Menu
Шановні буковинці! Відеоуроки від податкової можна переглянути на ютуб-каналі ДПС! Підписуйтеся !

Шановні буковинці! Відеоуроки від податкової можна переглянути на ютуб-каналі ДПС! Підписуйтеся !

By In Новини, Роз'яснення On 01.04.2020


Оформлення запиту щодо отримання відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків:https://youtu.be/_SKY0auOjSk

Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи: https://www.youtube.com/watch?v=SuFkpDOosB8

Заповнення квартальної декларації фізичними особами-платниками єдиного податку, які перебувають на ІІІ групі за посиланнями: https://www.youtube.com/watch?v=YOhECvfE0Z4

 

Питання відтермінування декларування доходів буковинцями розглянули під час «гарячої лінії» 25 березня

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області відзначають, що проведення такого спілкування викликано необхідністю інформування  про законодавчі зміни до норм ПКУ. Оскільки 18.03.2020 набрав чинності  Закон України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ* «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

Детальніше за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/413846.html

 

“Спрощенці” мають право на період відпустки не сплачувати єдиний податок

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі. Заяви можна надсилати на електронні адреси Центрів обслуговування платників податкових органів області.

У податковому відомстві наголошують, з метою уникнення порушення термінів сплати авансових платежів доцільно подавати до органу податкової служби заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.

Важливо : платникам єдиного податку усіх груп, які використовують найманих працівників, не передбачено звільнення від сплати єдиного податку на період відпустки.

Щодо єдиного соціального внеску (ЄСВ) то платник єдиного податку (якщо він – не пенсіонер або не інвалід)  також не звільняється від сплати. Сплачує за всі місяці,у тому числі і за місяць відпочинку.

Крім того, на період щорічної відпустки підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, не звільняються від сплати інших податків і зборів, платниками яких вони є.

Зазначена норма передбачена п. 295.5 ст. 295, п.п. 298.3.2 ст. 298 Податкового кодексу України.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.