Menu
Проведено засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію з кору у Сторожинецькому районі

Проведено засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію з кору у Сторожинецькому районі

By In Новини On 13.12.2018


12 грудня під керівництвом першого заступника голови Сторожинецької районної державної адміністрації Діани Ковальчук проведено засідання оперативного штабу з реагування на епідемічну ситуацію з кору у Сторожинецькому районі.

Штаб утворений згідно розпорядження Сторожинецької районної державної адміністрації № 420 від 5 грудня 2018 року.

Штаб забезпечує щоденний моніторинг ситуації із захворюваності на кір на території району та стан вакцинації від кору та інших захворювань, проводить аналіз та контроль за епідемічною ситуацією з кору та ефективністю заходів з імунопрофілактики, координацію заходів щодо організації моніторингу епідемічної ситуації в районі, взаємодію з органами виконавчої влади, закладами охорони здоров’я, спеціалістами різного профілю.

Як інформував завідувач Сторожинецького районного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» Віктор Шевченко, станом на 1 грудня 2018 року у Сторожинецькому районі підтверджено 93 випадки кору. З них 82,6 % – діти до 18 років. Кір зафіксовано у 19 населених пунктах району. Найбільше випадків підтверджено у селах Михальча, Великикй Кучурів, Нові Бросківці, Давидівка, місто Сторожинець.    

За підсумками засідання штабу прийнято рішення про посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи про небезпеку хвороби та необхідність вакцинації. Водночас прийнято рішення рекомендувати батькам дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади і школи і не щеплені від хвороби утриматися від відвідування закладів у період спалаху кору.  

Довідково:

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. 9 з 10 невакцинованих людей, які контактують з хворим, будуть заражені. Кір – один з головних причин дитячої смертності в світі. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір. Понад 800 000 – помирають від інфекції та її ускладнень. Це 314 смертей, 13 смертей за годину.

Кір, як і багато інших інфекцій, має циклічний розвиток: зростання захворюваності простежується кожні 5-6 років і від того, скільки людей вакциновані, буде залежати, чи пошириться захворювання серед населення.

ЩО РОБИТИ, АБИ НЕ ЗАРАЗИТИСЯ? Вакцинуватися. Одна доза вакцини дає захист на 95%, дві – на 99%. Імунітет з’являється через 21-28 днів після щеплення.

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок якого організм людини стає невразливим до захворювання. Щеплення проти кору здійснюють більш як 50 років. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.