Menu
Розвиток аграрного сектору району в 2015 році

Розвиток аграрного сектору району в 2015 році

By In Агропромисловий комплекс району, Новини On 20.11.2015


geografica.net.ua

geografica.net.ua

Як інформує управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, основою життя регіону та добробуту її громадян є аграрний сектор, в якому задіяно близько 26 тисяч особистих селянських господарств, 64 фермерських господарства, 12 агроформувань, 3 переробних підприємства.

За біопродуктивним потенціалом земельних угідь, погодно-кліматичними умовами Сторожинецький район не можна віднести до провідних районів нашої області. Проте, зусиллями та стараннями аграріїв забезпечується виробництво сільськогосподарської продукції на рівні середньо обласних показників, що забезпечує потребу жителів району в основних продуктах харчування та створює умови для само зайнятості сільського населення.

В 2015 році аграрне виробництво відбувалось в умовах 2-3 кратного здорожчання матеріальних ресурсів (енергоносії, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, комплектуючі) та тривалої засухи (53% опадів), що зумовило здорожчання продукції, зниження урожайності пізніх культур, зниження продуктивності тварин, а в кінцевому результаті – до зменшення дохідності товаровиробників.

У звітному періоді всіма категоріями господарств оброблялось 31100 га. ріллі, з яких 4725 га.  – сільськогосподарськими підприємствами, що на 196 га. більше ніж торік. Це відбулося в селах Давидівка, Банилів Підгірний, Верхні Петрівці та інших.

В 2016 році очікується збільшення оброблюваних земель в м.Сторожинець, селах Нові Бросківці, Снячів, Бобівці та інших.

Дотримання технологічних вимог, сприятливі весняно-літні умови забезпечили одержання рекордного урожаю ранніх зернових культур, кожний гектар яких видав від 40 до 50 ц.  з гектара.

Недостача вологи суттєво вплинула на недобір урожаю пізніх культур. В середньому з 1 га. зібрано 41,6 ц. кукурудзи на зерно, 20 ц. соняшнику,15 ц. сої, 120 ц. картоплі, 130 ц. овочів, 47 ц. плодів.

Серед сільськогосподарських підприємств найкращих показників досягнуто в ТОВ «Мрія Глибоччини» (урожайність озимої пшениці – 42 ц./га), ТОВ «УПГ АГРО» (урожайність сої – 28 ц./га.), ФГ «Полонина -Агро» (урожайність соняшнику – 20 ц./га), ФГ «Михальчанський лан» (урожайність картоплі – 150ц./га).

Виробництво сільськогосподарської продукції в 2015 році забезпечило виконання балансів попиту та пропозицій основних продуктів харчування.

Низькі закупівельні ціни на тваринницьку продукцію вплинули на зменшення поголів’я сільськогосподарських тварин в особистих селянських господарствах. В порівнянні із 2014 роком  поголів’я ВРХ зменшилось на 2619 голів, свиней – на 1949 голів, овець та кіз – на 1697 голів, птиці – на 3695 голів, що зумовлює зменшення обсягів виробництва м’яса та молока.

В районі продовжують функціонувати 3 сільськогосподарські кооперативи, 15 пунктів штучного осіменіння тварин, 8 пунктів заготівлі молока. Існуючими службами забезпечено належну епідеміологічну ситуацію у тваринництві.

За оренду земельних часток (паїв) товаровиробниками виплачено 1578 тис. грн. орендної плати. В рамках соціального партнерства місцевим громадам надано благодійної допомоги на суму 160 тис. грн.

На сьогоднішній день в районі завершуються осінньо-польові роботи. Під урожай 2016 року всіма категоріями господарств посіяно 1405 га озимих культур, проведено оранку на зяб на 65% відведених площ.

Проблемними залишаються питання пошуку інвесторів для відновлення роботи ТОВ «СКП «Молочний край», повернення виробництва тваринницької продукції ТОВ «УПГ-Панка» та ТОВ «Спаське», розширення ринків збуту ПП «Сторожинецький м’ясокомбінат».

В умовах постійних реформ і змін селянин залишається найбільш стабільним і послідовним, само зайнятим виробником, плекає надію на кращі часи і змушений спиратися тільки на власні сили.

Є сподівання, що закупівельні ціни на зовнішніх ринках підвищаться, розпочаті реформи знайдуть своє логічне завершення, погодні умови будуть більш сприятливі для сільськогосподарського виробництва.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.