Menu
Проведено чергове засідання колегії районної державної адміністрації

Проведено чергове засідання колегії районної державної адміністрації

By In Новини, Об'єднання громад On 03.10.2016


Сьогодні, 3 жовтня, за головування очільника виконавчої влади Підгір’я Ярослава Бартоша, за участю в.о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації  Ігоря Богатирця, відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації.

У ході засідання розглянуто питання про  створення об’єднаних громад на території  Сторожинецького району згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Як інформував завідувач сектору      містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства   районної державної адміністрації Василь Маніліч, спільним розпорядженням  районної державної адміністрації та районної ради за №10 від 30.03.2015 року створено Робочу групу з питань реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади у Сторожинецькому районі. Головою районної державної адміністрації та головою районної ради перед Робочою групою було поставлено чітке завдання з інформування громадськості щодо основної мети проведення реформи місцевого самоврядування з децентралізації влади та результатів її втілення у життя, а також районній державній адміністрації, спільно з органами місцевого самоврядування активно і оперативно забезпечити розробку відповідних пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад області та району зокрема. Ключовим принципом об’єднання територіальних громад сіл, селища, міста є принцип добровільності, що встановлено законодавством з реформування місцевого самоврядування.

Районною державною адміністрацією забезпечено проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань децентралізації згідно з вимогами чинного законодавства.

Зокрема посилено роботу щодо поінформованості громади району з обговорюваного питання, шляхом проведення нарад при голові районної державної адміністрації, прийняття участі у зборах громадян населених пунктів району, засідання Громадської ради при райдержадміністрації, зустрічей з громадськістю, розміщення тематичних виступів та публікацій на шпальтах районної газети «Рідний край» та в ефірі районного радіомовлення.

Відтак на офіційному веб-сайті Сторожинецької районної державної адміністрації створено рубрику під назвою «Децентралізація державної влади в Україні, об’єднання громад» (http://storozhinecka-rda.gov.ua/category/uncategorized/objednannya-hromad), яка містить інформацію щодо заходів, спрямованих  на максимальне донесення до населення об’єктивної інформації з питань політики децентралізації.

Членами колегії також розглянуто питання про підсумки соціально-економічного розвитку Сторожинецького району за 8 місяців  2016 року; про виконання районного бюджету за 9 місяців 2016 року; про організацію навчально-виховного процесу в  закладах освіти району в 2016-2017 навчальних роках; про  стан  матеріально-технічного забезпечення закладів культури та підготовка до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років; про  стан взаємодії  Сторожинецької районної державної адміністрації з  Сторожинецьким відділом поліції ГУНП в Чернівецькій області у сфері забезпечення дотримання норм Конституції і законів України,  правопорядку, захисту прав і свобод громадян.         

Окрім того, під час засідання обговорені питання про  проведення ветеринарних обстежень та обробок поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці в індивідуальному секторі населених пунктів району; про  організацію ветеринарно-профілактичних заходів в населених пунктах району, стан розвитку тваринництва та забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Сторожинецькому районі; про стан готовності житлово-комунального господарства м. Сторожинця, установ і  закладів освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту району до функціонування в осінньо-зимовий період; про результати планової виїзної перевірки дотримання  в Сторожинецькій  районній державній адміністрації Чернівецької області законодавства про державну службу.

Відтак вирішено доопрацювати окремі питання з урахуванням пропозицій членів колегії та винести їх на розгляд чергової сесії районної ради.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.