Menu
Сім’ї переселенців зможуть отримувати щомісячну адресну допомогу в розмірі 2,4 тисячі гривень

Сім’ї переселенців зможуть отримувати щомісячну адресну допомогу в розмірі 2,4 тисячі гривень

By In Інформація для переселенців, Новини, Роз'яснення On 10.10.2014


doplataДержава розробила механізм надання пенсій і соціальних виплат людям, які змушені були переїхати з окупованого Криму та зони проведення АТО.

Сьогодні наша країна зіткнулася з цілим рядом проблем, пов’язаних з окупацією Криму та російською агресією на сході України. Найбільш гострими стали соціальні питання, що стосуються наших громадян, які були змушені покинути свої будинки. Як заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, кількість офіційно зареєстрованих переселенців із зони проведення антитерористичної операції вже досягла 350 тисяч. Крім того, багатьом людям довелося виїхати з Криму. Усім їм потрібно десь жити, працювати, вчитися, отримувати пенсії та соціальні виплати. За останній час держава зробила чимало кроків для вирішення цих нагальних проблем. Тим часом багато переселенців не знають про свої права та діючі програми.

Незабаром запрацює єдиний реєстр обліку біженців

Нещодавно при Адміністрації президента України було створено центр з надання допомоги постраждалим в зоні АТО та координації міжнародної допомоги для цих цілей. За словами радника президента Ольги Богомолець, зараз в центрі активно ведеться робота зі створення бази даних тих, хто постраждав, загинув або втратив зв’язок з родичами. Для реалізації проекту групи волонтерів працюють в різних регіонах України і безпосередньо в зоні АТО.

Щоб вирішити проблеми переселенців, уряд прийняв ряд постанов. Так, найближчим часом Міністерство соціальної політики України створить і буде вести єдину інформаційну базу даних про взятих на облік осіб, які переїхали з тимчасово окупованої території України і районів проведення антитерористичної операції. За словами міністра соціальної політики Людмили Денисової, це робиться для отримання достовірної інформації про кількість і потреби переміщених осіб в цілому по Україні.

Передбачається, що переселенцям з Криму та зони АТО видаватимуть довідки про постановку на облік. Для отримання такого документа громадянам, які досягли 18-річного віку, потрібно звернутися особисто або через законного представника із заявою та копією паспорта в органи соціального захисту населення за місцем перебування. Довідку обіцяють видати безкоштовно прямо в день подачі заяви.

У разі відсутності документа, що посвідчує особу, переселенець повинен повідомити про це до територіального підрозділу Державної міграційної служби, який в одноденний термін оформить тимчасове посвідчення.

При цьому істотно спрощено процедуру надання довідок людям, які проживають в місцях масового поселення: громадяни зможуть отримати довідки безпосередньо там, де перебувають.

Людмила Денисова підкреслила, що в роботі над створенням реєстру переселенців особливо цінним для України став досвід Грузії, що зіткнулася з аналогічними проблемами в 90-х і 2000-х роках. В свою чергу, Георгій Вашадзе, який брав безпосередню участь у створенні грузинської системи реєстрації внутрішньо переміщених осіб, заявив: експерти готові поділитися набутим досвідом. За його словами, в 2008 році, в перші десять днів після початку збройного протистояння в Південній Осетії, з регіону виїхали 137 тисяч місцевих жителів. Тоді було вирішено створити онлайн-систему реєстрації переселенців. В результаті грузинській владі вдалося налагодити облік внутрішньо переміщених осіб і забезпечити їх усім необхідним.

Фінансову допомогу виплачуватимуть людям, які зареєструвалися в органах соціального захисту населення

Створення реєстру є одним з етапів щодо забезпечення фінансової підтримки переселенців. Адже 1 жовтня уряд прийняв постанову, яка передбачає надання таким громадянам щомісячної адресної допомоги.

Отже, згідно з постановою адресна допомога призначається особам, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, і виплачується з дня звернення протягом певного періоду – не більше шести місяців.

Передбачена допомога в таких розмірах:

– непрацездатним громадянам (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 гривні на людину (члена сім’ї);

– працездатним – 442 гривні на людину (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї, але не може перевищувати 2 тисячі 400 гривень.

За словами міністра соцполітики, механізм виплати щомісячної адресної допомоги передбачає, що працездатна людина не повинна стати утриманцем на забезпеченні держави. Тому, якщо у складі сім’ї, якій буде призначено допомогу, є особи працездатного віку, які протягом двох місяців з дня оформлення допомоги не влаштувалися на роботу, в тому числі за сприяння Державної служби зайнятості, або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України або в районах проведення АТО, але фактично не працюють, розмір допомоги для них на наступні два місяці буде зменшений на 50 відсотків, а потім виплата і зовсім припиниться.

Відзначимо, що допомога буде зараховуватися на банківський рахунок уповноваженого представника сім’ї.

Для отримання грошей необхідно подати до органів соціального захисту населення такі документи:

– заяву;

– паспорт громадянина України;

– копії свідоцтв про народження дітей та свідоцтва про шлюб;

– довідки всіх членів сім’ї про постановку на облік осіб, переміщених з тимчасово окупованої території України і районів проведення антитерористичної операції;

– письмову згоду в довільній формі на виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів родини.

Сьогодні немає технічної можливості перерахувати пенсії в міста, що знаходяться під контролем бойовиків

Також Кабінетом міністрів України прийнято постанову «Про особливості реалізації конституційних прав окремих категорій застрахованих осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань».

Як зазначила Людмила Денисова, люди, які переселилися з тимчасово окупованої території і районів АТО, залишили роботу і дім, тому не можуть отримати гарантовані державою і здійснювані роботодавцем страхові виплати. Зокрема, це допомога по тимчасовій непрацездатності (в тому числі пов’язаної з нещасним випадком на виробництві) і допомога по вагітності та пологах. Тому для відновлення прав застрахованих осіб було прийнято рішення про те, що громадяни, які перебувають або перебували у трудових відносинах і виїхали з окупованої території Криму і районів АТО, можуть розраховувати на матеріальне забезпечення та соціальні послуги безпосередньо за фактичним місцем проживання – в місцевих органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Причому якщо у людини немає необхідних документів, що підтверджують право на такі виплати та соціальні послуги, матеріальне забезпечення призначать за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У разі відсутності в реєстрі окремих відомостей про застрахованого він отримуватиме допомогу у мінімальному розмірі, встановленому вищевказаними фондами, поки не надійде необхідна інформація і не здійснять у зв’язку з цим перерахунок виплат.

Не менш важливою є проблема виплати пенсій. За словами Людмили Денисової, на жаль, сьогодні немає технічної можливості перераховувати пенсії в міста, які знаходяться під контролем бойовиків. Там не працюють ні банки, ні поштові відділення, а спроба доставляти гроші через кур’єрів закінчилася трагедією. Терористи пограбували і вбили цих людей.

При цьому пенсії тим літнім людям, хто зміг виїхати із зони конфлікту, нараховуються та виплачуються у звичайному порядку за місцем тимчасовогопроживання. Досить звернутися до відділення Пенсійного фонду та переоформити документи. Сьогодні понад 130 тисяч пенсіонерів отримують пенсії в населених пунктах, куди змушені були переселитися. Людмила Денисова підкреслила, що затримок з виплатами не буде, так як з бюджетом Пенсійного фонду проблем немає.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

З усіх питань, що стосуються соціальних виплат, поселення і пошуку роботи, люди, які переїхали із зони АТО, можуть цілодобово звертатися за телефоном урядової гарячої лінії: 0-800-507-309. Допоможуть з вирішенням проблем, пов’язаних з соціальним забезпеченням, і в Міжвідомчому координаційному штабі України. Номери телефонів: 101 (зі стаціонарного або мобільного), (044) 247-30-02, (044) 247-32-92. Адреса штабу: Київ, вул. Гончара, 55а. Є інформація і на сайті vpo.gov.ua.

При Державній міграційній службі працює гаряча лінія: (044) 278-50-30. Номер гарячої лінії центру «Паспортний сервіс»: (044) 392-01-94. Інформація для людей, вимушених покинути свої будинки, є й на сайті www.dmsu.gov.ua (на головній сторінці розміщений банер «Інформація для внутрішньо переміщених осіб».

Номер гарячої лінії служби зайнятості: 0-800-50-50-60. Також необхідну інформацію можна знайти на сайті центру: www.dcz.gov.ua . Крім того, всі існуючі сьогодні вакансії розміщені на порталі trud.gov.ua. Доступ до бази даних безкоштовний.


About the Author

keraparat.stor

Comments are closed here.