривень;
 • Красноїльська сел/рада – 195,0 тис.гривень;
 • Кам»янська с/рада – 330,0 тис.гривень;
 • Старожадівська с/рада – 160,0 тис.гривень;
 • Чудейська с/рада – 30,0 тис.гривень;
 • В.Петровецька с/рада – 36,0 тис.гривень;
 • Панківська с/рада – 24,0 тис.гривень;
 • Районний бюджет – 1525,7 тис.гривень.

За рахунок перевиконання загального фонду, у листопаді уточнили річний план 7 місцевих рад на загальну суму 644,7 тис. гривень а саме:

 • Буденецька с/рада – 99,0 тис.гривень;
 • В.Кучурівська с/рада – 197,0 тис.гривень;
 • Н.Петровецька с/рада – 80,4 тис.гривень;
 • Ропчанська с/рада – 25,0 тис.гривень;
 • Сл.Комарівська с/рада – 17,2 тис.гривень;
 • Ст.Бросковецька – 186,2 тис.гривень;
 • Тисовецька с/рада – 39,9 тис.гривень.

Загальна сума уточнення загального фонду станом на 1 грудня 2015 року складає 13213,9 тис.гривень.

Станом на 01.12.2015 року одержано :

– базової дотацiї з державного бюджету в сумi      37561,1 тис.гривень, що складає 100 % до плану на січень-листопад 37561,1 тис. гривень;

– стабілізаційної дотації з державного бюджету в сумі 5625,1 тис. гривень, що складає 100% плану;

– цiльової субвенцiї загального фонду з державного бюджету в сумi 374425,4 тис. гривень, що складає 99,0% до плану на січень-листопад 378288,8 тис. гривень.

По району за січень-листопад 2015 року видатки загального фонду

освоєні в сумi 452757,3 тис. гривень, або на 88,4 % до уточненого плану на рік, в тому числі проведено видатків:

– на утримання органів місцевого самоврядування в сумі – 13166,0 тис. гривень, або 87,1%;

– на утримання місцевої пожежної охорони – 1599,0 тис. гривень, або 85,2%;

– на утримання закладів освіти – 168014,3 тис. гривень, або 89,8 %;

– на утримання закладів охорони здоров”я – 53728,5 тис. гривень, або 91,6%;

 • на утримання установ соціального захисту та соціального забезпечення –

187903,7 тис. гривень, або 86,3%;

 • на житлово-комунальне господарство – 2760,7 тис. гривень, або 89,0 %;
 • на утримання закладів культури – 15716,4 тис. гривень, або 89,0 %;
 • на утримання закладів фізичної культури та спорту – 1656,1 тис. гривень, або 87,6 %.

Із загальної суми, видатків виділено:

 • на зарплату та нарахування на неї 20574,4 тис. гривень, та на допомогу сім”ям з дітьми 160638,2 тис. гривень.

 

1.2. Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери.

 

Фінансові ресурси:

 • нестабільний курс та девальвація національної валюти;
 • прив’язка цін на товари, в тому числі вітчизняного виробництва, до курсу валют;
 • незабезпеченість своєчасної проплати по казначейських рахунках за незахищеними статтями видатків на розвиток;
 • недостатнє фінансування з державного бюджету інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку за рахунок коштів фонду регіонального розвитку;
 • зростання недоїмки з платежів до бюджетів усіх рівнів.

 

Ринкові перетворення:

 • зниження внутрішнього попиту на товари та послуги через низьку купівельну спроможність населення та падіння курсу гривні;
 • збільшення тарифів на світло та газ для комерційних потреб;
 • нерозвинена інфраструктура в гірській зоні (неналежний стан доріг, неякісне енергопостачання, зв’язок) не дозволяє належним чином використати рекреаційні можливості краю.

 

Промисловість:

 • недостатність фінансових ресурсів на оновлення виробництва, впровадження нових прогресивних технологій;
 • ринок збуту деяких підприємств району, зокрема харчової промисловості, був орієнтований на західні області та АРК.
 • обмеженість видачі кредитів та високі банківські процентні ставки за користування кредитами, відсутність системи довгострокового кредитування для галузей з довготривалим циклом виробництва;
 • високі тарифи на ввезення технологічного обладнання стримують переоснащення та розвиток промислових підприємств;
 • відсутність гарантій у забезпеченні сировиною (виділення лісосік головного користування) деревообробних підприємств;
 • низька інвестиційна привабливість підприємств.

 

Агропромисловий комплекс:

 • відсутність розвиненої мережі заготівельно-збутової кооперації в населених пунктах району та фінансової підтримки держави на розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації;
 • зупинення роботи підприємства СКП „Молочний край”;
 • невідповідність цін на матеріально-технічні ресурси та сільськогосподарську продукцію;
 • недостатність фінансових ресурсів у членів ОСГ та фермерських господарств для придбання сільськогосподарської техніки;
 • недостатність оновлення посівного матеріалу у приватному секторі;
 • недостатній рівень державної підтримки соціального розвитку села.

 

Лісове господарство:

 • недостатнє фінансування ведення лісового господарства;
 • недостатність коштів у підприємств лісового господарства на придбання основних засобів переробки деревини та модернізацію виробництва;
 • недостатній рівень переробки відходів від лісозаготівлі та деревообробки;
 • відсутність ринків збуту низькосортної деревини.

 

Транспорт і зв’язок:

 • невідповідність технічним нормам стану переважної більшості доріг, потреба в відбудові мосту по вул.Клинівська в м.Сторожинець;
 • фізично і морально застаріла дорожня техніка;
 • відсутність у перевізників транспортних засобів, облаштованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;
 • діяльність нелегальних перевізників.

 

Енергозабезпечення:

 • недостатня активність населення в використані альтернативних видів палива, не утеплені багатоповерхові будинки;
 • велика зношеність ліній електромереж не відповідає темпам їх оновлення.

 

Будівництво:

 • в районі не працює програма будівництва соціального житла;
 • застаріла містобудівна документація;
 • відсутність відповідних сертифікатів у проектних організацій;
 • обмеженість бюджетних асигнувань усіх рівнів у житлове будівництво;
 • подорожчання вартості будівельних матеріалів.

 

Житлово-комунальне господарство:

 • низькі темпи створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
 • значна зношеність водопровідних та каналізаційних мереж;
 • відсутність очисних споруд у м. Сторожинець;
 • наявність заборгованості споживачів за житлово-комунальні послуги;
 • недостатній рівень фінансування районних програм у сфері житлово-комунального господарства.

 

Споживання товарів і послуг:

 • низький платоспроможний попит населення;
 • відсутність на районному рівні уповноваженого органу з питань захисту прав споживачів та контролю за цінами;
 • низький рівень обслуговування покупців на торговельних майданчиках в селах району;
 • недосконалість системи контролю за якістю і безпекою продукції, яка б гарантувала споживачам придбання споживчих товарів належної якості.

 

Зовнішньоекономічна діяльність:

 • збільшення вартості імпортних комплектуючих та запасних частин до обладнання через знецінення гривні;
 • недостатній рівень фінансування в модернізацію експортоорієнтованих виробництв;
 • відсутність відповідної сертифікації продукції у місцевих товаровиробників через її високу вартість;
 • низький рівень участі виробників продукції, що випускається в районі у закордонних виставках.

 

Транскордонне співробітництво:

 • відсутність належного проектного менеджменту в районі, зокрема, в сільських радах;
 • низький рівень залучення до транскордонного співробітництва підприємницьких структур, недержавних установ громадських організацій.

 

Соціальна сфера

Зайнятість населення та ринок праці:

 • високий рівень безробіття в сільських місцевостях;
 • професійно-кваліфікаційна диспропорція між попитом та пропозицією робочої сили;
 • значна кількість працівників, які працюють в режимі скороченого робочого дня (тижня);
 • недостатня мотивація до праці, значне відставання ціни робочої сили від її вартості;
 • відсутність на державному рівні механізму вивчення та прогнозування потреби у кваліфікованих кадрах на перспективу.

 

Грошові доходи та заробітна плата:

 • низькі якісні характеристики переважної кількості робочих місць, передусім щодо рівня оплати праці;
 • значна диференціація заробітної плати за видами діяльності;
 • порушення міжпосадових співвідношень в оплаті праці;
 • значна питома вага працівників з низьким рівнем заробітної плати.

 

Соціальне забезпечення:

 • низький рівень та культура обслуговування перевізниками на регулярних автобусних маршрутах пільгової категорії населення;
 • недостатнє фінансування статей, що передбачають придбання автотранспорту для інвалідів, проведення ремонту будинків, де проживають ветерани та інваліди війни тощо;
 • низький рівень забезпечення санаторно-курортним лікуванням людей похилого віку, в тому числі інвалідів та ветеранів війни.

      

       Пенсійна реформа:

– уповільнення темпів забезпеченості потреби на виплату пенсій та грошової допомоги через диспропорції між чисельністю працюючих та пенсіонерів, низький рівень заробітної плати та трудова еміграція працездатного населення;

– недостатній рівень розвитку накопичувальної системи пенсійного забезпечення;

– наявність боргу підприємств, установ та організацій із сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду та єдиного соціального внеску.

Надання адміністративних послуг:

 • низька активність районних служб у забезпеченні участі представників суб’єктів надання адміністративних послуг в Центрах.

 

Гуманітарна сфера

 

Охорона здоров’я:

 • нижчим, ніж нормативний є показник забезпеченості ліжко-місцями закладів охорони здоров’я району;
 • збільшення показників розповсюдженості окремих хвороб (цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, хвороб органів травлення);
 • застаріле обладнання, у зв’язку з цим відсутність засобів для правильної та швидкої діагностики хвороб.

 

Освіта:

 • перевантаженість груп у ДНЗ та не повне охоплення дітей дошкільним   вихованням;
 • відсутність забезпечення підручниками школярів певних класів у зв’язку зі змінами в програмі;
 • неузгоджені дії керівників освітніх закладів та педагогічних колективів часто призводять до конфліктних ситуацій та порушення навчально-виховного процесу;
 • ряд закладів освіти опалюються природним газом або електрокотлами і це призводять до нераціонального витрачання бюджетних коштів;
 • не забезпеченість у повному обсязі підвозу учнів до місць навчання.

 

Культура:

 • наявність ряду закладів культури, які зовсім не опалюються (4);
 • низький рівень матеріально-технічного забезпечення закладів культури;
 • потребують проведення капітального ремонту районний Будинок національних культур та музична школа м.Сторожинець.
 • відсутність транспорту для перевезення колективів художньої самодіяльності з метою участі їх в різноманітних фестивалях та конкурсах.

 

Молодь, спорт, туризм:

 • недостатня кількість спортивних споруд на рівні сучасних вимог, особливо у сільській місцевості;
 • недостатнє фінансування программ розвитку фізичної культури, спорту, туризму;
 • низький рівень туристичної інфраструктури;
 • неналежний рівень облаштування туристичних маршрутів, брак обладнаних місць відпочинку, зелених садиб тощо.

 

Розвиток мінерально-сировинної бази:

 • наявність значної кількості родовищ корисних копалин, що не розробляються;
 • відсутність експертної оцінки природно-лікувальних ресурсів району.

 

Охорона навколишнього природного середовища

 • забруднення водних об’єктів стічними водами та порушення режиму водоохоронних зон і прибережних смуг;
 • деградація земель;
 • порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами;
 • недостатній обсяг фінансування заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;
 • несанкціонований вивіз гравію з русел річок.

 

2.1. Розвиток підприємництва на інноваційній основі, як основа сталого економічного розвитку

         2.1.1. Розвиток малого та середнього бізнесу на інноваційній основі

         Розвиток малого та середнього підприємництва

Розвиток підприємницької діяльності відбуватиметься у відповідності до районної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки. Створення сприятливих умов для діяльності суб’єктів   підприємництва, спрощена реєстрація, спрощена система надання дозволів повинні сприяти збільшенню кількості новостворених суб’єктів підприємницької діяльності. Проте останнім часом спостерігається тенденція до зростання кількості підприємців-фізичних осіб, які припиняють підприємницьку діяльність. Тому загальна кількість суб’єктів малого і середнього підприємництва на кінець року становитиме близько 4,6 тисяч осіб.

Пріоритетними у 2016 році у відносинах влади і бізнесу стане:

 • активізація роботи районного фонду з підтримки підприємництва;
 • видача документів дозвільного характеру виключно за принципом «єдиного вікна» через центр надання адміністративних послуг;
 • гласність у процесі підготовки проектів регуляторних актів, які впливають на ділову активність, права та інтереси підприємців;
 • поєднання інтересів суб’єктів підприємництва з інтересами розвитку території.

Розвиток ринкової інфраструктури  

В районі створені необхідні об’єкти інфраструктури підтримки підприємництва – асоціація підприємців, фонд підтримки підприємництва, галузева рада підприємців, працює уповноважений з питань захисту прав підприємців.

У 2016 році передбачається вжиття заходів щодо розширення інфраструктури підтримки підприємств малого та середнього бізнесу шляхом підтримки існуючих організацій, а також сприяння появі нових.

2.1.2. Формування бренду району, залучення інвестицій, розвиток міст і сільських територій.

         Інвестиційна діяльність

Одним із важливих механізмів соціально-економічного розвитку району, як і держави в цілому, є активізація інвестиційного процесу.

Тому в районі проводиться інвестиційна політика, спрямована на активізацію діяльності інвесторів, нарощування внутрішніх фінансових ресурсів, покращення структури інвестицій та оптимізацію напрямків їх вкладання.

Пріоритетними напрямками залучення інвестицій для району є:

 • розвиток агропромислового комплексу, створення нових і реконструкція діючих потужностей переробної промисловості, освоєння виробництва нових видів продукції;
 • активізація будівництва, залучення коштів населення у житлове будівництво;
 • впровадження енергозберігаючих технологій, використання для виробництва альтернативних видів палива, відходів лісозаготівлі та   деревообробної промисловості;
 • участь району у проектах транскордонного співробітництва та інших проектах з метою залучення в розвиток району коштів міжнародних структур.

З метою визначення відповідних кроків та допомоги інвестору для започаткування інвестиційної діяльності на території району управлінням економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації розроблено та постійно оновлюється «Дорожня карта інвестора Сторожинецького району». При складанні якої за основу був взятий приклад потенційного інвестора, зацікавленого в започаткуванні підприємницької діяльності в даному регіоні і проаналізовані кроки, які б йому було необхідно здійснити.

Для ознайомлення інвестора з інвестиційною привабливістю району управлінням економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації розроблено та оприлюднено на офіційому веб-сайті районної державної адміністрації інвестиційний паспорт району.

З метою створення умов для реалізації принципів сталого розвитку в районі та більш активному залученню усіх верств населення, представників установ, організацій та бізнес структур до процесу управління та діалогу з органами місцевої влади, виробленню прозорих та ефективних механізмів планування та залучення ресурсів на місцевому рівні, а також надання інформаційно-консультативної та методичної допомоги щодо умов здійснення іноземного інвестування, підготовки і просування інвестиційних проектів, в районній державній адміністрації на базі управління економічного розвитку та інфраструктури створено Сторожинецький районний ресурсний центр громад.

Cтруктурними підрозділами районної державної адміністрації організовуються проведення різного роду заходів, зокрема фестиваль «Красноїльська полонина», фестиваль «Березового соку», ярмарки «Осінь на Підгір’ї», «Сторожинеччина веснує» чим створюється привабливий інвестиційний імідж краю та поширюється інформація про економічний потенціал регіону.

2.1.3. Розвиток та модернізація інфраструктури, насамперед транспортних комунікацій та житлово-комунальної сфери

Розвиток логістично-транспортного потенціалу області, покращення стану автомобільних доріг.          Оптимізація транспортного сполучення.

З метою збільшення обсягів фінансування дорожнього господарства з 01.01.2015 року, у відповідності до підпункту 213.1.9. Податкового кодексу України, введено новий акцизний податок – 5% з роздрібного продажу підакцизних товарів, в тому числі нафтопродуктів, що акумулюється в загальному фонді місцевих бюджетів. Статтею 21 Бюджетного кодексу України (пункту 10 “в”) передбачено, що ремонт доріг місцевого значення може здійснюватися за рахунок видатків з місцевих бюджетів.

Законом України від 2 червня 2015 р. № 491 – VIII “Про внесення зміни до статті 91 Бюджетного кодексу України щодо співфінансування ремонту доріг державного значення” передбачено розширення можливих напрямків видатків місцевих бюджетів. З урахуванням цих змін передбачено, що до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Законом України від 2 червня 2015 р. № 490 – VIII“Про внесення змін до деяких законів України щодо спів фінансування ремонту доріг державного значення” внесено відповідні зміни до Законів України “Про автомобільні дороги” та “Про місцеве самоврядування”.

З урахуванням цих змін у Законі України “Про автомобільні дороги” , ст 44., визначено що районні, обласні ради делегують відповідним місцевим державним адміністраціям такі повноваження: об’єднання на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, і населення, а також бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання на пайових засадах об’єктів соціальної і виробничої інфраструктури, шляхів місцевого значення, на капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах), та на заходи щодо охорони праці та охорони навколишнього природного середовища”.

Таким чином, вищезгадані законодавчі норми дають можливість органам місцевого самоврядування в разі потреби самостійно прийняти рішення щодо фінансування об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг місцевого значення та капітального і поточного ремонту доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення, при чому не передбачено обов’язкових умов щодо виділення для цієї мети видатків із Державного бюджету України.

У разі прийняття такого рішення Служби автомобільних доріг в областях, як балансоутримувачі зазначених доріг, можуть виступати замовником цих робіт, або здійснювати функції технічного нагляду за їх виконанням на договірних засадах з іншим замовником, визначеним місцевими органами виконавчої влади.

В 2016 році за рахунок доходів місцевих бюджетів, планується покращити стан автомобільних доріг загального користування важливих для соціально-економічного розвитку району. Приорітетним є капітальний ремонт під’їзних шляхів до КПП «Красноїльськ», який наразі будуеться у відповідності до європейських стандартів.

Паводком 2010 року зруйновано міст на об’їзній дорозі м. Сторожинець, що унеможливлює рух вантажного транспорту в напрямку 10 населених пунктів району. Відновлення моста по вул. Клинівська в м. Сторожинець дасть можливість розвантаження центральних доріг міста від руху великовагового транспорту та запобігти передчасному руйнуванню дорожнього покриття’.

 

         Розвиток інформаційно-комунікаційної інфраструктури

Свобода слова – це право і можливість кожного вільно виражати свої погляди і переконання, без перешкод збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, є однією з найважливіших передумов існування демократії. Без неї неможливий вільний і повноцінний розвиток як окремої людини, так і суспільства у цілому. Це підтвердив досвід розвитку інших держав, це має принципове значення і для подальшого демократичного становлення України.

З метою створення для громадян належних умов вільного доступу до інформації про діяльність районної виконавчої влади, висвітлення офіційної точки зору вищих посадових осіб держави та позиції місцевих органів влади з питань реалізації внутрішньої та зовнішньої політики здійснюється через офіційний веб-портал райдержадміністрації (http://storozhinecka.gov.ua).

Працюючи в режимі інформаційного агентства, офіційний веб-ресурс райдержадміністрації постійно оновлюється. Головна сторінка сайту містить інформаційні повідомлення про діяльність голови районної державної адміністрації, заступників, структурних підрозділів районної державної адміністрації та територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також про події у районі, які мають суспільне значення.

Робота сайту райдержадміністрації спрямована на неухильне виконання чинного законодавства у сфері публічної інформації, свободи слова, сприяння діяльності засобів масової інформації і журналістів у Сторожинецькому районі.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядження голови Сторожинецької районної державної адміністрації №327 від 30 травня 2011 року «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації районної державної адміністрації», з метою оперативного інформування громадськості про суспільно-значимі рішення районної державної адміністрації на сайті райдержадміністрації розміщуються розпорядження, доручення, плани заходів та інші документи районної державної адміністрації.

Важливу роль у донесенні до громадян політики, яку здійснює влада, відіграють засоби масової інформації (ЗМІ). Саме ЗМІ здійснюють вагомий вплив на формування громадської думки, спонукають до критичного аналізу дій влади і пошуку нових рішень.

Загалом інформаційний простір району представлений районною газетою «Рідний край» та районним проводовим радіомовленням (вихід передач здійснюється 6-ть разів на тиждень: 4 рази – української мовою, 2 рази – румунською).

З метою корегування своєї діяльності, своєчасного реагування на критичні виступи в ЗМІ районною державною адміністрацією, здійснюється моніторинг друкованих засобів масової інформації області та районної газети «Рідний край».

Районна державна адміністрація неухильно дотримується вимог законів з недопущення будь-якого втручання у професійну діяльність та впливу на представників ЗМІ. Адже свобода слова є необхідною умовою кожного демократичного суспільства.

Зважаючи на це, можна стверджувати, що у 2016 році діяльність органів виконавчої влади району буде спрямована на дотримання законодавства щодо свободи слова в Сторожинецькому районі.

Модернізація житолово – комунального господарства, розвиток інженерної інфраструктури, підвищення якості комунальних послуг

Головною метою галузі є забезпечення населення комплексом житлово-комунальних послуг. У 2016 році рівень оплати за надані житлово-комунальні послуги населенням передбачається довести до 101 %. Заборгованість за послуги у житлово-комунальному господарстві в наступному році знизиться до 100 тис.грн.

Цілями і пріоритетами розвитку житлово-комунального господарства будуть:

 • забезпечення стабільного функціонування підприємств житлово-комунального господарства;
 • покращення якості надання послуг водопостачання, водовідведення, з утримання будинків та прибудинкових територій ;
 • погашення заборгованості в житлово-комунальному господарстві шляхом покращення претензійно-позовної роботи та розрахунків споживачів за надані послуги.

В м. Сторожинець є біля 4530 дворів (в тому числі квартири). Через низьку пропускну спроможність очисних споруд, збудованих на початок ХХ століття, водовідведенням користуються всього 2176 споживачів (48%). Решта населення міста, особливо новозбудовані райони та комерційні і виробничі об’єкти змушені користуватись вигрібними ямами, що створює екологічну небезпеку та не дозволяє дотримуватись санітарно-епідеміологічних правил.

Будівництво очисних споруд, підвищить якість очистки стічних вод, допоможе не допускати забруднення навколишнього природного середовища та раціонально використовувати природні ресурси, мінімізує ризик спалахів інфекційних захворювань, збереже флори та фауни, покращить стану басейну р. Сірет. Вартість даного проекту становить 85,8 млн. грн.

Для забезпечення цілодобового постачання води 15 тисячам жителів міста необхідним є будівництво резервуару чистої води 500 м. куб. в найвищій точці м. Сторожинець. Це дозволить змінити зношені основні фонди побудовані ще в 1904 році, зменшити питомі витрати електроенергії. Вартість проекту складає 10 млн. грн.

В 2016 році заплановано проведення нової лінії водогону по вул. Чернівецькій. Питної труби діаметром від 32 мм до 110 мм було вже закуплено 4200 метрів.

Згідно проекту передбачено облаштувати більше 4 км нової водопровідної мережі та водонапірну башту об’ємом 50 м³, що дозволить забезпечити 70 будинків централізованим водопостачанням.

 

2.1.4. Гармонійний розвиток провідних галузей економіки регіону (промисловий сектор, аграрний сектор, будівництво, наукоємні послуги та лісове господарство)

Промисловість

У 2016 році очікується доведення обсягів реалізації промислової продукції до 162,0 млн. грн., у розрахунку на одиницю населення цей показник становитиме 1636 грн. Темп зростання обсягів реалізації промислової продукції складе 120,0%.

В загальному обсязі виготовленої промислової продукції найбільша питома вага припаде на виготовлення продукції із металопластику, продукцію переробки деревини та виготовлення меблів.

Передбачається технологічне оновлення промислових підприємств та впровадження нових видів готової продукції

 

Агропромисловий комплекс

У 2016 році розвиток сільського господарства буде здійснюватися по таких напрямках:

– пошук інвесторів для відновлення роботи ТОВ «СКП «Молочний край»;

– вирощування поголів’я індиків ТОВ «УПГ – Панка»;

– створення сприятливих умов щодо залучення інвестиційних компаній для ефективного використання 100 га. пайових земель сільськогосподарського призначення в селах Верхні та Нижні Петрівці;

– сприяння заготівлі молока від господарств населення всіма суб’єктами господарювання району.

Для досягнення даних цілей необхідно:

-​ сприяти розвитку особистих селянських та фермерських господарств;

-​ сприяти створенню ферм з виробництва молока в особистих селянських та фермерських господарствах;

-​ сприяти нарощуванню поголів’я худоби та птиці, підвищенню їх продуктивності в особистих селянських та фермерських господарствах;

-​ врегулювати земельні відносини між орендарями та орендодавцями відповідно до вимог Земельного кодексу України;

 

               Лісове господарство

Ліси району надані в користування: ДП ,,Сторожинецький лісгосп“ – 39,4 тис.га, ДП ,,СЛАП Сторожинецький держспецлісгосп“ – 15,8 тис. га, Берегометському держлісгоспу – 4,4 тис. га, Чернівецькому держлісгоспу – 1,1тис. га, Чернівецькому військовому лісгоспу – 3,1 тис. га.

Із загальної площі лісів району до ІV категорії віднесено більше 40 тис. га або 70%, які використовуються в основному для задоволення потреб народного господарства в деревині.

Загальний запас деревини в лісах держлісгоспів району складає   біля 17 млн. куб. м., в т.ч. стиглих та перестійних насаджень більше 5,2 млн. куб. м.

Ліміт лісосічного фонду району по головному користуванню на 2016 рік становитиме 116,2 тис. м3, в т. ч. по ДП ,,Сторожинецький лісгосп“ – 94,6 тис. куб.м., по ДП ,,СЛАП Сторожинецький держспецлісгосп“ – 21,6 тис. куб.м.

У 2016 році будуть здійснені заходи по відновленню і захисту лісових ресурсів, в букових, ялицевих, ялицево-букових, ялиново-ялицевих лісах проводитимуться рівномірно-поступові рубки, що дозволяє відтворити корінні типи лісів за рахунок природного відновлення.

Близько 20 % заготовленої за рік ділової деревини планується переробити цехами постійних лісокористувачів, близько 50 % планується відправити на експорт, близько 30 % – планується реалізувати для переробки лісопильними та деревообробними підприємствами району – юридичними та фізичними особами.

 

         Будівництво

За 2016 рік очікується виконання обсягу будівельних робіт на суму 32,0 млн. грн.

Заплановано продовжити будівництво Давидівської ЗОШ І-ІІ ст.Давидівська ЗОШ І-ІІ ст. розміщується в 3-х старих корпусах. Стан приміщень не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Наявні глибокі тріщини у фундаменті та стінах, постійно просідають стіни в корпусі №1, перекриття прогнило, протікає покрівля і не підлягає ремонту,через грибок заміна підлоги здійснюється кожні 2-3 роки, вся електромережа не відповідає нормам пожежної безпеки і не витримує напруги. Недотримання санітарно-гігієнічних умов, температурного режиму, і як наслідок, з усієї кількості дітоднів за навчальний рік-10% становлять пропуски по хворобі. З трьох корпусів один збудований з ракушняка, який дуже втягує вологу, другий – дерев’яний (дерево кусками випадає з стін).

Звершення будівництва нової школи сприятиме підвищенню рівня довіри людей до влади, створенню відповідних санітарно-гігієнічних умов навчання, створенню умов для виконання нового державного стандарту освіти, можливості реалізувати в повному обсязі навчальні програми з фізкультури, трудового навчання, музики, інформатики, фізики, хімії та ін..

Тисовецька ЗОШ І-ІІ ст. розміщується в 4-х старих корпусах. Стан приміщень не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам: осипається стеля, деякі приміщення вкриті грибком, стіни в глибоких тріщинах. Перекриття школи дерев’яне, проїдене короїдом. Облаштувати внутрішні вбиральні немає можливості. Класні кімнати тісні (деякі з них не перебільшують 15 м2. Немає спортзалу, читальні, ігрових кімнат, актового залу; майстерня розташована в аварійному приміщенні.

Метою є будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. з площею забудови 3732,50 м , яка забезпечить 400 учнів навчально-виховним процесом відповідно до вимог чинного законодавства. Проект передбачає будівництво 2-х нових блоків школи та реконструкцію існуючого сільського клуба під актовий зал. Зв’язок між блоками буде здійснюватися через запроектовану перехідну галерею. Блок №1 – триповерховий навчальний корпус в якому розміщенні основні учбові та адміністративні приміщення. Блок №2 – триповерховий, в ньому розміщенні спортивні зали, їдальня, учбові майстерні. Блок №3 – актовий зал школи. На території будівництва школи розміщенні стадіон та ігровий комплекс.

       В с.Снячів ДНЗ відсутні. Це робить неможливим забезпечення дітей дошкільною освітою. В 2011 році придбано будівлю (незавершене будівництво), яку було заплановано добудувати та реконструювати під садочок. В 2014 році зведено дах будівлі. Готовність об’єкту складає 30 %. В 2016 році планується завершити роботи по реконструкції приміщень під ДНЗ.

2.1.5. Розвиток туристичного (історико-культурного та природно-рекреаційного) потенціалу

       Туристично-рекреаційна сфера

В даній галузі основна увага приділятиметься інформованості громадян про туристичні можливості району, сприянню розвитку сільського зеленого туризму, будівництву туристичних та оздоровчо-спортивних комплексів, рекламуванню туристичних можливостей району.

Особлива увага буде приділятися відродженню народних свят і традицій.

В 2016 році заплановано проведення районного свята та участь в обласному фольклорному святі „Від Різдва Христового до Йордану”.

На сайті районної державної адміністрації буде постійно поновлятися туристична інформація.

2.1.6. Розвиток транскордонного співробітництва

       Транскордонне співробітництво

Географічне розташування Сторожинецького району на межі з країнами Євросоюзу створює сприятливі умови для ефективного впровадження державної політики у сфері транскордонного співробітництва, кінцевою метою якої є підвищення соціально-економічного розвитку регіону та рівня життя його жителів. Тому подальший розвиток транскордонного співробітництва є одним з пріоритетних напрямків розвитку району. Значна увага, як і раніше, буде приділятися залученню для розвитку району коштів через ряд інвестиційних проектів за програмами транскордонного співробітництва.

Так, в районі розпочато роботу з впровадження чотирьох мікропроектів в рамках реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ», а саме:

– с. Верхні Петрівці – капітальний ремонт вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій.

– с. Слобода-Комарівці – проведення робіт із заміни котельного обладнання в Слобода-Комарівській загальноосвітній школі з газового на твердому паливі.

– с. Нижні Петрівці – капітальний ремонт вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій.

– с. Кам’на – заміна котельного обладнання з газового на твердому паливі в дошкільному навчальному закладі «Сонечко».

Реалізацію даних мікропроектів планується завершити до 2017 року.

Враховуючи початок реалізації програми підтримки територіального співробітництва країн Східного партнерства «Україна – Молдова», управлінням освіти, сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації, як аплікантом проекту подано на конкурсний відбір проектну пропозицію щодо впровадження спільного термо-енергетичного проекту за участю Красноїльської гімназії, Великокучурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Сторожинецького району та школи міста Окниця Республіки Молдова. Загальна вартість даного проекту передбачає проведення енергозберігаючих заходів у вищезазначених навчальних закладах на суму 100 тис. Євро.

Також, буде продовжено співпрацю з Румунією та Польщею в галузі культури, зокрема участь фольклорних колективів району в етнофольклорних фестивалях цих країн, а також участь зарубіжних колективів у проведенні районних свят.

Проблема недостатньої кількості пунктів пропуску, невідповідного рівня їх облаштування та низької пропускної спроможності послаблює конкурентні позиції нашої держави на ринку транзитних перевезень, створює переваги для сусідніх країн і погіршує наші перспективи на майбутнє, оскільки процес формування транзитних потоків набуває ознак традиційності й консервативності.

На сьогоднішній день на території Буковини на кордоні України з Румунією працює лише міжнародний пункт пропуску Порубне. Його не вистачає з огляду на введення режиму малого прикордонного руху. Порубне має пропускну спроможність, яка дорівнює 100 вантажних автомобілів на добу, у той час як потреба становить 300 вантажівок на добу.  Євросоюз вимагає від України роботи на кордоні міжнародних пунктів пропуску, які мають необхідну інфраструктуру. А таким вимогам не відповідають колишні пункти, серед яких — Дяківці та Красноїльськ. На реконструкцію та будівництво нових пунктів Європейським Союзом було виділено допомогу у розмірі 3,6 мільйонів євро.

У 2015 році розпочато реалізацію в районі проекту „Облаштування міжнародного автомобільного пункту пропуску через державний кордон „Красноїльськ”. Наразі демонтовано старі будівлі та відбувається будівництво відповідних нових споруд.

Дані роботи заплановано завершити в травні 2016 року.

 

       Зовнішньоекономічна діяльність

Суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності залишаться підприємства деревообробної та харчової галузі. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у 2016 році становитиме близько 900,0 тис. дол. США, обсяг інвестицій на одну особу – 9,0 дол. США.

Цілями і пріоритетами транскордонного співробітництва стануть:

-​ нарощування експортного потенціалу району;

-​ створення та постійне оновлення бази даних комерційних пропозицій підприємств та організацій району щодо налагодження співробітництва з різними країнами ;

– розвиток інфраструктури бізнесу і туризму;

– залучення коштів проектів транскордонного співробітництва.

Для досягнення даних цілей передбачається:

-​ вжиття заходів та залучення інвестицій для фінансування інвестиційних проектів підприємств району;

-​ активізація економічного транскордонного співробітництва шляхом розвитку малого та середнього підприємництва, розбудови інфраструктури кордону;

-​ збереження, відновлення та оздоровлення навколишнього середовища шляхом реалізації проектів транскордонного співробітництва в галузі екології, зокрема, будівництва очисних споруд.

 

2.2.3. Розвиток системи соціального захисту населення, охорони здоровя, спорту

         Соціальний захист та пенсійне забезпечення.

         Наразі в районі отримують пенсії 20,4 тис. осіб. Середній розмір пенсійної виплати на одного пенсіонера складає 1319,2 грн., потреба на виплату пенсій і допомог зросла на 2,5 млн. грн.

В частині фінансування на виплату пенсій та грошової допомоги з бюджету Пенсійного фонду району залишається дотаційним регіоном. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій та грошової допомоги складає лише 30%.

Основними завданнями Пенсійного фонду району будуть:

 • продовження реалізації основних завдань пенсійної реформи;
 • підвищення якості та оперативності обслуговування пенсіонерів та інших громадян в територіальних органах Пенсійного фону України;
 • забезпечення своєчасного фінансування виплати пенсій та грошової допомоги, перерахунків їх розмірів, цільового та ефективного використання коштів загальнообов’язкового пенсійного страхування;
 • проведення заходів із впровадження обов’язкової накопичувальної системи пенсійного страхування;
 • забезпечення взаємодії органів Пенсійного фонду України з місцевими органами виконавчої влади , соціальними партнерами, органами державної виконавчої служби та правоохоронними органами для погашення заборгованості із сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду та відшкодування підприємствами, установами і організаціями витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах;
 • продовження інформування населення щодо змін у пенсійному законодавстві через skype-зв’язок, web-сайти ПФУ,місцевих органів влади та засоби масової інформації.

Результатом виконання даних завдань стане:

 • зростання надходжень власних доходів до бюджету Пенсійного фонду та єдиного соціального внеску;
 • збільшення середньорічного розміру виплати на одного пенсіонера на 13%;
 • зменшення заборгованості страхувальників із сплати страхових внесків, пені та штрафних санкцій, у тому числі недоїмки із сплати страхових внесків.

 

         Охорона здоров’я.

         Основними напрямками діяльності закладів охорони здоров’я в 2016 році будуть:

 • удосконалення співпраці ЦРЛ та ЦПМСД в зв’язку з реформуванням медичної галузі;
 • впровадження лапароскопічних методів діагностики та оперативного втручання;
 • впровадження в лікувальний процес цифрової техніки;
 • впровадження електронного обігу хворих та комп’ютеризація ЛПЗ;
 • покращення забезпечення медичною апаратурою та виробами медичного призначення АЗПСМ.

В 2016 році будуть вживатись всі можливі заходи для запобігання дитячій смертності дітей у віці до одного року та зниження рівня загальної захворюваності принаймні на 10%.

 

       Фізкультура і спорт

Робота фізкультурно-спортивних організацій району буде спрямована на подальший розвиток фізичної культури і спорту, організацію і проведення спортивно-масових заходів, активізацію навчально-тренувального процесу в ДЮСШ.

У 2015 році розвиток фізичної культури і спорту базуватиметься на активізації діяльності громадських та спортивних організацій.

 

Підтримка дітей, сімей та молоді.

Одною з найважливіших проблем є всебічна підтримка дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування з боку держави та органів влади.

Основними завданнями в даній сфері в 2016 році будуть:

 • розроблення та запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності, виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні або не бажають виконувати функції та забезпечення захисту прав дітей, які виховуються в таких сім’ях;
 • підвищення рівня відповідальності батьків за виконання своїх обов’язків шляхом участі батьків у семінарах, тренінгах, засіданнях «круглого столу», що сприяють формуванню сімейних цінностей;
 • своєчасне виявлення бездоглядних та безпритульних сімей, влаштування їх на виховання в заклади сімейного типу та соціального захисту;
 • пропагування здорового способу життя, боротьба з ВІЛ СНІД;
 • захист дітей від жорстокого поводження, насильства;
 • соціальний захист дітей різних категорій та підтримка сімей з дітьми;
 • сприяння культурному і духовному розвитку дитини;
 • забезпечення підготовки та перепідготовки фахівців установ, організацій з питань забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей;
 • проведення заходів щодо поліпшення фінансового , матеріально-технічного забезпечення закладів для дітей – сиріт, дітей позбавлених дитячого піклування, а також дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей;
 • розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, створення дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей);
 • ведення єдиного електронного банку даних про дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей які опинились в складних життєвих обставинах.

Окрім створення максимального психологічного комфорту діти сироти потребують матеріального забезпечення. Головною проблемою яка потребує вирішення є забезпечення таких дітей житлом, адже подорослішавши діти стикаються з неможливістю придбати або орендувати житло, у зв’язку з дуже високими цінами на обидві послуги.

Для вирішення даних питань в 2016 році необхідно:

 • проведення заходів із збереження, впорядкування, реконструкції, недопущення втрати наявного житла, закріпленого за дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування , та особами з їх числа;
 • придбання житла із земельною ділянкою ( в разі наявності) дітям – сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особами з їх числа;
 • удосконалення обліку дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які потребують забезпечення впорядкованим житлом;
 • ведення реєстру нерухомого майна дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • формування житлового фонду для забезпечення власним житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;
 • формування житлового фонду соціального призначення для забезпечення потреб дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;
 • покращення роботи органів опіки та піклування району щодо забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;
 • активізація участі територіальних громад у захисті житлових прав дітей та залучення представників громадських організацій, благодійних фондів тощо.

Майже на всі дані заходи в 2016 році передбачено виділити кошти з бюджету. Для придбання житла із земельною ділянкою – 300 тис. грн., проведення реконструкції чи капітального ремонту житла що знаходиться у власності дітей – сиріт – 280 тис. грн., здійснення реконструкції існуючих жилих будинків, а також переобладнання нежилих будинків у житлові для створення соціального житла або передачі у власність дітям – сиротам.

 

2.2.4. Удосконалення управління регіональним розвитком, боротьба з корупцією, розвиток громадянського суспільства та медіа

 

Розв’язання проблеми корупції є одним із пріоритетів для українського суспільства на сьогоднішньому етапі розвитку держави.

За даними досліджень, саме корупція є однією з причин, що призвела до масових протестів в Україні наприкінці 2013 року – на початку 2014 року. Згідно з результатами дослідження “Барометра Світової Корупції” (Global Corruption Barometer), проведеного міжнародною організацією Transparency International у 2013 році, 36 % українців були готові вийти на вулицю, протестуючи проти корупції. За результатами проведеного Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) наприкінці 2013 року дослідження громадської думки, корупція вже входила до переліку найбільших проблем населення і викликала особливе занепокоєння у 47 % громадян. За даними досліджень Індексу сприйняття корупції, що проводяться Transparency International, українці вважають свою державу однією з найбільш корумпованих у світі: у 2012 і 2013 роках держава займала 144 місце із 176 країн, в яких проводилися дослідження.

Ключовими заходами в напрямку боротьби з корупцією буде контроль за дотриманням законодавства про конфлікт інтересів та декларування майна, доходів, видатків та зобов’язань фінансового характеру, (з подальшим оприлюдненням декларацій на сайті РДА, згідно вимог законодавства про очищення влади); залучення громадськості до формування, реалізації та моніторингу антикорупційної політики; поширення інформації про корупцію, проведення заходів із формування світогляду неприйняття корупції.

З метою створення для громадян належних умов вільного доступу до інформації про діяльність районної виконавчої влади, висвітлення офіційної точки зору вищих посадових осіб держави та позиції місцевих органів влади з питань реалізації внутрішньої та зовнішньої політики функціонує офіційний веб-портал райдержадміністрації (http://storozhinecka.gov.ua). На веб – сторінці наявна рубрика «запобігання проявам корупції». Також в минулому році декларації про доходи сії працівників Сторожинецької райдержадміністрації були висвітлені на офіційному сайті РДА.

 

2.3. Збереження довкілля, як основа безпечного екологічного середовища

2.3.1. Впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій.

З метою зменшення споживання обсягів природного газу та економного використання енергоносіїв установами, організаціями та підприємствами району в 2016 році заплановано завершити розпочаті а минулому році роботи по переведенню на альтернативні види палива дошкільні установи та загальноосвітні навчальні заклади а саме, провесит реконструкцію котельні Годилівського НВК та ДНЗ «Сонечко», замінити котельне обладнання Слобода-Комарівської ЗОШ І-ІІІ ст. в рамках впровадження Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

         Також в наступному році буде проведено роботи по утепленню фасадів Снячівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Чудейського НВК, Сторожинецького районного ліцею, Сторожинецького ДНЗ «Сонечко» та «Дзвіночок», Сторожинецькому ЦДЮТ та заміна вікон в 40 навчальних закладах району.

2.3.2. Збалансоване природокористування, раціональне використання надр, земельних, лісових, водних та інших ресурсів області.

Охорона навколишнього природного середовища. Протипаводковий захист

         Одним із факторів, який негативно впливає на стан басейну річки Сірет є самовільний, безсистемний збір гравійно – піщаної суміші в руслі річки, що призводить до руйнування берегів, створює загрозливу ситуацію при проходженні повеней та паводків. Несанкціонований забір гравію зумовлює знищення заплавних екосистем, так званих «плівок життя», тобто найбільш важливих осередків концентрування життя.

Програми протиповіневих заходів, що приймалися практично не виконувались через обмежене фінансування. На проведення робіт з розчистки русел річок кошти з державного бюджету взагалі не виділялись.

У той же час, багато юридичних та фізичних осіб мають потребу в гравійно – піщаній суміші, але через обмежену кількість офіційних кар’єрів та інших причин вони без погодження та дозволів заїжджають на ближчу ділянку річки і самовільно вибирають гравій та пісок. Це призводить до посилення берегової ерозії та руйнування гідротехнічних споруд на прируслових територіях.

Через незначні розміри штрафних санкцій контролюючі органи не можуть ефективно протидіяти цим незаконним діям.

Тому для недопущення ерозії берегів, підмиву берегозахисних та протипаводкових споруд, мостів, затоплення та підтоплення прибережних територій необхідно проводити роботи з розчистки та регулювання русел річок. В Сторожинецькому районі визначено перелік ділянок, на яких можливе виконання робіт з розчистки та регулювання русел річок в 2016 році. Це ділянки в селах Панка, Стара Жадова, Ропча (2 ділянки), Комарівці.

В 2016 році, також заплановано проведення робіт з укріплення берега р. Сірет в м. Сторожинець (120 п.м.).

 1. Бюджетна та грошово – кредитна політика.
 2. Закупівля товарів, робіт, послуг для регіональних потреб за державні кошти

При закупівлі за бюджетні кошти продовольчих та непродовольчих товарів районна державна адміністрація проводить відстеження рівня цін. Так на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації №341-р від 07.06.2010 року «Про проведення аналізу закупівель за державні кошти» відстежуються ціни на продовольчі товари, медикаменти та паливо-мастильні матеріали. На виконання вищезазначеного розпорядження оригінали інформацій розпорядників бюджетних коштів щодо закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти без проведення процедур закупівель, щомісячно надаються департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації. У 2016 році у районі планується запровадження процедури електронних закупівель.

 1. Виробництво споживчих товарів і послуг

У 2015 році обсяг товарообороту торгівельної мережі очікується близько 151 млн. грн., у 2016 році передбачається збільшення обсягу товарообороту торгівельної мережі до 160,0 млн. грн. Обсяг обороту роздрібної торгівлі на одну особу у 2015 році очікується близько 1525 грн., у 2016 році передбачається ріст на 6,0 %.

Обсяг реалізованих платних послуг населенню у 2015 році очікується близько 15,8 млн.грн., у 2016 році передбачається збільшення до 17,4 млн.грн.

 1. Зайнятість населення та ринок праці, доходи населення.

Пріоритетом розвитку району в 2016 році є забезпечення максимальної зайнятості населення. Зайнятість населення планується збільшити за рахунок розвитку малого та середнього бізнесу, особистих підсобних господарств, самозайнятості.

В 2016 році за послугами в службу зайнятості прогнозовано звернуться 1710 осіб. Протягом 2016 року передбачається працевлаштувати 325 осіб. До оплачуваних громадських та інших тимчасових робіт передбачається залучити 225 осіб. Послуги з питань організації підприємницької діяльності отримають 850 осіб. Пройти професійне навчання за направленням служби зайнятості зможуть 335 осіб.

Враховуючи ситуацію на ринку праці та аналізуючи перспективну потребу у кваліфікованих працівниках, навчання буде проводитись за такими професіями, як електрогазозварник, слюсар, верстатник, оператор котельні, лицювальник-плиточник, маляр, штукатур та іншими професіями будівельної сфери, а також кухар, офіціант, слюсар з ремонту автомобілів тощо.

Планується надати одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності 15 особам.

Пріоритетними напрямками роботи в 2015 році для служби зайнятості району стануть:

 • збалансування попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці;
 • сприяння зайнятості населення, особливо в сільській місцевості;
 • захист соціально незахищеної категорії безробітних;
 • приведення обсягів та напрямів професійної підготовки та перепідготовки кадрів у навчальних закладах до потреб регіонального ринку праці;
 • розширення сфери застосування праці за рахунок компенсування роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу;

В роботі районного центру зайнятості для досягнення запланованих цілей будуть використовуватись наступні важелі:

 • залучення незайнятого населення до громадських та інших робіт тимчасового характеру;
 • професійна підготовка та перепідготовка незайнятих осіб;
 • проведення профорієнтаційних заходів у школах району;
 • проведення виїзних заходів з профорієнтаційним терміналом по населених пунктах району.

Рівень середньомісячної заробітної плати штатного працівника в районі у 2016 році передбачається в розмірі 2900 грн., що на 7,4 % вище показника 2015 року.

В галузі грошових доходів населення основними пріоритетами є:

 • недопущення випадків виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності;
 • наближення рівня середньомісячної заробітної плати до середнього показника по області;
 • активізація роботи податкових, правоохоронних та контролюючих органів у сфері легалізації господарської діяльності та виявлення незаконних заробітків;
 • мінімізація кількості працівників, що працюють неповний робочий тиждень;
 • дотримання державних гарантій в оплаті праці всіма суб’єктами господарювання.

На районному рівні буде здійснюватись суворий контроль за дотриманням трудового законодавства та за виконанням колективних угод між адміністрацією і трудовим колективом підприємств, організацій, установ.

 

 1. Охорона праці

Реалізація заходів по охороні праці в районі буде направлена на поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. Основні заходи: проведення атестації робочих місць з небезпечними, шкідливими умовами праці та здійснення контролю за приведенням їх у відповідність з вимогами нормативних актів про охорону праці, поліпшення медико-санітарного обслуговування працівників, підвищення кваліфікації громадських інспекторів з охорони праці, установ і організацій району тощо.

Особлива увага у 2015 році буде приділена активізації діяльності профспілок, які в країнах Європейського Союзу відіграють особливо важливу роль як у забезпеченні дотримання прав і гарантій працівників, так і у вирішенні цілого ряду соціальних питань.

 

 1. Додатки до програми

8.1. Перелік регіональних (комплексних)програм які діятимуть у 2016 році.

 1. Програма створення сприятливих умов для стабілізації та розвитку тваринництва в Сторожинецькому районі на 2016-2020 роки.
 2. Програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, комунальних сільськогосподарських підприємств агросервісного обслуговування на селі в Сторожинецькому районі на 2016-2020 роки.
 3. Програма проведення районних агропромислових ярмарків на 2016-2020 роки.
 4. Програма підтримки та розвитку територіальних громад і місцевих ініціатив територіальних громад Сторожинецького району на 2015-2016 роки.

5.Комплексна програма забезпечення житлом дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в Сторожинецькому районі на 2016-2020 роки.

 1. Комплексна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції (учасників бойових дій та членів їх сімей у Сторожинецькому районі на 2015-2016 роки.

7.Комплексна соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Сторожинецькому районі на 2015-2018 роки;

8.Районна програма протидії захворюванню на туберкульоз в Сторожинецькому районі на 2016 рік.

 1. Програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки.
 2. Районна програма соціальної підтримки малозабезпечених верств населення „Турбота” на 2014 – 2016 роки.
 3. Програма „Питна вода” Сторожинецького району на 2007-2020 роки.
 4. Районна програма „Власний дім” на 2012-2016 роки.
 5. Комплексна програма розвитку фізкультури і спорту серед сільського населення Сторожинецького району на 2012-2016 роки.
 6. Програма збереження архівних фондів в Сторожинецькому районі на 2013-2016 роки.
 7. Програма розвитку фізичної культури і спорту в Сторожинецькому районі на 2012-2017 роки.
 8. Комплексна програма розвитку дошкільної освіти Сторожинецького району на період до 2017 року.
 9. Програма розвитку культури в Сторожинецькому районі на 2014-2016 роки.
 10. Програма місцевого значення по відзначенню державних, професійних свят, ювілеїв і пам’ятних дат на 2016-2017 роки.
 11. Програма фінансової підтримки громадських організацій ветеранів, інвалідів, дітей-інвалідів, політв’язнів-репресованих, ветеранів-афганців Сторожинецького району на 2014-2016 роки.
 12. Комплексна програма оновлення містобудівної документації Сторожинецького району на 2012-2016 роки.

21Програма запобігання дитячій безпритульності та захисту прав дитини в Сторожинецькому районі на 2012-2015 роки.

8.2. Пріоритетні напрями розвитку Сторожинецького району на 2016 рік

 

Пріоритетні напрямки розвитку Шляхи їх досягнення Очікувані результати
1. Розвиток високопродуктивного

агропромислового комплексу

У 2016 році розвиток сільського господарства буде здійснюватися по таких напрямках:

 

1.1. Продовження пошуку інвесторів для відновлення роботи ТОВ «СКП «Молочний край».

 

1.2. Вирощування поголів’я індиків ТОВ «УПГ – Панка».

 

1.3. Створення сприятливих умов щодо залучення інвестиційних компаній для ефективного використання 100 га. пайових земель сільськогосподарського призначення в селах Верхні та Нижні Петрівці.

 

 

 

 

 

 

Поглиблена переробка сільгосппродукції та збільшення виробництва товарної продукції.

 

Збільшення поголів’я птахів.

 

Збільшення обсягів вирощування сільськогосподарської продукції.

2. Транскордонне співробітництво

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Впровадження в населених пунктах району проектів ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ», зокрема:

 

2.1.Реконструкція вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій в с. Верхні Петрівці та Нижні Петрівці.

 

2.2. Встановлення системи автоматичного вуличного освітлення з використанням сонячних батарей в с. Кам’яна.

 

2.3. Заміна газового котла на твердопаливний в загальноосвітній школі с. Слобода Комарівці.

 

 

 

 

 

2.4. Завершення будівництва КПП «Красноїльськ».

 

 

 

 

 

 

Економія електроенергії та зменшення витрат на її оплату.

 

 

 

Економія електроенергії та зменшення витрат на її оплату.

 

 

Зменшення витрат на опалення навчального закладу та забезпечення його безперебійної роботи, незалежно від ситуації на енергетичному ринку країни.

 

Налагодження ефективної роботи пропускного пункту. Залучення іноземних інвестицій.

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будівництво об’єктів соціальної сфери 3.1.Завершення реконструкції приміщень під ДНЗ :

м. Сторожинець – на 350 місць,

с. Снячів – на 125 місць,

 

3. 2. Початок будівництва ЗОШ у с. Тисовець

 

3.2. Завершення будівництва Давидівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

 

 

 

 

 

3.3.Реконструкція протитуберкульозного санаторію «Красноїльськ»

 

 

Збільшення кількості дітей, охоплених дошкільним навчанням.

 

Покращення умов навчання дітей.

 

Забезпечення здійснення навчально-виховного процесу відповідно до санітарно – гігієнічних норм.

 

Надання якісних послуг з медичного обслуговування.

4. Єнергозбереження 4.1. Капітальний ремонт котелень та заміна котлів Панківського , Ропчанського, Годилівського , Бобівецького НВК. Перехід на альтернативні види палива та економія коштів, що витрачаються на опалення.
5. Розвиток інфрастукутури 5.1. Відновлення мосту по вул. Клинівська в м.Сторожинець зруйнованого паводком 2010 року.

5.2.Будівництво очисних споруд потужністю 2000 м3 на добу в м.Сторожинець;

 

 

 

 

 

 

 

5.3.Будівництво резервуару чистої води 5000 м3 в найвищій точці м. Сторожинець

Надання можливості руху великовагового транспорту об’їзними шляхами.

 

Підвищить якість очистки стічних вод, допоможе не допускати забруднення навколишнього природного середовища та раціонально використовувати природні ресурси, мінімізує ризик спалахів інфекційних захворювань, збереже флори та фауни, покращить стану басейну р. Сірет

 

 

Забезпечення цілодобового постачання води 15 тисячам жителів міста. Зміна зношених основних фондів побудованих в 1904 році, зменшення питомих витрат електроенергії. Забезпечення життєдіяльності установ, підприємств, закладів, населення м.Сторожинець.

 

 

8.3. Перелік основних показників економічного і соціального розвитку Сторожинецького району на 2016 рік

Показники Одиниця виміру 2013 рік звіт 2014 рік звіт 2015 рік очік. вик. 2016 рік прогноз 2016 рік прогноз

у % до

очік. вик.

2015 року

1 2 3 4 5 6 7
Валовий регіональний продукт
Валовий регіональний продукт у цінах попереднього року % Х
Валова додана вартість у фактичних цінах
всього млн.грн. Х
у розрахунку на одну особу грн.
Валова додана вартість у цінах попереднього року % Х
Сфера реального сектору економіки
Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) всього млн.грн.

138,1

166,3

135,0

162,0

Х
Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) на одну особу населення грн.  

1409

 

1679

 

1363

 

1636

Х
Індекс промислової продукції % Х
Добувна промисловість і розроблення кар’єрів % Х
Переробна промисловість % Х
у тому числі:
виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів % Х
текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів % Х
виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність % Х
виробництво хімічних речовин і хімічної продукції % Х
виробництво гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції % Х
металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім виробництва машин і устаткування % Х
машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування % Х
Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря % Х
Продукція сільського господарства за всіма категоріями господарств у постійних цінах 2010 року – всього млн.грн. 456,6 458,1 400 410 Х
у тому числі на душу населення грн. 4756 4772 4166 4270 Х
Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва % 103,4 100,3 87,3 102,5 Х
Обсяг виробництва продукції рослинництва млн.грн. 254,3 267,0 218 228 Х
Індекс виробництва продукції рослинництва % 102,6 105 81,6 104,5 Х
Виробництво продукції рослинництва:
зернові та зернобобові, включаючи кукурудзу тис.тонн 44,1 46,1 34,5 36,0 104,3
цукрові буряки
соняшник
картопля 98,4 103,5 65,2 70,0 107,4
овочі 20,0 20,0 13,7 15,0 109,5
плоди 10,9 10,0 6,4 7,0 109,3
Обсяг виробництва продукції тваринництва млн.грн. 202,3 191,1 182,0 182,0 Х
Індекс виробництва продукції тваринництва % 104,4 94,5 95,2 100 Х
Реалізація худоби та птиці на забій (у живій вазі) тис.тонн 6,2 5,6 6,0 6,0 100
Виробництво:
Молока тис.тонн 42,8 42,6 40,0 40,0 100
Яєць млн. шт 22,9 23,6 23,0 23,0 100
Вовни тонн 27 28 27 27 100
Поголів’я худоби та птиці:
велика рогата худоба, тис.голів 16,7 14,0 12,0 12,0 100
у тому числі: корови тис.голів 10,4 9,4 8,4 8,4 100
Свині тис.голів  

8,9

 

7,0

 

6,5

 

6,6

 

101,5

Птиця тис.голів 220,4 216,7 200 202 101
вівці та кози тис.голів 9,7 8,0 7,5 7,6 101,3
Обсяг виконаних будівельних робіт млн.грн. 32,6 28,0 32,4 32,0 98,8
Індекс будівельної продукції % Х
Обсяг перевезених вантажів автомобільним транспортом тис.тонн  

138,2

 

111,7

 

70,7

 

80,0

 

113,2

Вантажооборот автомобільного транспорту млн.ткм  

58,7

 

58,9

 

50,4

 

52,0

 

103,2

Кількість перевезених пасажирів автомобільним транспортом тис.осіб  

852,4

 

731,0

 

653

 

700

 

107,2

Пасажирооборот автомобільного транспорту млн.пас.

км

 

19,0

 

18,0

 

12,0

 

13,0

 

108,3

Фінансові показники
Надходження податків, зборів та інших обов’язкових платежів до зведеного бюджету млн.грн. 67,158 69,168 87,342 88,600 101,4
Доходи місцевих бюджетів (без трансфертів з держбюджету) млн.грн. 46,912 49,626 51,642 52,600 101,9
Обсяг бюджету розвитку місцевих бюджетів млн.грн. 7,143 7,880 1,630 1,700 104,3
Питома вага бюджету розвитку місцевих бюджетів у загальному обсязі місцевих бюджетів % 15,2 15,9 3,2 3,2 Х
Видатки місцевих бюджетів – всього, млн.грн. 422,3 470,5 518,8 571,7 110,2
у тому числі: трансферти млн.грн. 162,1 181,7 196,8 213,1 108,2
Податковий борг за податковими зобов’язаннями платників податків по податках і зборах (обов’язкових платежах) до зведеного бюджету (станом на кінець року), млн.грн. 3,541 19,450 20,400 20,300 99,5
у тому числі:
до державного бюджету млн.грн. 1,766 14,922 15,890 15,890 100
до місцевих бюджетів млн.грн. 1,775 4,528 4,510 4,410 97,8
Загальна сума кредитів, наданих комерційними банками суб`єктам господарювання млн.грн.
Питома вага довгострокових кредитів % Х
Показники рівня життя
Доходи населення:
номінальні млн.грн.
наявні млн.грн.
реальні наявні доходи, визначені за виключенням впливу цін у відсотках до попереднього року % Х
Наявні доходи в розрахунку на одну особу грн.
Фонд оплати праці усіх працівників підприємств, установ, організацій та їх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб, всього млн.грн.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника грн. 2286 2410 2697 2900 107,5
Індекс реальної заробітної плати % Х
Заборгованість із виплати заробітної плати (на кінець року), всього млн.грн.        — 94,9     —
Темп зростання (зниження) заборгованості з виплати заробітної плати у відсотках до початку звітного року % Х
Заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах млн.грн.        — 94,9        —
Темп зростання (зниження) заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах у відсотках до початку звітного року % Х
Показники розвитку споживчого ринку
Обсяг обороту роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообороту юридичних і фізичних осіб – підприємців) млн.грн.  

131,4

 

169,7

 

151,0

 

160,0

 

106,1

Обсяг обороту роздрібної торгівлі на одну особу грн.

1332,6

1712

1525

1616

106,1

Темп зростання (зниження) обороту роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообороту юридичних і фізичних осіб) %  

95,2

 

105,2

 

89,0

 

106,0

Х
Обсяги реалізованих послуг млн.грн. 19,1 17,8 15,8 17,4 110,1
Населення та ринок праці
Середньорічна чисельність наявного населення тис. осіб 98,6 99,4 99,5 99,6 100,1
Чисельність економічно активного населення у віці 15-70 років тис. осіб
Чисельність працівників у віці 15-70 років, зайнятих економічною діяльністю
Чисельність безробітного населення (за методологією МОП)
Рівень безробіття у віці 15-70 років (за методологією МОП) %
Кількість створених нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності – всього місць 1081 710 850 830 97,5
у тому числі:
у промисловості 14 9 7 6 85,7
у сільському господарстві 3 3 2 1 50
у будівництві 1 2 1 2 200
у торгівлі 183 138 132 125 94,7
Кількість створених нових робочих місць за рахунок діяльності фізичних осіб – підприємців та найманих до них осіб місць 496 460 428 410 95,8
Інноваційна діяльність
Кількість інноваційно-активних підприємств одиниць
Частка інноваційно-активних підприємств у загальній кількості промислових підприємств області % Х
Обсяг реалізованої інноваційної продукції
всього млн.грн.
у % до загального обсягу реалізованої промислової продукції % Х
Впроваджено нових технологічних процесів, всього одиниць
з них маловідходних, ресурсозберігаючих
Освоєно нових видів продукції, всього
з них:
нових видів техніки
Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність
Обсяг освоєних капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування: млн.грн. 275,6 180,6 150,0 160,0 106,7
у відсотках до попереднього року % 87,2 65,5 83,1 106,6 Х
Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) з початку інвестування млн.дол. США 0,572 0,402 0,550 0,600 109,1
у % до початку року % 99,7 70,3 136,7 109,1 Х
Абсолютний приріст (зменшення) прямих іноземних інвестицій до початку року млн.дол. США  

-0,002

-0,17 0,15 0,15     101,5
Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу дол.

США

5,7 4,1 5,5 6,1 110,9
Прямі іноземні інвестиції за видами економічної діяльності:
промисловість млн.дол. США
сільське, лісове та рибне господарство
будівництво
торгівля (оптова та роздрібна; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів)
транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність
операції з нерухомим майном
Обсяг експорту товарів, всього 11,435 10,185 11,0 12,0 109,1
у тому числі за товарною структурою:
Обсяг експорту товарів у % до попереднього року % 116,9 89,1 108,0 109,1 Х
Обсяг імпорту товарів, всього млн.дол. США 2,692 1,559 1,5 1,6 106,7
у тому числі за товарною структурою:
Обсяг імпорту товарів у % до попереднього року % 52,0 57,9 96,2 106,7 Х
Житлово-комунальне господарство
Кредиторська заборгованість за житлово-комунальні послуги у житлово-комунальному господарстві млн.грн. 0,17 0,24 0,21 0,03 14,3
Дебіторська заборгованість за житлово-комунальні послуги у житлово-комунальному господарстві млн.грн. 0,04 0,03 0,04 0,03 75
Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги на кінець звітного року млн.грн. 0,18 0.12 0,11 0,1 90,9
Темп зростання (зменшення) заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг до початку звітного року % 30 34 10 Х
Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг % 103,5 102,5 100,9 101 Х
Прийняття в експлуатацію об`єктів соціальної сфери
за рахунок усіх джерел фінансування:
житло тис. м2 60,746 35,255 38,500 40,000 104,1
загальноосвітні навчальні заклади уч.місць
дошкільні заклади освіти місць
лікарні ліжок
амбулаторно-поліклінічні заклади відвід. за зміну
Розвиток малого і середнього підприємництва
Кількість малих і середніх підприємств одиниць 5672 5296 4520 4600 102
Кількість малих і середніх підприємств на 10 тис. осіб наявного населення одиниць  

578

 

540

 

456

 

464

 

102

Кількість юридичних осіб, які є платниками податків одиниць
Надходження до бюджету від діяльності малого і середнього підприємництва млн.грн.
Обсяг фінансування розвитку малого підприємництва за рахунок обласного, районних, міських бюджетів тис.грн.  

9,2

 

15,8

 

15,0

 

20,0

 

125

Гуманітарна сфера
Охорона здоровя
Загальна захворюваність (кількість уперше зареєстрованих випадків захворювань) випадків 174281,7 171108,2 170393,3 168933,2 99,1
Кількість лікарняних закладів одиниць 1 1 1 1 1
Кількість лікарняних ліжок у лікарняних закладах одиниць 390 390 390 390 100
Кількість лікарняних ліжок у лікарняних закладах на 10 тис. населення одиниць 39,5 39,4 39,2 39,2 100
Кількість амбулаторно-поліклінічних закладів одиниць 24 24 24 26 92,3
Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів, кількість відвідувань за зміну на 10 тис. населення кількість 1525 1525 1525 1525 100
Кількість лікарів усіх спеціальностей без зубних лікарів на 10 тис. населення осіб 15,8 16,1 15,3 15,3 100
Кількість середнього медичного персоналу на 10 тис. населення осіб 38,6 37,5 36,9 36,9 100
Кількість померлих дітей віком до одного року на 1000 народжених живими проміле 7/6,9%0 7/7,6%0 7/6,8%0
Кількість осіб, що хворіють на активний туберкульоз, на 100 тис. населення одиниць 114,6 132,4 138,7 138,7 100
Освіта та соціальний захист
Дошкільні навчальні заклади одиниць 26 27 27 28 103,7
Чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах тис.осіб 2975 3202 3220 3350 104
Охоплення дітей дошкільного віку дошкільними навчальними закладами (від кількості дітей відповідного віку) % 85 86 86,3 87 89,5
Загальноосвітні навчальні заклади на початок навчального року одиниць 48 48 48 48 100
Чисельність учнів у загальноосвітніх навчальних закладах на початок навчального року тис.осіб 12,461 12,604 12,616 12,684 100,5
Професійно-технічні навчальні заклади одиниць
Чисельність учнів у професійно-технічних навчальних закладах тис.осіб
Вищі навчальні заклади І-ІV рівнів акредитації на початок навчального року одиниць
Чисельність студентів у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації на початок навчального року тис.осіб
Кількість комп’ютерів у денних навчальних закладах одиниць 562 583 612 677  

110,6

Кількість шкільних автобусів одиниць 20 20 18 20 100
Чисельність учнів та вчителів, які забезпечені підвозом до місць навчання тис.осіб 2627 2045 2537 2570 101,3
Кількість дітей у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях осіб 35 35 37 39 105,4
Кількість будинківінтернатів одиниць
Чисельність підопічних будинківінтернатів осіб
Кількість територіальних центрів соціального обслуговування одиниць 1 1 1 1 100
Чисельність обслужених осіб осіб 8367 8482 8865 8880 101,6
Кількість будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів одиниць 2 2 2 2 100
Чисельність підопічних у них осіб 61 64 65 65 100
Видатки бюджету на утримання будинківінтернатів для громадян похилого віку та інвалідів млн.грн. 2,3 2,5 2,7 3,7 137,0
Кількість одержувачів допомоги на дітей згідно з Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» тис.осіб 6,9 5,6 2,5 2,5 100
Видатки бюджету на надання допомоги сім’ям з дітьми млн.грн. 128,9 131,8 113,9 150,1 131,8
Кількість одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям тис.осіб 0,9 1,3 1,17 2,0 170,9
Видатки бюджету на надання допомоги малозабезпеченим сім’ям млн.грн. 24,3 42,1 60,1 85,9 142,9
Кількість одержувачів житлових субсидій (середньомісячна) тис.осіб 9,5 5,6 10,2 9,7 95,1
Видатки бюджету на надання житлових субсидій млн.грн. 1,6 1,1 8,3 15,0 180,7
Культура та туризм
Бібліотеки одиниць 45 45 45 45 100
Клубні заклади одиниць 44 44 44 44 100
Музеї одиниць 13 13 13 13 100
Суб’єкти туристичної діяльності одиниць 14 14 12 12 100
Дохід від надання туристичних послуг (без ПДВ, акцизного податку й аналогічних обов’язкових платежів) млн.грн.
Фізкультура і спорт
Спортивні споруди одиниць 235 235 235 235 100
Мережа закладів фізкультури і спорту одиниць
Кількість осіб, що займаються всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи тис.осіб 11,648 11,846 11,950 12,000 100,4
Кількість дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ) та шкіл вищої спортивної майстерності (ШВСМ) одиниць 3 3 3 3 100
Пенсійне забезпечення
Власні доходи Пенсійного фонду млн.грн. 97,2 99,6 108,1 110 101,7
Загальна потреба в коштах на виплату пенсій та грошової допомоги млн.грн. 303,1 315,6 328,4 364,7 111
Забезпеченість потреби на виплату пенсій та грошової допомоги власними коштами % 32 31 33 30 90
Кількість пенсіонерів тис.осіб 20,5 20,6 20,4 20,4 100
Середній розмір місячної пенсії грн. 1202,1 1262,3 1319,2 1497 113
Загальна сума боргу по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, пені та штрафних санкцій тощо на кінець року млн.грн. 0,75 0,57 0,6 0,5 83
у тому числі:

недоїмка зі сплати страхових внесків

млн.грн. 0,14 0,1 0,08 0,07 87
Охорона навколишнього природного середовища
Викиди забруднюючих речовин у повітря, всього тис.т  

3499

 

3250

 

3250

 

3250

 

100

у тому числі стаціонарними джерелами забруднення тис.т  

171,5

 

78,5

 

78,5

 

78,5

 

100

Щільність викидів на 1 км2, всього тонн 3,0 2,8 2,6 2,6          100
у тому числі:
стаціонарними джерелами забруднення тонн

 


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.