Menu
Сьогодні нагороджували сумлінних платників податків Чернівецької області

Сьогодні нагороджували сумлінних платників податків Чернівецької області

By In Новини On 18.12.2019


В приміщенні Головного управління ДПС у Чернівецькій області відбулася урочиста церемонія нагородження переможців регіонального туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків-2018», що проводиться Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України». Найкращих визначила постійно діюча обласна рейтингова комісія у відповідності до встановлених критеріїв.

Зокрема, у Рейтингу беруть участь підприємства трьох категорій – великі, середні, малі. Вагому роль в оцінюванні відіграють не абсолютні, а відносні показники ефективності роботи підприємств. Кандидати на перемогу в Рейтингу повинні продемонструвати високі досягнення щодо повноти та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання податкової дисципліни, кількості офіційно працевлаштованих осіб, розміру середньомісячної заробітної плати по підприємству, суми коштів, витрачених на соціальні програми та благодійні акції тощо.

В урочистостях взяли участь заступник голови Чернівецької ОДА Ігор Богатирець; Міський голова Олексій Каспрук; Голова ВГО АППУ Грігол Катамадзе; в.о.начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Борис Акіменко та члени ради ТВ ВГО АППУ в Чернівецькій області.

Серед нагороджених 18 підприємств Буковини.

Після завершення урочистостей Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» спільно з Територіальним відділення АППУ в Чернівецькій області провела засідання за «круглим столом» з представниками органів виконавчої влади та українського бізнесу з питань обговорення: проекту нового Податкового кодексу Розвитку, підтриманого Українською Радою Бізнесу, яка об’єднує майже 80 громадські організації; Концепції Доктрини економічної безпеки України, розробленої авторським колективом експертів аналітичних центрів: Інститутом соціально-економічної трансформації, Українського інституту майбутнього та Центру соціально-економічних досліджень CASE України.

 

Роботодавці та бізнес Буковини сплатили на фінансування соціальних заходів понад 2,9 мільярдів гривень єдиного внеску

Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що за січень-листопад 2019 року платники Буковини сплатили 2,9 млрд.грн. єдиного соціального внеску. Це на 0,5 млрд.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року, темп приросту склав 20,0 відсотків. Сплата єдиного внеску у листопаді склала 275 мільйонів гривень, що 29 мільйонів більше, ніж торік. Індикативне завдання за одинадцять місяців виконано, додатково до державних цільових фондів надійшло 24 мільйони гривень ЄСВ.

Найбільші суми єдиного внеску спрямували підприємства і підприємці міста Чернівці – 1 мільярд 701,7 мільйонів гривень. Від платників Сторожинецького  району надійшло 176,3 мільйони гривень, Сокирянського – 152,1 мільйонів гривень, Кіцманського – 142,6 мільйонів гривень, Глибоцького – 140,9 мільйонів гривень, Новоселицького -134,9 мільйонів гривень, Вижницького – 125,1 мільйонів гривень, Хотинського – 105 мільйонів гривень, Заставнівського – 88,5 мільйонів гривень, Кельменецького – 63,9 мільйонів гривень, Путильського – 61,7 мільйонів гривень, Герцаївського – 55,2 мільйонів гривень.

У податковій службі Буковини зазначають, що контроль за дотриманням податкового законодавства з реалізації державної політики в адмініструванні єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальної допомоги є одним із пріоритетних напрямків діяльності відомства.

Нагадуємо, адміністрування єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) регламентується Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI, який визначає, що платники ЄСВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.

Складання та подання звітності з ЄСВ регламентується Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, який затверджений наказом Міністерства фінансів від 14.04.2015 р. № 435 зі змінами.

Чинним законодавством визначено, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника одночасно зобов’язань зі сплати ЄСВ, зобов’язань по сплаті податків та інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами – сплата єдиного внеску виконуються в першу чергу і має пріоритет перед усіма іншими, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.