Menu
Розпорядження Сторожинецької районної державної адміністрації від 20 травня 2019 року №105 «Про попередження виникнення нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Сторожинецького району Чернівецької області у весняно-літній період 2019 року»

Розпорядження Сторожинецької районної державної адміністрації від 20 травня 2019 року №105 «Про попередження виникнення нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Сторожинецького району Чернівецької області у весняно-літній період 2019 року»

By In Новини, Розпорядження On 20.05.2019


Керуючись статтями 6, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», відповідно до розпорядження Президента України від 14 липня 2001 року № 190/2001-рп «Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах», Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2002 року № 264 (із змінами), Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року  № 301, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 травня 2017 року за № 566/30434, на виконання розпорядження Чернівецької обласної  державної адміністрації від 19 квітня 2019 року № 398-р «Про попередження виникнення нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Чернівецької області у весняно-літній період 2019 року», з метою запобігання загибелі людей на водних об’єктах району  у весняно-літній період 2019 року:

 1. Рекомендувати Сторожинецькій, Великокучурівській, Красноїльській, Чудейській об’єднаним територіальним громадам та виконавчим комітетам сільських рад району:

1) забезпечити створення позаштатних рятувальних команд з числа підготовлених місцевих жителів відповідно до розділу ІІІ Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року № 301, які мають власні плаваючі засоби та розробити графіки їх чергування;

2) рекомендувати керівникам підприємств, організацій та установ, які мають і використовують плаваючі засоби, провести їх щорічний технічний огляд;

3) вжити заходів щодо обладнання і утримання рятувальних постів, забезпечити їх приміщеннями та рятувальними засобами за рахунок підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, які використовують водні об’єкти з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку людей, та зобов’язати організаторів масових заходів, які відповідають за охорону життя людей у межах закріпленої ділянки водної поверхні у визначеному місці, забезпечити їх безпеку відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України;

4) провести семінар-нараду з представниками суб’єктів господарювання, у власності яких є земельні ділянки з прилеглим водним простором, призначені для організації місць масового відпочинку на воді (пляжів, санаторіїв, баз відпочинку, розважальних та оздоровчих закладів біля води, у тому числі дитячих, водних атракціонів, баз стоянок маломірних плавзасобів, пунктів прокату плавзасобів, водогосподарських об’єктів тощо).

 

 1. Рекомендувати Сторожинецькому районному відділу лабораторних досліджень ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» та управлінню Держпродспоживслужби в Сторожинецькому районі відповідно до компетенції забезпечити проведення обстеження місць масового відпочинку населення на водних об’єктах та надати узагальнену інформацію головному спеціалісту з питань надзвичайних ситуацій апарату районної державної адміністрації Сеник І.В.

 

 1. Рекомендувати Сторожинецькому відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області забезпечити дотримання громадського порядку в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах району.

 

 1. Рекомендувати Сторожинецькому районному сектору Управління ДСНС України у Чернівецькій області:

1) здійснити протягом травня – червня поточного року обстеження місць масового відпочинку на воді, визначених Сторожинецькою районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування району (пляжів, баз відпочинку, розважальних та оздоровчих закладів біля води, у тому числі дитячих, водних атракціонів, баз стоянок маломірних плавзасобів, пунктів прокату плавзасобів тощо) водогосподарських об’єктів, у тому числі водних об’єктів, які не визначені органами виконавчої влади як місця масового відпочинку на водних об’єктах, та інформувати про стан їх готовності до початку купального сезону;

2) провести обстеження дна акваторії водних об’єктів, відведених для купання людей і очищення від сторонніх предметів, у межах району – водолазами Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Чернівецькій області. Після закінчення водолазних робіт розробити паспорт пляжу з відповідними додатками згідно з Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України;

3) постійно проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу в місцях масового відпочинку на воді (пляжів, баз відпочинку, розважальних та оздоровчих закладів біля води, у тому числі дитячих, водних атракціонів, баз стоянок маломірних плавзасобів, пунктів прокату плавзасобів, водогосподарських об’єктів тощо);

4) перевірити рятувально-водолазне спорядження, плаваючі засоби, провести інструктажі особового складу;

5) забезпечити утримання у постійній готовності спеціальної автомобільної техніки та інших засобів швидкого реагування на випадок проведення невідкладних рятувальних заходів на водоймах району.

 

 1. Відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації та рекомендувати відділам освіти Сторожинецької, Великокучурівської, Красноїльської, Чудейської об’єднаних територіальних громад:

1) організувати проведення комплексу занять та інструктажів в установах та закладах освіти з доведенням правил поведінки на воді та порядку надання першої медичної долікарської допомоги потерпілим на воді;

2) протягом травня поточного року на батьківських зборах у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах розглянути питання організації безпечного відпочинку дітей на водних об’єктах району під час літніх канікул.

 

 1. КНП «Сторожинецька ЦРЛ», КНП Сторожинецькому районному центру ПМСД організувати проведення інструктажів-навчань для обслуговуючого персоналу підприємств риборозведення, закладів громадського харчування біля води щодо методики надання першої долікарської допомоги потерпілим на воді.

 

 1. Відділу організаційного забезпечення та з питань внутрішньої політики апарату районної державної адміністрації, рекомендувати КНП «Сторожинецька ЦРЛ», КНП Сторожинецькому районному центру ПМСД спільно з Сторожинецьким районним сектором Управління ДСНС України у Чернівецькій області через засоби масової інформації своєчасно доводити до населення інформацію про правила поводження людей на водоймах та заходи, що вживаються для зменшення ризику ймовірності виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загибеллю людей на воді, а також методи надання першої медичної долікарської допомоги потерпілим на воді.

 

 1. Про виконання зазначених заходів інформувати районну державну адміністрацію в термін до 23 травня 2019 року.

 

 1. Головному спеціалісту з питань надзвичайних ситуацій апарату районної державної адміністрації Сеник І.В. надати узагальнену інформацію про виконання зазначених заходів управлінню цивільного захисту населення обласної державної адміністрації в термін до 25 травня 2019 року.

 

 1. Відділу організаційного забезпечення та з питань внутрішньої політики апарату районної державної адміністрації забезпечити опублікування цього розпорядження на офіційному веб-сайті Сторожинецької районної державної адміністрації.

 

 1. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Ковальчук Д.М.

 

 

Голова районної

державної адміністрації                                         Я. БАРТОШ


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.