Menu
Проведено виїзну нараду щодо обговорення питання доцільності проведення робіт з розчистки русла річки Сірет в селі Комарівці Сторожинецького району

Проведено виїзну нараду щодо обговорення питання доцільності проведення робіт з розчистки русла річки Сірет в селі Комарівці Сторожинецького району

By In Новини On 07.08.2018


Третього серпня відбулася виїзна нарада щодо обговорення питання доцільності проведення робіт з розчистки русла річки Сірет в селі Комарівці Сторожинецького району.

Участь у нараді взяли начальник басейнового управління водних ресурсів Пруту та Сірету Андрій Кавуля, перший заступник голови Сторожинецької районної державної адміністрації Діана Ковальчук, заступник голови Сторожинецької районної ради Володиимр Філіпович, заступник голови Сторожинецької міської ради Валерій Абрамчук, в.о. заступника начальника БУВР Пруту та Сірету Віталій Шишук, в.о. старости с. Комарівці Світлана Бажура, директор ТОВ «Агробудналадка» Костянтин Нуцул, голова громадської спілки «Народний порядок» Олександр Бірклє.

Під час наради розглянуто питання необхідності та законності проведення руслорегулюючих робіт на річці Сірет в селі Комарівці.

Як інформував Віталій Шишук, роботи на ділянці були розпочаті ТОВ «Агробудналадка» на підставі укладеного з БУВР Пруту ті Сірету договору від 27 квітня 2018 року та проектної документації, яка була погоджена та пройшла експертизи згідно чинного законодавства.

Здійснення вказаних робіт викликало невдоволення в окремих мешканців села Комарівці, які в різні способи блокували виконання ТОВ «Агробудналадка» договірних зобов’язань.

Також було відмічено відхилення ТОВ «Агробудналадка» від вимог проектної документації при проведенні робіт. У зв’язку із цим роботи на даній ділянці призупинені.

В результаті огляду встановлено, що після проходження паводку ситуація на даній ділянці річки погіршилася. Ділянка правого берега, яка зазнає руйнування збільшилася, русло річки наблизилося до сільськогосподарських ділянок місцевих жителів та розпочалося часткове руйнування (підмив) укріплення пішохідного мосту.

За результатами обстеження вирішено, що зволікання у проведенні руслорегулюючих робіт призводить до погіршення ситуації на даній ділянці. Відтак роботи з розчистки русла річки Сірет на даній ділянці відновити при умові дотримання виконавцем вимог чинного природоохоронного законодавства та проектної документації. Представнику проектної організації необхідно винести межі ділянки проведення робіт у натуру. БУВР Пруту та Сірету забезпечити належний контроль за дотриманням ТОВ «Агробудналадка» технології проведення робіт визначених проектною документацією.

В.о. старости с. Комарівці рекомендовано визначити місце для складування (з подальшим захороненням) поваленої деревини та чагарнику, які будуть видалені з ділянки проведення робіт, а також створити ініціативну групу з місцевих мешканців для контролю за проведенням руслорегулюючих робіт при умові їх співпраці з технаглядом басейнового управління.

Сторожинецькому РВ Національної поліції України у Чернівецькій області вжити заходів щодо притягнення до відповідальності осіб, які перешкоджають здійсненню протипаводкових заходів, чим завдають значних збитків державі.

Сторожинецькій міській раді рекомендовано розглянути можливість влаштування свердловин в с. Комарівці для забезпечення місцевих жителів питною водою.

БУВР Пруту та Сірету рекомендовано розглянути можливість здійснення протипаводкових заходів (влаштування прокопу) на р. Сірет в с. Комарівці (кут Габер) в рамках Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Чернівецької області.

 


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.