Menu
Роздрібний акциз є одним з сегментів наповнення місцевих бюджетів на Буковині

Роздрібний акциз є одним з сегментів наповнення місцевих бюджетів на Буковині

By In Новини On 24.09.2020


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомили,  що впродовж січня – серпня 2020 року бюджети місцевих громад Чернівецької області за рахунок акцизного податку з реалізації підакцизних товарів в роздрібній торгівлі поповнились на 70,6 млн. грн. За серпень 2020 року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів сплатили до бюджетів територіальних громад 11,2 млн.грн.

За інформацією підрозділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів  Головного управління ДПС у Чернівецькій області, впродовж січня – серпня 2020 року, надходження до місцевих бюджетів плати за ліцензії на роздрібну торгівлю підакцизними товарами склали понад 10 мільйонів.

Загалом на даний час на Буковині діють 2103 суб’єкти господарювання, переважно фізичних осіб-підприємців, які є власниками 4645 ліцензій на реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів.   За несвоєчасну сплату чергового платежу з початку року призупинено дію 59 ліцензій.

«Сьогодні  сплата акцизного податку з роздрібного продажу до місцевих бюджетів напряму може контролюватися керівниками територіальних громад, адже акцизний податок з роздрібної торгівлі суттєво впливає на збільшення надходжень до місцевого бюджету. Загалом активна громадянська позиція усіх членів територіальних громад краю має посприяти тому, щоб представники підприємництва, котрі здійснюють реалізацію підакцизних товарів, робили це на рівні високої податкової культури. Від цього у виграші будуть усі, адже до бюджету надходитимуть належні податкові надходження від продажу легальної якісної продукції», – акцентував начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій  області Віталій Шпак.

 

ДПС Буковини: подання форми № 20-ОПП про об’єкти оподаткування в інфографіці

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з «Порядком обліку платників податків», затвердженим наказом МФУ від 09.12.2011 № 1588, шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП.

Слід знати, повідомлення за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 63.3 ст. 63 ПКУ).

У разі закриття відокремленого підрозділу, такий відокремлений підрозділ подає до контролюючого органу повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єктів оподаткування, а юридична особа – повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією про відкриття об’єктів оподаткування, що не припиняються із закриттям відокремленого підрозділу (п. 8.2 розд. VIIІ Порядку № 1588).

Так само подаються повідомлення і у разі передачі об’єкта відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи або якщо внаслідок організаційних чи інших змін об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за ф. № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі (п. 8.4 розд. VIIІ Порядку № 1588).

Відомості, зазначені в повідомленні за ф. № 20-ОПП, вносяться контролюючим органом до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб:

не пізніше наступного дня після отримання повідомлення за ф. № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі;

не пізніше 10 робочих днів від дня надходження до контролюючого органу в паперовій формі повідомлення за ф. № 20-ОПП.

У податковій службі Буковини наголошують, платники податків можуть переглянути інформацію про об’єкти оподаткування в приватній частині Електронного кабінету.

Та нагадують, порядок заповнення ф. № 20-ОПП визначений Пам’яткою для заповнення розділу 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (Додаток 10 до «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 № 1588).

 

COVID-19: перенесено строки подання звітів про підзвітні рахунки в рамках Угоди FATCA за 2019 податковий рік

У Головному управління ДПС у Чернівецькій області нагадують фінансовим агентам про зміну строків подання звітів про підзвітні рахунки відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки за  2019 рік.

З метою забезпечення реалізації міжнародних зобов’язань України відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) (далі – Угода FATCA Державна податкова служба України повідомила про отримання від Міністерства фінансів України такої інформації.

На офіційному сайті  Служби внутрішніх доходів США опубліковане повідомлення про перенесення у зв’язку з COVID-19 строків подання звітів про підзвітні рахунки в рамках Угоди FATCA за 2019 податковий рік для компетентних органів країн, що звітують за моделлю IGA 1, до яких відноситься і Україна, на період до 31 грудня 2020 року. Повідомлення опубліковане за посиланням: https://www.irs.gov/newsroom/irs-grants-extension-of-time-to-file-fatca-information-returns.

Крім цього, листом від 07.08.2020 Міністерство фінансів США повідомило, що відповідно до постанов Мінфіну США (TD 9610, 78 Fed. Reg. 5873) термін подання звітів для всіх звітуючих країн, у тому числі для України, подовжено до 31 грудня 2020 року.

Більш детально на офіційному сайті за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/434025.html

 

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.