Menu
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ: ПРО ТИМЧАСОВУ ЗАЙНЯТІСТЬ

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ: ПРО ТИМЧАСОВУ ЗАЙНЯТІСТЬ

By In Новини, Роз'яснення On 26.06.2019


Одним із важливих напрямків у роботі Державної служби зайнятості щодо реалізації активних програм зайнятості є організація робіт тимчасового характеру.

Ці роботи організовуються з метою тимчасової зайнятості безробітних громадян та їх матеріальної підтримки в період пошуку роботи. Для учасників таких робіт крім матеріальної зацікавленості є інші «плюси»: праця в колективі, прагнення до зміни соціального статусу та пошуку постійної зайнятості.

Роботи тимчасового характеру є економічно вигідними для всіх сторін, що задіяні у цьому процесі, адже на будь-якому підприємстві виникає потреба у виконанні певних видів термінових або незапланованих робіт у стислі строки. Залучення ж додаткової робочої сили з числа безробітних громадян, які перебувають на обліку в службі зайнятості, дозволяє роботодавцям, не відволікаючи кваліфікований персонал від основного виробничого процесу, вирішувати нагальні виробничі завдання.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб роботодавцями організовуються строком до шести місяців роботи, що носять тимчасовий характер. Для організації таких видів робіт тимчасового характеру не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії.

З безробітними, які залучаються до виконання робіт тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Також, на період участі в тимчасових роботах за безробітними зберігається право на виплату допомоги по безробіттю.

Таким чином, роботи тимчасового характеру сьогодні – це корисна і взаємовигідна справа: дієва допомога роботодавцям, реальна підтримка незайнятих громадян у період пошуку роботи, надійний шлях до їхньої постійної зайнятості.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.