Menu
Проведено міжвідомчу нараду щодо забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування на території Сторожинецького району

Проведено міжвідомчу нараду щодо забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування на території Сторожинецького району

By In Новини On 21.02.2018


20 лютого при першому заступнику голови районної державної адміністрації Діані Ковальчук відбулася  міжвідомча нарада щодо забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей-ситір, дітей позбавлених батьківського піклування на території Сторожинецького району.

У заході взяли участь представники служби у справах дітей районної державної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, державної податкової інспекції в Сторожинецькому районі, управління Пенсійного фонду  України в Сторожинецькому районі, державної виконавчої служби, Сторожинецької та Чудейської об’єднаних територіальних громад, голови Верхньопетровецької та Буденецької сільських рад, представник Михальчанської сільської ради.

Під час наради виступила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Наталя Косован, яка зазначила, що службою у справах дітей постійно проводиться робота з місцевими радами району щодо вирішення питання з резервування земельних ділянок для житлового будівництва для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, пошуку вільних квартир, будинків, які можна було б  використовувати, як житло для незахищених верств населення, соціальне житло.

Окрім того, наголошено на потребі у співфінансування Комплексної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в Сторожинецькому районі на 2016-2020 роки, місцевими бюджетами для придбання житла для дітей та осіб вказаної категорії, переоформлення права власності на житло чи майно, створення соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За словами начальника служби, у рамках реформування системи інституційного догляду  та виховання дітей Верховною Радою України було прийнято законопроект щодо змін до Державного бюджету України, відповідно до якого передбачено виділення коштів у вигляді субвенції загального фонду державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації.

У зв’язку з вищезазначеним, доручено головам місцевих рад району впорядкувати справи дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування щодо забезпечення захисту їх житлових та майнових прав у 2018 році.

Відтак обговорено питання щодо виплати аліментів батьками на користь дітей. Особливо увагу звернено на дітей позбавлених батьківського піклування.

Під час обговорення виступила представник державної виконавчої служби Анна Вакарюк, яка ознайомила присутніх із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Як зазначила представник державної виконавчої служби, законом запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

За підсумками наради прийнято відповідні рішення.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.