Menu
Що робити з кредитом під час карантину?

Що робити з кредитом під час карантину?

By In Новини, Роз'яснення On 27.04.2020


«У сучасному світі, коли позичальник звертається до кредитора, той відразу ж звертається до кредитної історії. Якщо вона «погана”, то можлива відмова в кредиті. Якщо історія хороша, то умови видачі, швидше за все, будуть кращими. Тому зараз хороша кредитна історія – це важливо”. Про це інформує відділ “Сторожинецьке бюро правової допомоги».

16 березня 2020 року був ухвалений закон про підтримку позичальників на період карантину. Він до 30 квітня 2020 року звільняє від штрафів і пені за прострочення виплат за споживчими кредитами. Це стосується як банківських позик, так і онлайн-кредитів у МФО.
Внесено зміни до ЗУ «Про споживче кредитування». Вони передбачають, що в разі прострочення платежів в період з 10.03.2020 до 30.04.2020 боржники звільняються від сплати пені та штрафів. НБУ також заявив про те, що в період карантину позичальники можуть не виплачувати й іпотеку.
Варто зазначити, що за несплату кредиту та відсотків (від них ніхто не звільняв) в період карантину не штрафуватимуть. Але сам факт цього може зіпсувати кредитну історію. Якщо виникне прострочення по кредиту, воно потім не зникне. Нівелюються тільки штрафи і пені. Тому кредитори будуть, швидше за все, передавати інформацію про наявність прострочення в кредитні бюро. Відповідно, це буде відбиватися в кредитній історії позичальника.
Позбавити від прострочень зможуть «кредитні канікули» , автоматом вони надаватися не будуть – потрібно звернутися в банк. На них можуть претендувати громадяни і бізнес, які зіткнулися з фінансовими труднощами через карантин. Після карантину все буде працювати так, як раніше, потім треба знову входити в звичайний режим. Навіть в пільгових умовах кредити залишаються кредитами і за них треба буде платити відсотки. Це означає, що банки будуть всіляко намагатися стягнути з клієнтів борги. І це логічно. Банки в період кризи опиняються «між двох вогнів», оскільки кредитують залученими коштами – тобто депозитами.
Тому з банками потрібно буде домовлятися: чи зможете ви платити хоч щось, чи не зможете взагалі. Один з варіантів в такій ситуації – реструктуризація боргу, яку можна обговорити з банком. Це зміна умов кредитного договору з метою зменшити щомісячний платіж.
  Найпопулярніший спосіб реструктуризації – пролонгація. Це, звичайно, полегшить навантаження на бюджет, але в підсумку, швидше за все, призведе до додаткових витрат. Умови реструктуризації, як правило, для клієнта невигідні в перспективі. Банк може зменшити регулярний платіж за рахунок тільки тіла кредиту. У підсумку продовжує строк кредитування, клієнт буде довше платити відсотки, що істотно здорожує кредит.
Проте якщо обирати між «не платити взагалі» і реструктуризацією, то краще обрати другий варіант. Це дозволить зберегти позитивну кредитну історію, що вкрай важливо для тих, хто планує кредитуватися в майбутньому.
Зменшити регулярний платіж можна і за рахунок скорочення процентної ставки. Однак на такий спосіб реструктуризації банки йдуть вкрай неохоче.

Також Сторожинецьке бюро правової допомоги нагадує як отримати правову допомогу дистанційно:

 зателефонувати на нашу гарячу лінію 0800-213-103 або  за номерами тел.. +380986495139; +380997373610

 поставити запитання в месенджер нашої фейсбук-сторінки

https://www.facebook.com/Chernivtsi.LegalAid/

 прийти в дистанційний пункт доступу і проконсультуватися через Skype-зв’язок з нашим юристом

 написати на електронну пошту Сторожинецького бюро правової допомоги

storozhynetske@legalaid.cv.ua

    скористатися правничою вікіпедією https://wiki.legalaid.gov.ua

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.