Menu
Проведено нараду із головами об’єднаних територіальних громад Сторожинецького району

Проведено нараду із головами об’єднаних територіальних громад Сторожинецького району

By In Новини, Об'єднання громад On 04.01.2017


3 січня голова Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослав Бартош спільно з головою районної ради Іваном Лосіком провели робочу нараду, в якій взяли участь голови об’єднаних територіальних громад району – очільник Сторожинецької громади Микола Карлійчук, голова Красноїльської громади Степан Драгун, голова Чудейської громади Анатолій Піцул та керманич Великокучурівської громади Василь Тодеренчук.

Також у нараді взяли участь начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Андрій Гакман, начальник фінансового управління райдержадміністрації Ігор Слюсар та головний лікар Сторожинецького району Матвій Плегуца та головний лікар Сторожинецького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Анатолій Євдокименко.

Під час наради обговорено принципи функціонування первинної та вторинної ланки надання медичної допомоги в умовах утворення об’єднаних територіальних громад. Головам громад доведено до відома інформацію про те, що 28 грудня 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення зміни до пункту 5 Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», яка передбачає, що «ради об’єднаних територіальних громад передають кошти субвенції для здійснення видатків на вторинну медичну допомогу до бюджетів відповідних районів, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад в обсязі, не меншому, ніж 60% від обсягу субвенції, передбаченої для об’єднаних територіальних громад, які добровільно об’єднались на базі районів, і не меншому, ніж 70% – передбаченої для об’єднаних територіальних громад, які добровільно об’єднались на базі міст обласного значення».

Водночас йшлося про зміни в освітній галузі району. За підсумками обговорення питання голови новоутворених Сторожинецької, Красноїльської та Чудейської громад прийняли рішення про делегування управлінню освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації функцій щодо управління навчальними закладами на території громад протягом першого кварталу 2017 року. Починаючи з 1 квітня 2017, управління освітніми закладами здійснюватимуть новоутворені управління освіти громад.

Водночас під час наради мова йшла про функціонування позашкільних дитячих закладів, музичних та спортивних шкіл, бібліотек та клубних установ на території громад тощо.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.