Menu
Сторожинеччина в числі лідерів Буковини за показниками соціально-економічного розвитку

Сторожинеччина в числі лідерів Буковини за показниками соціально-економічного розвитку

By In Інформаційні матеріали, Агропромисловий комплекс району, Новини On 26.02.2013


рейтингСторожинеччина посіла друге місце в області за показниками соціально-економічного розвитку у 2012 році.

Про це під час колегії районної державної адміністрації повідомила начальник управління економічного розвитку та інфраструктури Ніна Гладка.

За її словами результати рейтингу свідчать про стабільний та послідовний розвиток району за останній рік, адже Сторожинеччина серед інших районів області вже посідала друге місце за підсумками роботи першого кварталу 2012 року та перше місце за результатами півріччя. До цього у 2011 році район знаходився лише на восьмій сходинці обласного рейтингу.

Загалом, впродовж 2012 року діяльність  районної державної адміністрації, її відділів та управлінь спрямовувалася на якісне покращення економічної ситуації, ефективне використання  фінансових ресурсів, поліпшення  умов підприємницької діяльності та вирішення проблем у соціальній сфері.

Завдяки спільним діям усіх гілок влади, керівників підприємств, установ та організацій району в минулому році вдалося досягти  росту більшості показників, які характеризують економічний і соціальний стан розвитку Підгір’я.

Таким чином, у сфері промисловості забезпечено зростання темпів виробництва. Зокрема, за 12 місяців  виготовлено товарної продукції в діючих цінах на загальну суму  102,9 млн. грн. проти 82,8 млн. грн. у 2011 році, що свідчить про темп росту у 124,2 %.

Також, за згаданий період зріс обсяг реалізованої промислової продукції з 101,5 млн. грн. у 2011р. до 126,4 млн. грн. У 2012р.

За цим показником впродовж року району вдалося обійти Хотинський та Заставнівський райони та покращити власне рейтингове місце.

Найвищих темпів росту до минулого року досягли підприємства – МП «Сторожинецький м’ясокомбінат», НВП «Консо», Держспецлісгосп АПК, МП «Скіф», Красноїльський ДОК, МПП «Веселка» та Сторожинецький держлісгосп.

Упродовж звітного періоду владою району також вживалися заходи щодо виконання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Зокрема, до зведеного бюджету району (без трансфертів) надійшло доходів у сумі 65676,0 тис. грн., що більше 2011 року на 5714,6 тис. грн. або на 9,5%. До державного бюджету району надійшло доходів в сумі 19682,1 тис. грн., що на 106,8% більше у порівнянні з 2011 роком. До місцевих бюджетів надходження склали 41892,0 тис. грн., що відповідає 108,3%. До загального фонду району  поступило 31211,6 тис. грн. тобто 100,0% від плану.

За підсумками роботи за 6 та 9 місяців районний бюджет уточнено на 990,4 тис. грн.. Передусім, ці кошти спрямовані на співфінансування інвестиційних проектів «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – 290,2 тис. грн., будівництво водопроводу у м. Сторожинець – 70,0 тис. грн.  та виконання прийнятих регіональних програм.

Однак, окремої уваги потребують питання погашення боргів за податковими зобов’язаннями платників району до зведеного бюджету, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та належних платежів до Пенсійного фонду України.

У  минулому році значний обсяг робіт на Сторожинеччині проведено з капітального та поточного ремонту комунальних доріг. Зокрема, згідно розподілу субвенції з державного бюджету відремонтовано 44 комунальні дороги у 26 населених пунктах району.

Також відновлено центральний міст у с. Їжівці, на що витрачено 10,2 млн. грн., в тому числі у 2012 р. освоєно 2,2 млн. грн.

За рахунок коштів благодійного фонду в сумі 109,0 тис. грн. влаштовано пішохідний міст через р.Сірет по вул. Клинівській у м. Сторожинець.

На Підгір’ї також триває робота щодо покращення інвестиційного клімату краю.

У минулому році проводилась інвестиційна політика, спрямована на розгляд кожної інвестиційної пропозиції та сприяння діяльності діючих підприємств з іноземними інвестиціями, яких в районі налічується 7. Завдячуючи цьому, згальна сума іноземних інвестицій  за підсумками 2012 року склала 681,9 тис. дол. США.

Окрему увагу влади району акцентовано на залученні коштів для розвитку району через ряд інвестиційних проектів.

Зокрема Сторожинеччина виборола право реалізації мікропроектів ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у 4 населених пунктах району – Великому  Кучурові, Старій Жадові, Комарівцях та Кам’яні.

Для їх реалізації залучаються  кошти проекту  в сумі 320,0 тис. грн. Наразі 2 мікропроекта перебувають на завершальній стадії (реконструкція ДНЗ у с. Кам’яна та проведення вуличного освітлення у с. Комарівці), на їх реалізацію вже залучено 90% коштів, передбачених проектами. Для реалізації мікропроекту з реконструкції приміщення під ДНЗ у с. Великий Кучурів отримано перший транш – 20,0 % від загальної суми, проте, зроблено досить значний обсяг робіт за рахунок інших джерел фінансування. Такий же проект реалізується в с. Стара Жадова. Хоча жодного траншу коштів проекту ще не отримано, роботи з реконструкції приміщення під ДНЗ проводяться. В минулому році забезпечено виділення коштів з районного бюджету для спів фінансування усіх 4-х проектів.

У минулому році за ініціативою райдержадміністрації та за рахунок коштів районного бюджету оформлено концептуальну ноту на участь у проекті спільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова – 2007-2013» на тему «Реконструкція системи водопостачання та водовідведення у м. Сторожинець, яка отримала перемогу у конкурсі, що проводився  Румунії.

Міською радою, в свою чергу, замовлено проект, який також пройшов конкурсний відбір однак потребує певних уточнень. За позитивного результату сума коштів для будівництва очисних споруд у м. Сторожинець становитиме  близько 6 млн. грн.

На Сторожинеччині також відбувається активний розвиток підприємницької діяльності. Зокрема, активізовано роботу фонду підтримки підприємництва, за сприяння та допомоги якого в минулому році підприємцям району відшкодовано відсотки за кредит у сумі 92 тис. грн.

Станом на 1 січня 2013 року в районі зареєстровано 5505 фізичних осіб – підприємців, 285 підприємств приватної форми власності 68 фермерських господарств, 14 кооперативів.

Свідченням співпраці влади і бізнесу є регулярне проведення  в районі засідань координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

Позитивні зрушення також спостерігаються у діяльності агропромислового комплексу району, який спрямовано на збільшення виробництва рослинницької та тваринницької продукції в агроформуваннях та особистих селянських господарствах Підгір’я.

Погодно-кліматичні умови 2012 року сприяли збільшенню врожаю зернових і технічних культур. У зв’язку із цим, всіма категоріями господарств зібрано 42,1 тис. тонн зерна, що на 3,6 тис. тонн більше, ніж у 2011 році.

На зростання поголів’я тварин в особистих селянських господарствах позитивно вплинуло забезпечення державної підтримки, завдячуючи чому, у порівняні з 2011 роком поголів’я молодняка великої рогатої худоби по всіх  категоріях господарств зросло на 1180 голів,  овець – на  783 голови, свиней – на 784 голови.

Серед інших досягнень галузі – початок роботи у жовтні минулого року в с. Панка молокопереробного підприємство  СКП «Молочний край», аналогів якого немає в Україні.

Наразі проводиться робота щодо збільшення обсягу та покращення якості  молока, яке заготовляється в ОСГ. З цією метою у минулому році налагоджено співпрацю з Проектом ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», за рахунок коштів  якого в районі розпочато створення молокоприймального пункту в с. Ропча.

Особлива увага у районі також приділяється створенню нових робочих  місць, розвитку дошкільної освіти, медичної галузі та стабільному функціонуванню закладів культури.


About the Author

pressa

Comments are closed here.