Menu
Рятувальники закликають громадян не спалювати суху траву

Рятувальники закликають громадян не спалювати суху траву

By In Новини On 23.04.2020


Як повідомляють у Сторожинецькому районному секторі Управління ДСНС України у Чернівецькій області, із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. Вогонь знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності. Через масові підпали трави навесні забрудненість повітря димом виявляється не менш високою, ніж забрудненість повітря навіть від найсильніших пожеж на торфовищах. Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки:

  • не кидайте непогашені сірники або цигарки;
  • перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі метра;
  • не залишайте непогашеного вогнища, залийте його водою, не відходьте від нього доти, доки йтиме дим або пар;
  • якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я;
  • якщо пожежа набрала сили, і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте до оперативно-рятувальної служби за номером 101.

Отже, основні заходи пожежної без­пеки нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, але їх своєчасне й ре­тельне виконання дозволить вберегтися від біди.

Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.