Menu
Сплата податків: фізичні особи – буковинці сплатили торік податків більше як 3,2 млрд гривень

Сплата податків: фізичні особи – буковинці сплатили торік податків більше як 3,2 млрд гривень

By In Новини, Роз'яснення On 14.01.2020


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що у 2019 році буковинці зі своїх доходів та майна, як рухомого так і нерухомого, сплатили 3206,2 млн. грн. тоді як у 2018 році  2816,3 млн.грн  (+389,9 млн. грн.)

Зокрема,  податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати та інших доходів надійшло майже 2775,3 млн. грн. проти 2323,6 млн. грн.  у 2018 -му.

Надходження єдиного податку від фізичних осіб – підприємців області склали понад 380,1 млн. грн., що на 80,0 млн. грн. перевищує сплату у 2018 році.

Власники землі та землекористувачі поповнили місцеві бюджети на 104,8 млн. грн, а власники нерухомості на 24,4 млн. грн. Відповідно ріст до позаминулого року (+10,0 млн. грн.) та (+7,3 млн. грн.)

Також, збільшили надходження і власники транспортних засобів з 1,5 млн. грн. до 1,7 млн. грн.

 

Податкова знижка: витрати на переобладнання транспортного засобу

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, платник податку на доходи фізичних має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО, зокрема у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива (пп. 166.3.7 ст. 166 ПКУ).

При цьому пп. 166.4.2 ст. 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Алгоритм нарахування податкової знижки у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу розраховується так:

– визначається база оподаткування ПДФО з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ. При цьому інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця;

– на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки;

– розраховується сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язані у зв’язку з використанням права на податкову знижку шляхом різниці між базою оподаткування та понесеними платником ПДФО витратами в зв’язку з переобладнанням транспортного засобу, помноженої на ставку ПДФО;

– здійснюється порівняння розрахункової суми ПДФО із сумою ПДФО, фактично утриманої із заробітної плати за рік.

У разі якщо сума ПДФО, утримана із заробітної плати перевищує розраховану суму ПДФО, то така сума підлягає поверненню платнику ПДФО. При цьому відповідно до п. 179.8 ст. 179 ПКУ сума, що має бути повернута, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Нагадуємо, що податкову знижку за 2019 рік платники мають право отримати по 31 грудня 2020 року (включно).

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.