Menu
СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ РОЗПОВІВ ПРО ОПИТУВАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ РОЗПОВІВ ПРО ОПИТУВАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

By In Новини On 19.02.2021


МОН постійно моніторить якість освіти під час дистанційного навчання. Це дає можливість розуміти переваги і недоліки такої форми навчання, оперативно реагувати на виклики. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«У лютому Держслужба якості освіти провела чергове анонімне онлайн-опитування серед учасників освітнього процесу. В ньому взяли участь понад 273 тисячі освітян, учнів 9-11 класів та батьків. Респонденти вказують, що цього навчального року відбулися значні зміни щодо підвищення якості змішаної та дистанційної форм навчання. І учні, і батьки, і педагоги відзначили позитивні тенденції в організації такого навчання», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр розповів, що учасники освітнього процесу повідомили наступне.

  1. Розклад навчальних занять в основному був більш чітким і зрозумілим (86% учнів зазначили це у своїх відповідях). Переважна більшість керівників шкіл (68%) вказали, що організація дистанційного навчання не потребувала внесення значних змін до розкладу навчальних занять, а 92% батьків зауважили, що систематично отримували інформацію про можливі зміни в розкладі уроків.
  2. 80% педагогів, 58,4% керівників шкіл та 51% учнів зазначили, що їхні заклади освіти використовували одну електронну платформу під час дистанційного навчання. Крім того, керівники шкіл вказали, що організовують єдиний інформаційний простір переважно на безкоштовних платформах: G Suite for Education, Google Classroom, Microsoft Teams, Human, Moodle тощо.
  3. Результати опитування керівників ЗЗСО дають підстави стверджувати, що більше половини закладів освіти (54,3%) систематично використовують матеріали, розміщені на платформі для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів «Всеукраїнська школа онлайн». 31% опитаних вчителів систематично використовували матеріали, розміщені на платформі, а 47,3% педагогів – періодично.

«Вкотре хочу подякувати освітянам за те, що докладають максимум зусиль для належного навчання наших дітей. Також вдячний батькам наших школярів за співпрацю та всебічну підтримку освітнього процесу в умовах карантинних обмежень», – наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, МОН активно долучається до проєктів цифрової трансформації у ключових сферах. Система управління проєктами від Мінцифри налічує вже 94 проєкти цифровізації в Україні за різними напрямами.

Сайт МОН України


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.